Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki amplituner w granicach 2tyś ?


hajdzik

Rekomendowane odpowiedzi

amplitunery do 3tyś - niczym się nie różnią i grają jak kupa -

czy S4Home - może się do tego ustosunkować? lub inny branżowiec ?:)

 

sittek - odnoście recenzji - to masz rację - ale tak zawsze było, jest i będzie, lepiej mówić o zaletach niż wadach. Ale po kilku recenzjach - jakies wspolne wnioski można wyciągnąć.

 

Dlatego założyłem nowy temat w dziale KD aby znaleźć ciekawe rozwiązanie. Cały czas pojawiają się na rynku nowe rozwiązania, nowe technologie, może nie trzeba kupować dwóch klocków.

 

Amplitunery AV z najebanymi na maxa dekoderami, mikrofonami, i kanałami za 3000zł brutto max będą grały słabo. Bo za wszystkie nowinki, atrakcyjne na papierze, trzeba niestety zapłacić. Dlatego, na stopień zasilania i przedwzmacniacza już kasy nie starcza. Każdy księgowy ma to w małym paluszku. Stąd ta rzeczona kupa dla uszu. I nie ma się co oszukiwać.

 

A co ma nam napisać kolega S4Home?

Przynajmniej dla mnie wydaje się być w porządku, ponieważ potrafi zachować granicę pomiędzy marketingiem, a zwykłą rzetelnością.

Akurat za to go cenię. Nie wciska kitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek - oczywiście tyczylo sie to tylko stereo

 

Ja z racji swojego doświadczenia, miałem sporo klientów - którzy uważali siebie za "znafców"

A że mieliśmy dobrą centralkę, przepinaliśmy między wzmakiem yamahy i denonem 1906 - większosc różnicy nie widziaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery AV z najebanymi na maxa dekoderami, mikrofonami, i kanałami za 3000zł brutto max będą grały słabo. Bo za wszystkie nowinki, atrakcyjne na papierze, trzeba niestety zapłacić. Dlatego, na stopień zasilania i przedwzmacniacza już kasy nie starcza. Każdy księgowy ma to w małym paluszku. Stąd ta rzeczona kupa dla uszu. I nie ma się co oszukiwać.

Ceny nie zależą wprost od kosztów ale od tego, co klient jest gotowy zapłacić. Z definicji sprzęt stereo jest droższy niż sprzęt KD, bo to inny rynek. Skoro mowa jest o Onkyo TX-NR676 to porównaj go do amplitunera stereo TX-8270. Te same parametry, taka sama konstrukcja (zapewne ten sam 8-kanałowy przedwzmacniacz scalony w obu produktach) i mimo wszystkich dodatków wersja KD jest tańsza. A najśmieszniejsze jest to, że Onkyo w wersji KD daje przetworniki DAC o klasę wyższe niż w droższym amplitunerze stereo :)

 

Generalnie ranking sprzętu według ceny jest błędnym podejściem. Sprzęt jest dobry, jeżeli zastosowana technika jest dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie zależą wprost od kosztów ale od tego, co klient jest gotowy zapłacić. Z definicji sprzęt stereo jest droższy niż sprzęt KD, bo to inny rynek.

 

Przypomina mi się jedna wypowiedź z jakiegoś wątku o kablach HDMI, gdzie napisane było jak to w markecie typu MM czy Saturn na dziale TV kabelki HDMI wyceniono od 100zł w górę, a kawałek dalej na dziale z konsolami taki sam kabel można było wziąć za 30zł. Dlaczego? Inna grupa docelowa, "gracz" nie będzie przepłacał za pierdoły i nie da sobie wcisnąć gadek o lepszej jakości itd. za to taki hmm nazwijmy go "telemaniak" zapłaci tyle, bo chce tej "lepszej jakości" ;)

 

Widzita, Kolega zakupił te Jamo w cenie ok półtorej tysiaka za sztukę a ja mam cały zestaw 5.0 za mniej niż jedna Jamo i mi to starcza. Ktoś tam kiedyś pisał, że grają (Taga Harmony 606v.3) jakby je ktoś kocem nakrył, ja takiego czegoś nie odczułem i co mam sobie włosy drzeć z głowy bo ch.u.j.o.w.o wg kogoś grają, bez sensu.

 

Gdy szukałem informacji o upatrzonych przeze mnie Monitor Audio Bronze 2 natknąłem się na wątek na forum, gdzie ktoś narzekał, że ma te kolumny i mu się podobały, ale przeczytał coś tam na forum o ich męczącym dźwięku, więc stwierdził że nie są dobre. Jedna z odpowiedzi brzmiała - dla kogo kupujesz sprzęt, dla siebie czy dla "forum" i dla akceptacji "znawców"? :) Utkwiło mi to mocno w pamięci i będę to cytował każdemu przy takich okazjach :)

 

@hajdzik - generalnie podniecanie się muzyką i wyszukiwanie jakichkolwiek smaczków na współczesnych amplitunerach i budżetowych kolumienkach z Media Marktu to jedno wielkie nieporozumienie. Co byś nie podłączył pod budżetowy amplituner będzie jedna wielka dupa.

 

druga sprawa odnośnie "budżetowego sprzętu".

Ja rozumie, że nie jest to najlepszy sprzęt pod słońcem - ale mnie to w zupełności wystarcza. Kupiłem to - na co było mnie stać i jestem zadowolony z tego co mam.

...

Do tzw typowego odsłuchu stereo, potrzeba i lepszych kolumn, i pokoju zgodnego z "akustyką" - konkretne kable i CD - a jakoś 10-15tyś zł - wole przeznaczyć na coś innego

 

Budżetowy amplituner AV nie nadaje się do "odsłuchów". Na nim można sobie co najwyżej czegoś tam posłuchać. Jak dla mnie jest to ogromna różnica.

 

Sorry, że się wcinam, ale jak pierwszy raz przeczytałem twoją wypowiedź @sittek to też ją odebrałem trochę "ofensywnie" z twojej strony, więc nie dziwię się koledze @hajdzik że też mógł to tak odebrać. Każdy ma swoje wymagania i priorytety w życiu, więc jak słusznie napisano dla jednego górną granicą wymagań (lub kompromisem wymagań i możliwości ich zaspokojenia) od sprzętu audio będzie zestawik all-in-one z marketu, dla drugiego budżetowe kino domowe, a dla jeszcze kogoś innego dedykowane sale kinowe z wyposażeniem za setki tysięcy złotych. Dla kogoś jest to tylko jedno z wielu hobby/zainteresowań/wypełniaczy czasu i nie jest skłonny przesadnie w to inwestować, dla innego to bardzo ważna kwestia warta poświęcenia dużej ilości czasu i pieniędzy, a dla jeszcze kolejnego to sens egzystencji wart wszystkiego :)

 

Ja również jestem posiadaczem dość budżetowego zestawu KD i rozumiem oba punkty widzenia zaprezentowane przez kolegów. Z jednej strony przyjmuję do wiadomości, że ktoś kto już ma duże doświadczenie, rozeznanie w temacie lub stosunkowo wysokie i sprecyzowane wymagania może używać stwierdzeń, że coś co jest poniżej jego "poziomu" ogólnie w jego mniemaniu jest kiepskie i nie nadaje się nawet aby o tym zbyt wiele dyskutować:) Z drugiej strony jako mało doświadczony, nie mający wiele porównań posiadanego sprzętu z innymi nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje w tematach, o których nie mam żadnego lub mam blade pojęcie, ale to mi nie powinno przeszkadzać w jednej podstawowej rzeczy - cieszeniu się swoim sprzętem i tym co on mi daje, nie zważając na fakt, że obok toczy się dyskusja o sprzęcie wielokrotnie droższym, bardziej wyszukanym, ekskluzywnym itd.

 

Tak więc w to piękne piątkowe popołudnie życzę kolegom wzajemnego zrozumienia punktu widzenia tej "drugiej strony" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że po paru browcach - jedna cholera czy słuchasz na ampli czy na wzmaku - tyle że wmak obsłużysz - bo to sprzet z 3 pokretłami i kilkoma przyciskami, ale jak po paru browcach dostaniesz amplik - to możesz się pogubić

i chyba właśnie dlatego jesteś maniakiem wzmacniaczy :)

i nie dorabiaj ideologi że wzmacniacz lepszy- po prostu lubisz pifko, i nie chcesz mieć problemu z obsługą po 2 promilach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum HDTV też mała wzmianka o ampli vs wzmacniacz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

przemko

"Powielane od lat bzdury przez ludzi mających mgliste pojęcie o hi-fi .

 

Pierwszy lepszy przykład z brzegu wzmacniacz Cambridge Audio AM5 nie wytrzyma porównania nawet z amplitunerem stereo Nakamichi RE1 ....z przed 20 lat ,więc co mówić dopiero o współczesnych amplitunerach .Większość budżetowych wzmacniaczy ma budowę wewnętrzną wcale nie lepszą od amplitunerów ,a są też takie konstrukcje gdzie jest to wykonane w sposób urągający podstawowym zasadom techniki

Wzmacniacz Denon PMA 520 nie wytrzymuje porównania z amplitunerem Onkyo TX 8130"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę przemko zapewne trochę poniosło.

 

Niech porówna tego Topaza CA z amplitunerem w tej samej cenie (co 1000zł), z bieżącej oferty i czy wspomniał ile kosztował gdy był nowy?

 

Sam miałem kiedyś amplituner AV Yamahy, RX-V 795a i uważam, że był to bardzo dobry klocek, jak na ampli. Miał chyba 2x115W dla 8 omów. Jednakże Integra Rotela 2x30W -za 1/3 jego ceny - rozjechała go jak czołg żabę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tutaj raczej jestem zdania, że przy tak rozwijającej się technologi - te różnice między ampli a wzmacniaczami są coraz mniejsze - nie mam pojęcia jaka dokładnie to różnica, ale porównanie dźwięku stereo ampli sprzed 10 lat, a dzisiejszych - na pewno jasno pokazuje, że jakość dźwięku poszła do przodu

 

lekko odbiegając od tematu - kiedyś oglądałem tylko i wyłącznie filmy na dvd - koledzy podniecali się divx - tłumaczyłem, że jakość obrazu divx i dźwięku nigdy nie będzie taka jak na dvd

chodź głównie chodziło o dźwięk 5.1 na dvd, gdzie divx miał tylko stereo

Po kilku latach - przekonałem się, że nie miałem racji - a żeby mnie dobić - wyszedł format MKV :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile współczesna integra stereo nie różni się specjalnie od integry sprzed kilkudziesięciu lat, to w amplitunerach KD pojawiają się nowe technologie. Dzisiaj praktycznie standardem w KD są pomiary elektroakustyczne, zwrotnice cyfrowe czy osobne korektory parametryczne na każdy kanał. Co roku producenci KD wypuszczają kolejną wersję swoich produktów, za każdym razem z drobnymi ulepszeniami. I tak krok po kroczku integra stereo staje się przeżytkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie dźwięku stereo ampli sprzed 10 lat, a dzisiejszych - na pewno jasno pokazuje, że jakość dźwięku poszła do przodu

Jakość i rodzaje dźwięku przestrzennego na pewno tak, bezapelacyjnie, jednakże z uwagi na oszczędności i wprowadzenie półki Premium ( kilkanaście lat temu był to standard) znacznie uwsteczniono w nich sekcję wzmocnienia i zasilania. Dlatego współczesne budżetowe amplitunery AV praktycznie nie nadają się do odsłuchów stereo. Niestety, jak dla mnie, w firmach inżynierowie zostali zastąpieni specami od PR, mogącymi wcisnąć końcowemu klientowi wszystko, byleby napisać bardzo mądrze i niezrozumiale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość i rodzaje dźwięku przestrzennego na pewno tak, bezapelacyjnie, jednakże z uwagi na oszczędności i wprowadzenie półki Premium ( kilkanaście lat temu był to standard) znacznie uwsteczniono w nich sekcję wzmocnienia i zasilania.

Akurat analogowy tor audio niewiele się różni między między półkami amplitunerów KD. Te droższe mają parę dB więcej mocy. Te tańsze oszczędzają tranzystorek tu i ówdzie. Zasilanie siłą rzeczy jest solidniejsze niż w sprzęcie stereo. To czym się różnią drogie amplitunery od tanich, to liczba wejść/wyjść, liczba kanałów, liczba stref, klasa przetworników DAC/ADC, moc DSP i licencje na algorytmy DSP. Ogólnie mówiąc chodzi głównie o funkcjonalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej jakoś nie padła odpowiedź

czy lepiej w stereo gra ampli za 3tyś, czy najniższy model wzmacniacza za tysiaka

 

co do oszczędności w KD - nie sądzę by inaczej traktowano dział wzmacniaczy - tam też poszli w oszczędności, a z tego co się kiedyś dowiedziałem od przedstawiciela yamahy, od jakiegoś czasu - wzmacniacze nie są poprawiane, korzystają ze starych rozwiązań - a zmieniają wygląd - by coś tam jednak wzorniczo dla klienta zmieniało.

natomiast amplitunery od ponad 10 lat bardzo dynamicznie się zmieniają, poprawiane jest wszystko - granie w stereo również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat analogowy tor audio niewiele się różni między między półkami amplitunerów KD. Te droższe mają parę dB więcej mocy. Te tańsze oszczędzają tranzystorek tu i ówdzie. Zasilanie siłą rzeczy jest solidniejsze niż w sprzęcie stereo. To czym się różnią drogie amplitunery od tanich, to liczba wejść/wyjść, liczba kanałów, liczba stref, klasa przetworników DAC/ADC, moc DSP i licencje na algorytmy DSP. Ogólnie mówiąc chodzi głównie o funkcjonalność.

Tak? Zasilenie w amplitunerach jest solidniejsze niż we wzmacniaczach stereo w podobnej półce cenowej? :-)))

No takiej odważnej opinii dawno nie czytałem. No ale może czegoś nie wiem, tyle rzeczy się zmienia.

 

Analogowy tor nie różni się między półkami amplitunerów ? Nie są to AV ale porównaj sobie choćby amplituner Yamaha R-N301 z Rotel RCX-1500. Ten drugi kosztuje kilka razy więcej i ma naprawdę porządny tor audio. Większość ampli spokojnie wymiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie skakał tak z porównaniami sprzętów gdzie różnica jest dwukrotna i więcej - bo siłą rzeczy coś tam jednak powinno być z "wyższej półki"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? Zasilenie w amplitunerach jest solidniejsze niż we wzmacniaczach stereo w podobnej półce cenowej? :-)))

Cała wypowiedź byłą o amplitunerach KD. 5 i więcej końcówek siłą rzeczy wymaga większego zasilacza niż stereo o podobnej mocy na kanał. To w kontekście użycia amplitunera KD do odtwarzania muzyki stereo.

 

Nie są to AV ale porównaj sobie choćby amplituner Yamaha R-N301 z Rotel RCX-1500.

Nie są to AV, ale ogólnie masz rację, to zupełnie inna technologia - analogowa końcówka AB względem impulsowej D. Trudno porównywać konstrukcję, można co najwyżej porównać wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś chciał się dokształcić o klasach końcówek mocy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

KLASA D

 

Producenci dążąc do polepszenia sprawności wzmacniaczy zwrócili swoją uwagę na technikę impulsową. Jeżeli tranzystory będą na przemian albo całkowicie otwierane, albo całkowicie zamykane, uzyskamy tryb pracy w klasie D. W jaki sposób to działa? Wykorzystuje się fakt, iż głośniki dynamiczne mają pewną bezwładność, ponadto pole magnetyczne w cewce głośnika nie zanika natychmiast w chwili przejścia tranzystorów w stan wyłączenia (zatkania). Ponadto na wyjściu stosuje się odpowiednio zaprojektowany filtr, dzięki któremu uzyskuje się niezniekształcony sygnał. Ponieważ każdy z tranzystorów znajduje się albo w stanie odcięcia, albo w stanie pełnego włączenia, oznacza to w przybliżeniu przepływ zerowego prądu lub zerowy spadek napięcia. Konsekwencją tego jest, w teorii, zerowa moc tracona w tranzystorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie skakał tak z porównaniami sprzętów gdzie różnica jest dwukrotna i więcej - bo siłą rzeczy coś tam jednak powinno być z "wyższej półki"

Pisałeś o różnicach między półkami, a nie w półce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmiało

"czy amplituner za 3tyś, zagra w stereo podobnie jak najtańszy model wzmacniacza za ok 1000-1500zł"

ale nikt nie odpowiedział, oczywiście fajnie będzie z info -dlaczego"

 

bo np odpowiedz TAK lub NIE - to chyba za mało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy amplituner za 3tyś, zagra w stereo podobnie jak najtańszy model wzmacniacza za ok 1000-1500zł"

Nie ma słyszalnych różnic brzmieniowych między wzmacniaczami (oczywiście z pewnymi zastrzeżeniami). Różnic w sensie tego, co można wychwycić wyłącznie słuchem w ślepych testach. W jawnych testach na oceny brzmienia wypływają preferencje słuchaczy, jak ktoś nie lubi tanich wzmacniaczy, to nigdy mu nie zagrają poprawnie.

 

Czyli odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: zależy jak rzetelnie potrafisz porównać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner za 3.ooo zł według mnie może zagrać podobnie tak jak wzmacniacz stereo za 1500zł, zależy jakie źródło będziemy mieli, czego słuchali oraz jakie kolumny znajdą się w systemie. Niestety jest to niska półka i wzmacniacz stereo nie będzie grzeszyć mocą i wydajnością. Oczywiście jeśli będziemy mówić o nowych modelach zakupionych w sklepie.

 

Jednakże jeśli dobierzemy do wzmocnienia odpowiednie kolumny, najlepiej z drugiej ręki w cenie 2000-3000 zł to nawet z ampli możemy cieszyć się już muzyką.

 

Np. Denon AVR-X2300W i Denon PMA 720AE zbytnio różnić się nie będą.

Za to już lepsza klasa i wyższa półka- Rotel A12 rozjedzie pod względem dynamiki i spójności całego pasma dwa razy droższy i większy ampli AVRX4200W. Miałem okazję porównać na kolumnach ProAc 118.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mi się wydaje, że te haslo amplik zawsze gorszy od wzmaka - jest na wyrost :)

więc ci co maja ampli za 3-4tys - nie muszą sie wstydzic dźwięku w stereo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no tutaj raczej jestem zdania, że przy tak rozwijającej się technologi - te różnice między ampli a wzmacniaczami są coraz mniejsze - nie mam pojęcia jaka dokładnie to różnica, ale porównanie dźwięku stereo ampli sprzed 10 lat, a dzisiejszych - na pewno jasno pokazuje, że jakość dźwięku poszła do przodu

Kij w mrowisko.

Porównaj sobie 2 sprawne wzmacniacze o podobnej mocy, w trybie "direct" lub odpowiedniku, jeden współczesny, drugi sprzed 10 lat. Tylko uczciwie, obiektywnie - proponuję test ABX. Nie zdołasz ich odróżnić.

Różne zestawy kolumn, przy odrobinie szczęścia, odróżni pani Kasia ze spożywczaka za rogiem. Bo za brzmienie niemal w całości odpowiadają przetworniki i akustyka pomieszczenia.

Reszta to dochodowy przemysł wyciągania kasy z naiwnych.

 

Wysłane z mojego PHOTON Q przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie 2 sprawne wzmacniacze o podobnej mocy, w trybie "direct" lub odpowiedniku, jeden współczesny, drugi sprzed 10 lat.

Tak, no to postaw obok siebie Denona PMA 720AE oraz Rotela RA-06 :-) Różnica będzie zauważalna i ewidentna. Nie ma siły żeby je pomylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home - kolega sittek wezwał was na dywanik -

zacytuję: "Pomimo ich niewątpliwej wiedzy co do rzetelności w ocenach branżowców byłbym po prostu dalece powściągliwy."

i wcześniej - że amplitunery do 3tyś - niczym się nie różnią i grają jak kupa -

czy S4Home - może się do tego ustosunkować? lub inny branżowiec ?:)

Może mieć swoje zdanie. I jak nagminnie próbował by je forsować to 90% osób wybierających amplituner do 3k jego jakość w stereo i tak im wystarcza :).

 

A co ma nam napisać kolega S4Home?

Przynajmniej dla mnie wydaje się być w porządku, ponieważ potrafi zachować granicę pomiędzy marketingiem, a zwykłą rzetelnością.

Akurat za to go cenię. Nie wciska kitu.

Jak widze jaki marketing "gra" rolę teraz w audio to nie uwierzycie. Czasem chciało by się naskrobać coś wiecej ale jako branża to nie wypada....

 

Po paru browcach nawet was lubię :-)

I mogę nawet posłuchać muzy na jakimś ampli, np Onkyo.

Dzięki :) A to może w tym leży szkopuł :) Jeszcze 3 i zacznę słuchać na soundbarach ......

 

Dla tych którzy gubią się w tym wątku, czyli pewnie dla nowszych forumowiczów, zawsze zapraszam na porównanie Ampli kina vs wzmak stereo. Dodamy jeszcze ampli stereo.

Bez zobowiązań, za darmo, luźne testy, miła pogawędka i spędzony czas. Zbudowanie swojego zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już tu zostało powiedziane, ale przypomne, że początkujący adepci - różnicę w kolumnach będą zauważać, ale między wzmacniaczem a ampli niekoniecznie

trzeba znacznie dłużej słuchać, by umieć wyczuć niuanse które towarzyszą amplitunerowi i wzmacniaczowi

odsłuch w sklepie, nawet kilkukrotny raczej nie wystarczy

 

ale osobom które mają już jakiś czas sprzęt Hi-Fi i owszem

a dobra rada i małe nakierunkowanie przez pracownika na pewno pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest kilku "nowych" użytkowników tu na forum którzy u nas byli i wybrali świadomie po słyszalnych różnicach.

Jeśli ktoś nie czuje tej różnicy to jest w tej lepszej sytuacji. Audiofilizm go nie dosięgnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.