Skocz do zawartości
IGNORED

Dali concept 6, concept 8 czy ikon 6? Pomocy


Damii1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze kolumn ponieważ wiele czytałem i pogubiłem się trochę. A więc chciałbym kupić któreś kolumny z wyżej wymienionych. Może zacznę od informacji.

 

Pokój około 20m2

 

Muzyka 40% film60%

 

Słucham w sumie wszystkiego po trochu od disco polo przez hip hop, rap, pop i rock. Zależy na co mnie najdzie.

Oczekiwał bym czystego detalicznego i przestrzennego brzmienia w miarę możliwości tych kolumn. Chciałbym, żeby instrumenty były odzwierciedlone jak najbardziej realistycznie a wokal wyraźny. Bas nie musi być przesadny ale nie chciał bym dokładać do tego suba.

 

Źródło jakiego bym chciał używać to laptop, tv i telefon.

Kolejnym pytaniem jest wzmacniacz do proponowanych głośników. Zależało by mi na tym aby miał wejście optyczne do podłączenia tv oraz wifi aby mógł komunikować się bezprzewodowo z telefonem.

 

No i chyba to tyle z moich oczekiwań. A teraz istotna sprawa. Budżet jaki planuję na ten cel to głośniki +-2000zl a wzmacniacz +-1500(jedno i drugie rynek wtórny)

 

Podsumowując nie jestem audiofilem ale chciał bym aby słuchanie muzyki stało się przyjemniejsze niż z moich altusów 110. A teraz nasówa się pytanie które z głośników spełniły by moje oczekiwania najbardziej? Nie ukrywam, że moje zainteresowanie zwróciły concept 8 gdyż cenowo wychodzą po środku mają 2 woofery. Ikony widziałem za około 2500 zł ale czy jakościowo będzie to jakaś ogromna różnica? Liczę na Wasze opinie i pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Czyli rozumiem, że ikon 6 bedą bardziej szczegółowe. A jak wyglada sprawa z basem? Jaki wzmacniacz do nich zastosować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwa głosy za ikon 6. Jestem do nich coraz bardziej przekonany lecz niestety wzmacniacz o którym piszesz Staś nie posiada wejścia optycznego ani wifi. Zależy mi na jakiejś nowszej konstrukcji która będzie pasować do tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj uzywki Onkyo TX-8150, w ok 1500 powinienes sie zmiescic, fajny dzwiek, dobra aplikacja na telefon i chyba wszystkie mozlwie wejscia. Z kolumn polecam Dali z serii Lektor. Duzo basu ale bardzo przyjemnego i dosc uniwersalna kolumna. Zensor 7 latwiejsza do ustawienia i chyba na 20mkw bedzie jak znalazl.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz dali serii Concept oraz Ikon mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, iż nie są to kolumny do popu, rocka, rapu a tym bardziej nie do kina jeśli nie chcesz mieć subwoofera. Ikony 6 są lepsze od Conceptów, bardziej wyrafinowane i wysublimowane ale podobnie do Conceptów nie mają solidnej podstawy basowej, której potrzeba w tych gatunkach muzycznych a zwłaszcza w kinie. Jeśli do tego dodasz tani amplituner to niestety zadowalającego efektu nie osiągniesz. Oczywiście nie są to złe kolumny a biorąc pod uwagę cenę to seria Concept w swoim przedziale cenowym wypada nadzwyczaj dobrze ale spełni oczekiwania ludzi o trochę innych preferencjach gdyż przy stereo wymaga w miarę solidnego wzmacniacza a w kinie przy amplitunerze nie obędzie się bez subwoofera. Oczywiście najlepiej przekonać się na własne uszy i przesłuchać te, jak i każde inne kolumny we własnym pomieszczeniu bo czasami sama akustyka może albo bardzo pomóc albo też przeszkodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię! Poczytałem więcej na temat proponowanych kolumn i chyba zdecyduje się na ikon 6 lub ikon 6 mkII gdyż o zensorach przeczytałem ze nadają się bardziej do zestawu 5.1 niż stereo. Wzmacniacz który proponował David czyli onkyo tx-8150 odpowiada moim potrzebom. Czy taki zestaw to dobre połączenie? Przyemyslalem wszystko i jeśli okaże się za mało basu dokupię subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Damii1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz dali serii Concept oraz Ikon mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, iż nie są to kolumny do popu, rocka, rapu a tym bardziej nie do kina jeśli nie chcesz mieć subwoofera. Ikony 6 są lepsze od Conceptów, bardziej wyrafinowane i wysublimowane ale podobnie do Conceptów nie mają solidnej podstawy basowej, której potrzeba w tych gatunkach muzycznych a zwłaszcza w kinie. Jeśli do tego dodasz tani amplituner to niestety zadowalającego efektu nie osiągniesz. Oczywiście nie są to złe kolumny a biorąc pod uwagę cenę to seria Concept w swoim przedziale cenowym wypada nadzwyczaj dobrze ale spełni oczekiwania ludzi o trochę innych preferencjach gdyż przy stereo wymaga w miarę solidnego wzmacniacza a w kinie przy amplitunerze nie obędzie się bez subwoofera. Oczywiście najlepiej przekonać się na własne uszy i przesłuchać te, jak i każde inne kolumny we własnym pomieszczeniu bo czasami sama akustyka może albo bardzo pomóc albo też przeszkodzić.

 

Ja również posiadałem Dali Concept 6 i w zupełności zgadzam się z tym co napisał daniel-de. Dodam jeszcze, że miałem możliwość porównania ich do Tannoy v4 i pojedynek ten wygrały Tannoy. Ponadto biorąc pod uwagę cenę Tannoy to zupełnie nie rozumie zachwytów nad Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać dali zensor 7 w mm i grały ładnie ale nie pamietam jaki tam był wzmacniacz. Brzmienie spodobało mi się stad moje poszukiwania kolumn dali:) sprzęt mam zamiar kupić z drugiej ręki także jeśli mi się nie spodoba poprostu sprzedam i poszukam czegoś innego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać dali zensor 7 w mm i grały ładnie ale nie pamietam jaki tam był wzmacniacz. Brzmienie spodobało mi się stad moje poszukiwania kolumn dali:) sprzęt mam zamiar kupić z drugiej ręki także jeśli mi się nie spodoba poprostu sprzedam i poszukam czegoś innego:)

Z tego cp napisales na poczatku watku, w 60% kolumny beda sluzyc do filmu wiecwedlug mnie Ikon 6 odpada, ta kolumna jest za slaba na basie zebys byl zadwolony z efektow filmowych, chyba ze dolaczysz suba, Onkyo ma wyjscie na sub. Zensor 7 jest duzo bardziej uniwersalny i mocniejszy na basie oraz gora nie jest tak krzykliwa jak w Zensorach. Ikon z Onkyo bedzie to slabe polaczenie bo samo Onkyo gra dosyc plasko i warto byloby ten dzwiek troche ocieplic. Ja po prostu lubie cieple brzmiena bo nie mecza. Ikony jest to granie klase wyzej, ale uwazam ze do tego ampli Onkyo, Zensory beda lepszym polaczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tys. możesz wyhaczyć zadbane starsze kolumny z klasy pod 10 tys. (nowe) a nie jakieś Zensory czy Concepty z najgorszych serii w ofercie Dali. Jak mają być takiej klasy kolumny to spokojnie Tannoy M3 / M4 czy też wspomniane wyżej V4 za jakiś 1 tys. zagrają podobnie. Tannoy generalnie gra lepiej nasyconym dźwiękiem i z łagodniejszą górą, fajnym basem. Pod to ampli Onkyo (dość płaski, szybki dźwięk) powinny być nawet lepsze od Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dali concept 6, concept 8 czy ikon 6? Pomocy"

 

taki temat więc do tego się odniosę.

Concept to poprzednia edycja Zensorów. Rózią się wyglądem i detalami.

Concept 6 to odpowiednik Zensor 7.

8 mki nie miały odpowiednika.

 

Concepty to granie posadowione bardziej w średnich tonach delikatniejsze. 8 mki przy tym maja juz na prawdę potężny bas.

Z kolei Ikony to granie bardzo detaliczne, jasne. z wycofaną średnica.Nie jest to granie chłodne, ale do ciepłego też im daleko.

 

Niestety do każdego z tych modeli wymagany jest inny wzmacniacz.

Concept 6 - jasny

Concept 8 - jasny i mocny

Ikon 6 - raczej ciepły, delikatny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię! Zdecydowałem się raczej na zakup kolumn Ikon 6 + sub zatem czy ten wzmacniacz wymieniony wcześniej czyli Onkyo TX-8150 zga się odpowiednio? Czy macie może jakieś inne propozycje wzmacniacza z optykiem i wifi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze przewaga filmu a wybierasz kolumny, ktore raczej lepiej sie sprawdza z muzyka...

Onkyo TX-8150 napewno sobie z tymi kolumnami poradzi a w tej cenie raczej nie dostaniesz nic co bedzie mialo tyle funkcji. Ile masz zamiar przeznaczyc za sub? Pomysl czy nie lepiej dolozyc ta kase i kupic klase wyzej kolumny. Kwestia tez w co pojdziesz... jak w stereo, to pewnie z czasem zmenisz wzmaka i sub Ci sie nie przyda i odwrotnie.

Ja sprzedalem Monitor Audio Silver 10, kilkumiesieczne i chwilowo posiadam Monitor Audio RS8 i z czystym sumieniem moge polecic do Onkyo. Mimo ze maja ok 10 lat to o niebo lepiej graja z Onkyo. Detal, dynamika i stereofonia duzo lepsza. Pewnie wina tego ze Onkyo nie dawalo sobie rady z Silver 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wybieram kolumny do muzyki gdzyż na nią kładę nacisk. Chce żeby sprawiało mi to przyjemność. Dźwięki z tv to drugorzęda sprawa bo nie na tym będę się skupiał. A proporcje wynikają z tego, że większość czasu spędzam z żoną i wtedy raczej oglądamy coś ale gdy jej nie ma mam cały sprzęt dla siebie i właśnie to jest moment aby kolumny pokazały klasę. Na sub chciałem przeznaczyć około 1200zł lecz ma być to zakup odłożony chwilowo w czasie. Mam już namierzone kolumny w dobrej kasie tak samo jak i wzmacniacz. Czekam jedynie na powrót do polski i zabieram się za zakupy. Nasówa się jeszcze pytanie jakimi kablami połączyć kolumny ze wzmacniaczem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasówa się jeszcze pytanie jakimi kablami połączyć kolumny ze wzmacniaczem?

Jesli chodzi o muzyke to wg mnie najlepszy wybor z tych wszystkich kolumn a co do kabli, to Ikony maja wejscia bi-wire, wiec uzylbym Melodika Purple Rain MDBW. Na tym pulapie cenowym chyba ciezko znalesc cos lepszego aczkowliek malo sie znam na kablach. Mam u siebie podlaczenie bi-wire, nie wiem czy duzo daje w porownaniu z single wire ale jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem cenę kabli i wychodzi na to ze to koszt prawie połowy suba... Czy aby naprawdę warte są tej ceny? Nie miałem nigdy do czynienia z takimi kablami i jestem trochę sceptycznie nastawiony. Może jest jakaś tańsza alternatywa, bo trochę szkoda 500zł za 5 metrów przewodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem cenę kabli i wychodzi na to ze to koszt prawie połowy suba... Czy aby naprawdę warte są tej ceny? Nie miałem nigdy do czynienia z takimi kablami i jestem trochę sceptycznie nastawiony. Może jest jakaś tańsza alternatywa, bo trochę szkoda 500zł za 5 metrów przewodu.

Polaczenie single wire tez powinno byc przy takiej elektronice, poza tym wiele osob twierdzi ze bi-wiring nie ma zadnych logicznych podstaw ale to juz chyba jak kto lubi. Model MDSC2525 i tu juz cena jest duzo nizsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe single 250 bi prawie 500 w miarę logiczne bo 2 razy więcej przewodu. Zdecyduje się jednak na tańszą opcję może kiedyś będę miał szansę podłączyć bi wire i sie zdziwię ale myślę, że dla mnie będzie wystarczająco. Teraz czekam na powrót do Polski zbieram graty i zdam relację :) Dziękuję wszystkim za pomoc i w razie jakiś pytań wiem gdzie uderzać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo dobrze się zgra z tymi Ikonami. Bo gra łagodnie górą. A one nie potrzebują mocnych wzmaków.

Tak to połączenie będzie udane.

Aha, zwróć tylko uwagę czy kupujesz Ikon 6 czy Ikon 6 MKII. Bo jest różnica w tych konstrukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A Wiec witam ponownie po małej przerwie. Jestem już po zakupie i podłączeniu klocków i jestem bardzo mile zaskoczony:) Setup jaki nabyłem to Dali ikon 6 onkyo Tx 8150 jedynie kable w sklepie mieli inne bo nie Melodika Purple ale w kolorze szarym. Sprzedawca powiedział, ze to jest ten sam produkt i zaufałem mu. Ale do sedna. Bardzo podoba mi się brzmienie zestawu i basu mi nie brakuje:) Jestem badzo zadowolony i czuję, ze to początek fajnej przygody z muzyką. Zaczynam eksperymenty z różnymi formatami plików. Dziękuje wszystkim za pomoc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Damii1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wiec witam ponownie po małej przerwie. Jestem już po zakupie i podłączeniu klocków i jestem bardzo mile zaskoczony:) Setup jaki nabyłem to Dali ikon 6 onkyo Tx 8150 jedynie kable w sklepie mieli inne bo nie Melodika Purple ale w kolorze szarym. Sprzedawca powiedział, ze to jest ten sam produkt i zaufałem mu. Ale do sedna. Bardzo podoba mi się brzmienie zestawu i basu mi nie brakuje:) Jestem badzo zadowolony i czuję, ze to początek fajnej przygody z muzyką. Zaczynam eksperymenty z różnymi formatami plików. Dziękuje wszystkim za pomoc:)

No i pieknie. Kabel dokladnie ten sam, z tego co pamietam to nazywa sie Gunmetal ale konstrukcyjnie to samo. Gratuluje zestawu i powodzenia dalej... Przetestuj Tidala hi-fi, naprawde warto. I ustaw sobie tryb Pure Direct jak bedziesz sluchal. Niby szczegol a roznica w dzwieku duza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jak narazie testuje Spotify i jestem zadowolony. Pokombinowałem z ustawieniem głośników wg tego co zaleca producent i doszedłem do ustawienia gdzie mam wrażenie, że dźwięk nie wydobywa się z głośników lecz z przestrzeni pomiędzy nimi! Jestem zachwycony:) Aż strach pomyśleć jak grają systemy po kilkanaście k złotych w przygotowanym pomieszczeniu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel ten sam.

Model 8150 nie ma Tidala, dopiero nowe 8270 i 8250 go mają.

Pokombinowałem z ustawieniem głośników wg tego co zaleca producent

Czyli kolumny na wprost? Ikony muszą tak stać inaczej potrafią byś ostre.

Aż strach pomyśleć jak grają systemy po kilkanaście k złotych w przygotowanym pomieszczeniu:)

Czasem podobnie, czasem troszkę lepiej. To Audio :) Stosunek ceny do jakości nie jest liniowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 8150 nie ma Tidala, dopiero nowe 8270 i 8250 go mają.

Wlasnie mi przypomniales glowny powod przez ktory przeskoczylem z 8150 na 8270. Pamiec dobra ale krotka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny na wprost i ustawione wraz z miejscem odsłuchu w trojkat równoramienny. Czyli będę używał spotify. Jak narazie nie narzekam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.