Skocz do zawartości
IGNORED

Pro-Ject Debut Carbon


Boyka

Rekomendowane odpowiedzi

 

Użytkownik Boyka dnia 27.07.2017 - 12:33 napisał

i kolejne pytanie, kolumny powinny być dobrane do konkretnego wzmacniacza (który też mam w planach kupić)? Tzn. jeżeli ktoś mi poleci kolumny X to będę zobowiązany do kupna konkretnych modeli wzmacniaczy czy nie ma to większego znaczenia?

Nie istnieją takie zależności.

 

jak najbardziej istnieją zastawienia kolumna + wzmacniacz , które dopiero w swoim towarzystwie pokazują pełnie swoje możliwości.

 

o elektrycznym dopasowaniu też trzeba pamiętać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej istnieją zastawienia kolumna + wzmacniacz

nie istnieją

 

które dopiero w swoim towarzystwie pokazują pełnie swoje możliwości.

to że ładnie gra paczka X z paczką Y nie oznacza że są sobie pisane bo ktoś inny oceni ten ożenek inaczej

 

o elektrycznym dopasowaniu też trzeba pamiętać .

o jakim dopasowaniu piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, wczoraj odebrałem przedwzmacniacz (CS Blue V) i Thorens w końcu zagrał. Przyznam, że jestem lekko zaskoczony jakością dźwięku, myślałem, że będzie dużo gorzej a jest znośnie. Przy głośniejszym graniu słychać, że kolumny nie wyrabiają, wysokie tony drażnią ucho, i tutaj moje pytanie, w jakie kolumny zainwestować do 2000 zł, sprzęt oczywiście używany, i kolejne pytanie, kolumny powinny być dobrane do konkretnego wzmacniacza (który też mam w planach kupić)? Tzn. jeżeli ktoś mi poleci kolumny X to będę zobowiązany do kupna konkretnych modeli wzmacniaczy czy nie ma to większego znaczenia?

Jak mieszkasz w okolicy to bym tych posłuchał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziwne że taki strach przed słabym plastikiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek są kolumny które potrzebują mocy a to z racji zastosowanych przetworników , skomplikowanej zwrotnicy , nieliniowego przebiegu impedancji , lub spadku impedancji poniżej 4 om . Nie podłączysz ich do byle 2w lampki - to raz , bo basu nie będzie ,albo będzie dudnił . Pominę dobór kolumn do lampy , bo to inna historia . To elektrycznie.

 

sonicznie to nie dobiera się kolumn z wyeksponowaną górą do np. niektórych wzmacniaczy japońskich , bo jest za ostro.

 

harbertów nie łączy się zazwyczaj z tranzystorem , bo dobrze grają z lampą.

 

kefów za 40 tysi nie podłączysz do pianokrafta , bo to nie zagra dobrze , tak jak altusów nikt nie podłącza do kell-a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek są kolumny które potrzebują mocy a to z racji zastosowanych przetworników , skomplikowanej zwrotnicy , nieliniowego przebiegu impedancji , lub spadku impedancji poniżej 4 om . Nie podłączysz ich do byle 2w lampki - to raz , bo basu nie będzie ,albo będzie dudnił

bzdura audiofilska.

Czytam tu i ówdzie że Scan Speak potrzebują mocy - cóż to znów za nonsens? - cewka malutka i można ją zniszczyć wzmakiem 15W.

Kumpel kiedyś kupił głośnik do suba 18", z ciekawości podłączyłem do Unitry o mocy 15 W - myślałem że szyby popękają a domownicy: "czyś ty zwariował"

To o czym piszesz to tylko i wyłącznie chodzi o wielkość trafa oraz ile tranzystorów mocy jest w końcówce. Jak jest trafko 100W i po parze tranów 10amper na kanał to Utopi poprawnie nie wysteruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo za tyle nie kupisz dobrych kolumn

A z jak dużym wydatkiem będę musiał się pogodzić? 3000 zł za używane?

 

Musisz się określić czego słuchasz i jaki dźwięk lubisz: jakie basy, średnie i wysokie oraz stosunek głośności,

R&B, rap, jazz, pop a nawet heavy metal (typu Metallica). Zależy mi na czystości wysokich dźwięków i dobrze wyeksponowanym wokalu. Jeżeli da się to pogodzić z dobrym basem to oczywiście poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jak dużym wydatkiem będę musiał się pogodzić? 3000 zł za używane?

około - tak myślę

 

R&B, rap, jazz, pop a nawet heavy metal (typu Metallica). Zależy mi na czystości wysokich dźwięków i dobrze wyeksponowanym wokalu. Jeżeli da się to pogodzić z dobrym basem to oczywiście poproszę.

Wachlarz naprawdę szeroki, wysokie ciepłe czy nie ciepłe?

 

Zależy mi na czystości wysokich dźwięków i dobrze wyeksponowanym wokalu. Jeżeli da się to pogodzić z dobrym basem

Hmmm, zawsze jest tak że gdy średnie dominują to jest logiczne że basu i wysokich musi być mniej, bo jeśli do tych średnich dodasz basu to wtedy średnie nie będą już eksponowane.

 

kolumny maja być podstawkowe czy wolnostojące z jakim dużym głośnikiem basowym? (pokój ile metrów2)

 

Może B&W P4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokie ciepłe czy nie ciepłe

ciepłe

 

Hmmm, zawsze jest tak że gdy średnie dominują to jest logiczne że basu i wysokich musi być mniej, bo jeśli do tych średnich dodasz basu to wtedy średnie nie będą już eksponowane.

Jest możliwość wybrania czegoś pośredniego? Bo nie ukrywam, że zależy mi na dobrym basie, szczególnie do odsłuchu rapu, którego słucham dość dużo, najmniej heavy metalu.

 

olumny maja być podstawkowe czy wolnostojące z jakim dużym głośnikiem basowym? (pokój ile metrów2)

 

 

kolumny wolnostojące, pomieszczenie około 16m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek to nie żadna bzdura , sam mam kolumny , jak w o mnie , które są "wyjątkowo łatwe do napędzenia" . żadnych bzdetów jak ty piszesz nie robiłem , tylko mikrofon + rew i pomiary . zachowując wszelkie fizyczne możliwe zasady metrologii zmierzyłem yamahę ax-900 , ax-900 , nada 3020 , jakiegoś cambrydża , mantę v5 i wymiki były tak różne , że podejrzewałem jakieś uszkodzenie . Zupełnie inne charakterystyki przy wielokrotnych pomiarach i moc wzmacniacza też nie idzie w parze z jego wydajnością prądową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowers i ciepłe wysokie szok normalnie :O

 

dali za doże do 16m

Zależy jaki wzmak to będzie napędzał ale 450 powinny pasować . Nie wiem co znaczy ciepło grający wysokotonowiec ale kolega ma B&W Cdm 1se i tam nie ma ostrości na wysokich .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich bzdetów?

 

 

 

Kumpel kiedyś kupił głośnik do suba 18", z ciekawości podłączyłem do Unitry o mocy 15 W - myślałem że szyby popękają a domownicy: "czyś ty zwariował"

 

to ma grać nie buczeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma grać nie buczeć

udowodniłem że nie ma czegoś takiego że kolumny/głośnik potrzebują mocnego wzmaka

 

Nie wiem co znaczy ciepło grający wysokotonowiec

wszystkie szmaciane grają ciepło (prawie) a metalowe ostrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to spasowanie całości toru czyli kolumny wzmacinacz zródło , wiadomo że są kolumny wysokoefektywne i te nie potrzebują nie wiadomo jakiego pieca . Ale są takie kolumny że spawarki potrzebują . Ja mam kolumny za 1,5 tys i zawsze mam banana na twarzy jak ich słucham choć wiem że można drożej i lepiej :) tylko po co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udowodniłem że nie ma czegoś takiego że kolumny/głośnik potrzebują mocnego wzmaka

 

 

nie , kolumny jak pisałem wcześniej , to nie głośnik , i nie wszystkie a niektóre.

 

wszystkie szmaciane grają ciepło (prawie) a metalowe ostrzej

 

nie zawsze i nie wszystkie , bo rezonans membrany może być wycięty w zwrotnicy . A bowersy mają opinie ostrych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kolumnach Dali Zensor 5 lub 7?

ja bym Ci radził trójdrożne, ponieważ można później coś tam przyciszyć albo podgłośnić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie szmaciane grają ciepło (prawie) a metalowe ostrzej

Dlaczego wszyscy kolumny nazywają " paczkami " , teraz wysokotonową kopułkę np jedwabną zwą " szmacianą " ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy kolumny nazywają " paczkami " , teraz wysokotonową kopułkę np jedwabną zwą " szmacianą " ?

 

a na samochód mówią fura - to wieśniaki w dresach i im się tak kojarzy .

 

tych P4 B&W słuchałem u kumpla często z wzmakiem Rotela i było OK.

 

 

 

jak mówią co komu pasuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt." czystość wysokich tonów" - słyszałem w akkusie Redwine 71 - rewelacyjne kolumny i o dziwo wcale nie ostre biorąc pod uwagę ceramiczne membrany.( a jakie zrównoważenieeeee - bajka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.