Skocz do zawartości
IGNORED

Pro-Ject Debut Carbon


Boyka

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, kup sobie 30-letni gramofon i zabawiaj się w usuwanie problemów i inne dupperele, albo też poszukaj czegoś nowego i bezproblemowego... Chłopie, tu są maniacy zabytkowych thorensów, nie widzisz? :)))

Thorensy z serii 3xx to nie zabytki a po drugie są to najmniej awaryjne gramofony jakie znam . Części do nich są tanie jak barszcz czego nie można powiedzieć o Pj ! Ja jestem wielkim fanem Td - miałem 90% modeli tej firmy i uważam że ich jakość cena jest wybitna .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być sprawny technicznie i grać , ma nie buczeć / nie stukać - pukać , a będziesz Pan zadowolony . :)

Nic nie piszesz z czym patefon będzie współpracował .

 

Zdecydowałem się na zakup gramofonu a resztę toru będę powoli wymieniał, na razie będzie grał z kolumnami Altus 140, amplituner JVC RX 5052, przedwzmacniacza gramofonowego nie posiadam, planuje go kupić jako pierwszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorensy z serii 3xx to nie zabytki a po drugie są to najmniej awaryjne gramofony jakie znam . Części do nich są tanie jak barszcz czego nie można powiedzieć o Pj ! Ja jestem wielkim fanem Td - miałem 90% modeli tej firmy i uważam że ich jakość cena jest wybitna .

 

Trudno nie przyznać ci racji, ale zaczynając zabawę w analog po prostu bał bym się kupować gramofon używany i nie wiadomo jak traktowany. Co innego nowy i z gwarancją. Ale to tylko moje skromne zdanie, każdy wybiera jak mu rozum i serce dyktuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

na razie będzie grał z kolumnami Altus 140, amplituner JVC RX 5052

 

Thorens będzie w takim razie najlepszym i najdroższym urządzeniem w systemie . :)

Długa droga przed Tobą , trzeba się pozbyć ampli / Altusy bo nie o takie granie chyba chodzi .

Pre gramofonowe na początek ART-Dj , z drugiej ręki można trafić za circa 150 złociszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorens będzie w takim razie najlepszym i najdroższym urządzeniem w systemie . :)

Długa droga przed Tobą , trzeba się pozbyć ampli / Altusy bo nie o takie granie chyba chodzi .

Pre gramofonowe na początek ART-Dj , z drugiej ręki można trafić za circa 150 złociszy .

 

A jeżeli chodzi o wkładkę do gramofonu to warto ją zmieniać czy zainwestować w kolumny / wzmacniacz?

Jak dostanę gramofon to mam w planach wymianę okablowania, wsadzenie gumowych o-ringów, nowa oliwa. Podobno poprawa w dźwięku jest bardzo wysoka, tylko zastanawiam się czy dam radę zrobić to sam z pomocą forum, ale jestem dobrej myśli. :) A co do przedwzmacniacza, warto kupować coś droższego tj. 500zł czy na początek ten ART-DJ będzie wystarczający? Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o wkładkę do gramofonu to warto ją zmieniać czy zainwestować w kolumny / wzmacniacz?

Jak dostanę gramofon to mam w planach wymianę okablowania, wsadzenie gumowych o-ringów, nowa oliwa. Podobno poprawa w dźwięku jest bardzo wysoka, tylko zastanawiam się czy dam radę zrobić to sam z pomocą forum, ale jestem dobrej myśli. :) A co do przedwzmacniacza, warto kupować coś droższego tj. 500zł czy na początek ten ART-DJ będzie wystarczający? Dzięki za pomoc.

Najpierw wzmacniacz i kolumny kup , Td nawet z Orto na początek jest dobry a jak się osłuchasz bedziesz działał dalej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie przyznać ci racji, ale zaczynając zabawę w analog po prostu bał bym się kupować gramofon używany i nie wiadomo jak traktowany. Co innego nowy i z gwarancją. Ale to tylko moje skromne zdanie, każdy wybiera jak mu rozum i serce dyktuje ;)

Tobie też przyznam rację :) co nowe to nowe i nic po za tym - no może mniejszy stres . Taki Td 3xx nawet inwestując ze tysiaka i tak będzie lepszy od takiego podstawowego Pj . Masz 5.1 i od takiego dopiero można zaczynać przygodę z tt a nie od tych najtańszych .

 

jak kable w ramieniu działają to ich nie zmieniaj , w rurce ramienia często jest coś co ma tłumić rezonanse.

Bolo popieram , to mimo wszystko świeże okablowanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś podstawowe czynności, które zawsze warto wykonać przy kupnie używanego / starszego gramofonu w celu poprawienia jakości dźwięku chociaż o drobinę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś podstawowe czynności, które zawsze warto wykonać przy kupnie używanego / starszego gramofonu w celu poprawienia jakości dźwięku chociaż o drobinę?

Hihi chyba spać nie możesz z wrażenia ? Przyjdzie Td to na spokojnie ogarniemy temat .

 

Nim zaczniesz coś grzebać przy 318 najpierw trza ją przetestować ogólnie .

 

I najlepiej jak dostaniesz paczkę to przy rozpakowywaniu włącz kamerkę w tel lub innym urządzeniu :)

 

To tak w razie "W" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w sedno, po kupieniu tego Thorensa jestem mega zmotywowany do działania :)

Dlatego podejdź do sprawy na spokojnie , wsparcie masz prawie 24h na dobę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon już do mnie dotarł :) Jestem zaskoczony jak dobrze i solidnie został wykonany, prezentuje się świetnie. Wszystko jest sprawne, cała automatyka działa, talerz nie pływa, silnik pracuje bezszelestnie. Jednym słowem SUPER! Jedynie pokrywa jest trochę porysowana, ale papier ścierny i pasta zrobią swoje.

Niestety nie posiadam żadnego przedwzmacniacza, co uniemożliwia mi odsłuch, zdecydowałem się na zakup CS BLUE V, złożyłem już na niego rezerwacje, w przyszłym tygodniu będzie do odbioru. Do Altusów 140 zamówiłem nowe membrany, stare były już w rozsypce, jutro powinny do mnie dotrzeć. Wzmacniacz na razie zostaje JVC ale postaram się o jak najszybszą wymianę.

Tak jak pisałem wyżej, na przedwzmacniacz będę musiał zaczekać do przyszłego tygodnia, ale nie chcę siedzieć bezczynnie. Są jakieś podstawowe czynności, które można wykonać przy Thorensie w celu poprawy jego działania? Z góry dzięki za Waszą pomoc i cierpliwość do początkującego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowałem tarczę w domu, jednak jej jakość nie była na najwyższym poziomie, była troszkę pofalowana od dużej ilości koloru. Na 33rpm i 45rpm kreski są bardzo dobrze widoczne jednak powoli przesuwają się w prawo. Jest taka możliwość, że powodem tego ruchu jest lekkie pofalowanie tarczy i niedokładny punkt środkowy, czy te czynniki nie mają na to wpływu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie testowałem tarczy drukowanej dlatego mogę się mylić lecz jeśli jest wydrukowana 1;1 , to mimo pofalowań i niedokładnego punktu powinna wskazywać obroty jakie są .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowałem tarczę w domu, jednak jej jakość nie była na najwyższym poziomie, była troszkę pofalowana od dużej ilości koloru. Na 33rpm i 45rpm kreski są bardzo dobrze widoczne jednak powoli przesuwają się w prawo. Jest taka możliwość, że powodem tego ruchu jest lekkie pofalowanie tarczy i niedokładny punkt środkowy, czy te czynniki nie mają na to wpływu?

Więc masz trzy opcje .

 

1 Zły stroboskop

 

2 Wyciągnięty pasek

 

3 Trzeba regulować obroty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze małe pęknięcie na prawym ramieniu do zawieszenia obciążnika przez co jest lekko odchylone w lewą stronę. Będzie miało to duży wpływ na regulację czy da się z tym żyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Muszę jeszcze wyregulować zawieszenie, tył siada zbyt nisko i talerz jest przechylony lekko do tyłu tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Mógłby ktoś przybliżyć jak wykonać taką operację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze małe pęknięcie na prawym ramieniu do zawieszenia obciążnika przez co jest lekko odchylone w lewą stronę. Będzie miało to duży wpływ na regulację czy da się z tym żyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

sklej kropelką i wygładź papierem ściernym dla świętego spokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze wyregulować zawieszenie, tył siada zbyt nisko i talerz jest przechylony lekko do tyłu tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Mógłby ktoś przybliżyć jak wykonać taką operację?

Td ma na plincie trzy zaślepki , tą z tyłu gramofonu zdejmij i będziesz wydział coś jak śrubę z nacięciem na płaski wkrętak .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za pomoc, a wracając do ramienia, to pęknięcie i lekkie odchylenie nie będzie miało wpływu na regulacje?

Nie powinno , bardziej trzeba uważać by się całkowicie nie ułamało .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za pomoc, a wracając do ramienia, to pęknięcie i lekkie odchylenie nie będzie miało wpływu na regulacje?

zmienia się co nieco kąt, sugerowałbym wymienić ten element (może wizyta u tokarza, albo samemu wkręcić gwoździa w wiertarkę i piłować pilnikiem :D)

 

przesmaruj łożysko silnika.

 

aleś zabulił za gramiaka, ciekawy jestem jaką wkładkę Ci będą proponować. (chyba już wiem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś zabulił za gramiaka, ciekawy jestem jaką wkładkę Ci będą proponować. (chyba już wiem)

Cena jeszcze ok ale wszystkich propozycji nie przewidzisz - podam swój typ wkładki ale Boyce na pw bo tak to uzyska cenę kosmos :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam wpływ jak każdy inny forumowicz ale zauważ jak coś się doradza na forum to zaraz albo znika , albo cena bardzo wysoka się robi .

 

Bartek jeśli masz taki duży wpływ na autora tematu to przystopuj go trochę i zasugeruj nowe kolumny bo 140 nie przystają do gramofonu.

Ma zapał to niech ciągnie temat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.