Skocz do zawartości
IGNORED

Okna o dobrej izolacyjności akustycznej


CDs

Rekomendowane odpowiedzi

Mój budynek znajduje się w dość hałaśliwym miejscu i planuję wymianę okien. Chciałbym wstawić okna możliwie najlepiej izolujące od hałasu z zewnątrz i ciekaw jestem Waszych doświadczeń w tym temacie. Jakie okna wybieraliście do swoich domów, mieszkań, pomieszczeń odsłuchowych itp.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja u siebie nie dobierałem okien pod sprzęt audio, a jednak także szukałem dobrze izolujących od hałasu. Mam okna z szybami zespolonymi 2-komorowymi (tj. 3 tafle szkła), w profilach dodatkowa pianka PU, plus jakieś lepsze okucia, nie znam marki. Najlepszą izolację uzyskałem mimo wszystko dopiero po założeniu porządnych... zasłon! Są grube, miękkie i ciężkie, w dodatku są to zasłony typu "blackout", tj. nie przepuszczają prawie wcale światła. I dopiero z nimi, z zamkniętymi oknami, nie słyszę praktycznie nic, nawet mojego szwagra, który codziennie o 5:45 wyjeżdża z fasonem swym motocyklem z dziurawym tłumikiem :)

 

Niestety, ten zestaw mam w sypialni, nie w pokoju ze sprzętem audio. Lecz jest jeszcze jeden bonus: te zasłony tak skutecznie odcinają światło, że nie wiem, czy to już dzień wstaje - i śpię jak dziecko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą izolację uzyskałem mimo wszystko dopiero po założeniu porządnych... zasłon!

 

Czy te zasłony masz na całej powierzchni ściany czy na fragmencie, który zajmuje okno? Potrafisz podać jakieś parametry materiału, z którego wykonane są zasłony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłony są na całej ścianie, od samego sufitu aż do podłogi. Zakrywają okna i ściany. Materiał gruby i ciężki, podwójny, chyba naturalny typu bawełna lub len, z domieszką tworzyw sztucznych – dokładnej specyfikacji nie znam…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapomnij o tym, że trzeba te okna dobrze zamontować. Jak wiesz o tym to spoko, ale wiele osób myśli, że wymiana kończy się na zakupie, a fachowca to można pierwszego z brzegu. Powodzenia. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.