Skocz do zawartości
IGNORED

wygrzewanie i bocznikowanie naprawde duzych kondow


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

slysze wymiane gniazdka w scianie czy bezpiecznika w koncowce . czemu wiec nie mam uslyszec tak duzej zmiany?

jak na razie zamawiam 47nF, 10nF i 22nF. doloze do tych 220nF co juz siedza na mostku. razewm bedzie ich tam 4 sztuki

Jeśli chodzi o te foliaki samogasnące rozruchowe do silnika, to już jest poważniejsza sprawa, zarówno pod względem gabarytów, kilogramów jak i wolnej dyspozycyjnej przestrzeni. Obawiam się, że w tej przykusej obudowie to raczej ich nie zmieścisz, no chyba że to tylko taka fotka poglądowa ...

Bo takie foliaki krowy to są podobnych wymiarów, jak te epcos elektrolity co tam już masz ... miejsca mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tylko dla ludzi ze zdrowym kręgosłupem, z nieuszkodzonymi kręgami lędźwiowymi. Trochę kilogramów - będzie.

teraz jest ponad 30kg w jednej niewielkiej puszce ale z moimi kolumnami to zagralo w punkcie wyjscia tak bajecznie ze jest o co kopie kruszyc. ta koncowka u mnie obecnie goni kota niejednej lampie. gdyby jeszcze byla gora po cieplej stronie ...

 

Jeśli chodzi o te foliaki samogasnące rozruchowe do silnika,

no musialbym jakiegos mniejszego rozwiazania szukac ale nikt nite mowi ze obudowa nie moze urosnac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
100 uF 630v do kadego epcos na gorze bezposrednio. w sumie tak jak te male rify teraz?

Może się śle wyraziłem ... jedno takie kondiszcze to waży około 2kg, jest mocowane śrubą M8, a wymiary to ma jak litrowa butelka wody gazowanej.

Czy na pewno mówimy o tym samym?

No, chyba że masz jakieś bardziej fikuśne, kompaktowe, audiofilskie tutti di frutti. Generalnie to lubię takie kondensatory ze śrubowanymi klemami ...

Znasz produkty firmy ICAR, te takie impulsowe, co są stosowane w głowicach przy przemysłowych piecach indukcyjnych ?

 

Tutaj - nieco co innego, bardziej "zwyczajne" (w sensie że nie do głowic). Znasz te klimaty (jako przykład podaję, niekoniecznie optymalny do wpasowania w tą obudowę co masz) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się śle wyraziłem

 

Rozumiem ale miałem na myśli bardziej coś takiego

Sprawdź to na eBay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slysze wymiane gniazdka w scianie czy bezpiecznika w koncowce

JA nie słyszę wymiany gniazdka, nawet wymianę instalacji potraktowałem jako eksperyment i ...... dupa, bas nie schodzi niżej, góra nie jest szybsza. Za to ma wzmacniacz na allfetach i jest zdecydowanie szybciej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale miałem na myśli bardziej coś takiego

Sprawdź to na eBay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Też bardzo ładne. Nieco mniejsze. Nieco droższe, bardziej łałdiofilskie, z takimi cieniutkimi drucikami ...

Największa ich zaleta to że da radę je (chyba?) upchnąć do tej obudowy co już teraz jest. Najchętniej wprost do kolektora stosownego tranzystora a drugim końcem do czarnego terminala głośnikowego. Być może masz kilka tranzystorów, więc kilka takich kolektorów by trzeba obsłużyć. Zapewne zasilanie symetryczne, więc przynajmniej dwa cylinderki ... lub parzyste wielokrotności. A do tego jeszcze mata bitumiczna samoprzylepna, ... na te epcos elektrolity.

 

Tylko pozazdrościć

To Twoje urządzenie jest teraz na "chodzie"? Można je odpalić i posłuchać? Z Wawy jesteś? Taki pomysł mi po głowie chodzi ... patrz pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej wprost do kolektora stosownego tranzystora a drugim końcem do czarnego terminala głośnikowego. Być może masz kilka tranzystorów, więc kilka takich kolektorów by trzeba obsłużyć. Zapewne zasilanie symetryczne, więc przynajmniej dwa cylinderki ... lub parzyste wielokrotności. A do tego jeszcze mata bitumiczna samoprzylepna, ... na te epcos elektrolity.

moze jasniej jasnie panie - ja nietechniczny. amator, fanatyk taki ...

tranzystory po dwa na strone - to to samo co reimyo, gamut, sirius - spod jednej lapy wyszly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jasniej jasnie panie - ja nietechniczny. amator, fanatyk taki ...

tranzystory po dwa na strone - to to samo co reimyo, gamut, sirius - spod jednej lapy wyszly

A proszę uprzejmie. Masz, jak się domyślam, w miarę klasyczną konstrukcję, tak?

Czyli tranzystory górne i dolne; Symetryczne zasilanie, czyli trzy linie: Plus, Masa i Minus.

 

Plusik idzie do kolektora górnego tranzystora, tak ? ("zawór górny").

Minusik idzie do kolektora komplementarnego dolnego tranzystora, tak? ("zawór dolny").

Czarny Terminal głośnikowy (klient) idzie do masy (środkowa szyna).

Czerwony Terminal głośnikowy (klient) idzie do punktu pomiędzy tranami (punkt środkowy "między zaworami" które puszczają sygnał wyjściowy na klienta/głośnik).

 

Czyli tak: potrzebujesz dwa 'ostatnie bastiony zasilania'.

Jeden SCR (dla gałęzi dodatniej) połączony jedną nogą wprost do kolektora(-ów) tranzystora(-ów) górnego(-ych). Drugą nogą do terminala głośnikowego koloru czarnego.

Drugi SCR (dla gałęzi ujemnej) połączony jedną nogą wprost do kolektora(-ów) tranzystora(-ów) dolnego(-ych). Drugą nogą do terminala głośnikowego koloru czarnego.

 

Dzięki temu - Twoje zawory (górny, dolny) mają wprost na kolektorach dodatkowego "kopa", magazyn szybkiej energii, która jeśli będzie taki impuls, taka potrzeba, zostanie szybko dostarczona do kolektora - "tu i TERAZ" - a nie gdzieś tam z drugiego końca obudowy, z "odległego zasilacza". W ramach obudowy i obwodu wyjściowego, takie dwa SCR'y /bastiony spinają niejako w dwóch krótkich pętlach: Zasilanie(SCR), Zawory(Tranzystory Mocy) i Odbiornik(Kolumna na zaciskach wyjściowych). Niby nic ... a cieszy.

 

ja nietechniczny. amator, fanatyk taki ..

Taaaa ..... powiedzmy że Ci wierzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic ... a cieszy.

 

i zajmuje w cholere mejsca

 

musze wiec poszperac za takimi kondami. widze ze sa czasem waskie i dlugie. jestem mega ciekaw takiego rozwiazania ale wydatek spory i kondy nie dosc ze trudnodostepne to ciezke w umiejscowinieu

 

 

boczniki zamowilem . jakies superduper rify22,47 i 10. nF zawisna do kompletu z tymi 220dookola mostka. srebro tez zamowione. jako IC od gniazd xlr i do glosnikowych. i..... zobaczymy efekty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby szybkiego brudnego testu, to nawet na pająka - bez jakichś pieszczot wielkich.

A co do wydatku - akurat jeśli chodzi o SCR, to znana i chodliwa marka, która trzyma swoją wartość - nawet na odsprzedażowym rynku wtórnym, więc ryzyko raczej do przełknięcia.

Mam nadzieję, że zanim ten pomysł zaaplikujesz, to go dostosujesz i przepatrzysz pod kątem lokalnych uwarunkowań Twojego konkretnego schematu wzmacniacza. Bacz, że przecież nie znam szczegółów Twojego konkretnie projektu. Mówiłem w kategoriach generalnych, czyli "krótkiej pętli" w relacji trójkąta: Zawór - Klient - Ostatni Bastion Zasilania.

Efekty - powinny być łatwe do zauważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.

spotkalem sie z taka idea dwa razy na diy.com ale nie bardzo rozumialem sens jesli mialy by one (takie scry na ten przyklad) miec jako zwykle boczniki epcosow. stad moje pytania byly tak dociekliwe. powalcze i sprzwdze. w sam raz na dlugie zimowe wieczory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.

spotkalem sie z taka idea dwa razy na diy.com ale nie bardzo rozumialem sens jesli mialy by one (takie scry na ten przyklad) miec jako zwykle boczniki epcosow. stad moje pytania byly tak dociekliwe. powalcze i sprzwdze. w sam raz na dlugie zimowe wieczory

... a skoro już o bocznikach, ... to może oprócz tych co są w Pcimiu (aka w filtrze zasilania), to może też warto dać osobny komplet takich bardziej lokalnych. Dodatkowy pakiet jako boczniki do SCR'ów. Tam, gdzie klient. Aczkolwiek tego pomysłu - nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slysze wymiane gniazdka w scianie czy bezpiecznika w koncowce

 

to ja Tobie szczerze współczuję ...

 

ja rzadko coś takiego słyszę (bezpiecznika to już za cholerę) , nawet jak to widzę coś na oscyloskopie to robiąc sobie uczciwy ślepy test nie potrafię usłyszeć zmian, mimo że potrafię coś zmierzyć i zaobserwować

 

z drugiej strony, tak sobie myślę, jeśli takie zmiany są akustycznie słyszalne to taki sprzęt jest dla mnie po prostu źle skonstruowany.

 

a z ciekawości, wrzucisz screenshota z tym jak ci pójdzie taki test:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do formowania kondensatorów - oscyloskop potwierdza zmiany zachodzące w pierwszych 100-200h pracy kondensatora, aczkolwiek większość konstrukcji które osłuchiwałem nie pozwalała akustycznie usłyszeć tych zmian , w każdym razie ja jestem szczęśliwy że ich nie słyszę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.