Skocz do zawartości
IGNORED

Kontrowersyjne pytanie: czy kable do glosnikow sie wygrzewaja?


n0n3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Zdecydowanie!

 

Jest to typowy odbiór dla ludzkiego ucha. Dlatego odsłuch, dobry odsłuch powinien trwać dłużej niż godzina przed zakupem.

Wygrzewanie kabli? Oczywiscie to bujda. Ale żeby napędzić rynek są też urządzenia do ich wygrzewania i też rozmagnesowywania :)

A same kable, moim zdaniem wpływają na brzmienie systemu o czym się przekonałem słuchając w domu, nie w salonie. Różnica ma ..... hmm 2% może mniej. A wybór kabli za tryliardy jest już tylko podyktowany czysto szpanowymi zapędami.

 

zgadzam się w 100% Cieszy mnie fakt, że branża potrafi napisać to otwarcie i nie wciskać magicznych opowieści swoim klientom :) Brawo

 

Żeby nie było- jak komuś się podoba i słyszy duże różnice w okablowaniu to spoko- rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem (kiedyś) o pomyśle audiofila.. który przed słuchaniem trzymał kable kilka godzin w lodówce.. ponoć zimne grały mu najlepiej..

..więc różne są szkoły..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz: co może zdziałać różnica paru stopni, gdy pierwsze zmiany fazowe w miedzi zachodzą dopiero w temperaturze ponad 150°C?

(Sprawdziłem w "Metalurgii")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w 100% Cieszy mnie fakt, że branża potrafi napisać to otwarcie i nie wciskać magicznych opowieści swoim klientom :) Brawo

 

Żeby nie było- jak komuś się podoba i słyszy duże różnice w okablowaniu to spoko- rozumiem.

 

Dziękuje za dobre słowo. Pozostała branża patrzy na nas krzywo bo jednak robimy mętlik no ale Panowie bądźmy realni. Jeśli ktoś poda kilka fizycznych pojęć który druga osoba do końca nierozumie a przedstawi je sensowny zwarty sposób to każdy uwierzy. I tak działa ta branża. A szkoda bo to psuje na prawdę sensowne i przyjemne podejście do tematu. I zamiast mieć przyjemnośc wyboru sprzętu jest obgryzanie paznokci bo jeden pisze to a drugi tamto.

 

Zapytam jeszcze raz: co może zdziałać różnica paru stopni, gdy pierwsze zmiany fazowe w miedzi zachodzą dopiero w temperaturze ponad 150°C?

(Sprawdziłem w "Metalurgii")

 

Może oni je wygrzewają w piekarnikach. "Szybko szybko podpinaj do systemu kabel ma 150°C". Tylko że po dwóch minutach grania ma już 70. Koniec utworu i znowu trzeba go grzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.