Skocz do zawartości
IGNORED

Płyty ECM


marbut1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry i pouczający tekst dla niektórych ( wiadomo o kogo chodzi ).

 

Płyty solowe na piano muszą być absolutnie wybitne zarówno muzycznie jak i realizacyjnie i trudne do szerokiej popularyzacji z uwagi na specyfikę

brzmienia .Powiem tak , generalnie unikam płyt solowych na fortepian z przyczyn w/w ale są artyści wydający płyty solowe na piano których słucha

się z opadem szczęki. Do takich zaliczam między innymi Kubańczyka Omara Sosę , bardzo wrażliwego pianistę i wyśmienitego kompozytora.

Mam jego 2 płyty solowe które regularnie lądują w moim odtwarzaczu . Myślę że zachwycisz się jego grą więc polecam te i inne płyty tego artysty

z czystym sumieniem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Płyta Eggun z kolei poświęcona jest Milesowi Davisowi - przepiękny krążek którego trzeba mieć w swojej kolekcji .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jestem bardzo ciekaw jak ocenisz jego twórczość oraz samą grę na pianie. Omar zebrał wiele nagród Grammy za propagowanie folkloru afrykańskiego

i kubańskiego z jazzem. To wybitny artysta którego można z czystym sumieniem przyrównać do twórczości Fryderyka Chopina za nowatorskie próby mariażu muzyki ludowej z jazzem. Jak dla mnie to absolutny kosmos. Posłuchaj uważnie.

 

Fragment świetnego koncertu Omara Sosy na piano solo oraz instrumenty elektroniczne.

 

 

Koncert z klubu Blue Note w Nowym Jorku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omar zebrał wiele nagród Grammy za propagowanie folkloru afrykańskiego

 

znalazłem go na spotify

 

 

Tak właśnie powinno być. To samo co twierdził Możdzer, że on nigdy nie będzie grał jak amerykańscy jazzmani więc trzeba iść swoją drogą. A amerykańscy mają problemy z Chopinem. Czego nie można powiedzieć o Azjatach. Możesz się zachwycać standardami amerykańskimi ale to są zwykłe piosenki do śpiewania. Wieczorem przesłucham całość. Na razie trochę posłuchałem i jest to warte uwagi to co zapodałeś. Nie widzę sensu w słuchaniu amerykańskich standardów poraz setny chyba, że robią to wybitni np Shorter bo oni tak wiele dają od siebie, że schemat standardu jest właściwie tylko z nazwy i ciężko poznać gdyby nie było tytułu. Wiesz czemu do muzyki Chopina tak trudno improwizować ? ponieważ jego prawie cała muzyka opiera się na improwizacji, wariacjach, no i sam stworzył nowe formy muzyczne. Oczywiście są tam ramy tak jak w muzyce poważnej czyli stała forma muzyczna. Szczerze to nie wiem jak on to robił wszystko. Chyba był takim geniuszem jak nasz tutaj cytowany Chicago i jego wielka encyklpedyczna narcystyczna wiedza. Wiekopomna zresztą -:)

 

Tak jak twierdził Możdzer w wywiadzie, muzyka cały czas ewaluuje i wszyscy teraz co tworzą muzykę nie tworzą jej od nowa ale biorą z tego co było kiedyś. Nie da się uciec od muzyki ludowej. Blues chyba powstał także z murzyńskiego śpiewania czarnych niewolników, takich jak np Chicago. Zawody polegają na tym, żeby przetwarzać to co było w taki sposób żeby jak najbardziej róźniło się od poprzednich kompozytorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marbut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś wewnętrzny przymus żeby dopieprzać się do innego usera? Chicago posiada rozległą jazzwiedzę i to cię uwiera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś wewnętrzny przymus żeby dopieprzać się do innego usera? Chicago posiada rozległą jazzwiedzę i to cię uwiera?

 

taka wiedza jest dla mnie kompletnie zbędna, ponieważ zawsze mogę to sprawdzić

ja się dopieprzam tylko do tych, którzy się dopieprzają do mnie i sprawdzam ich na ziemię

przy okazji wytłumaczyłem mu kilka zagadnień z zakresu muzyki jazzowej za co powinien mi być wdzięczny

gdyby Chicago był kulturalny i zachowywał się na poziomie melomana byłaby inna rozmowa,

ale do niego nic nie trafia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marbut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie trafia,ja Go lubię czytać,wiele płyt kupiłem pod wpływem jego recenzji i się nie zawiodłem. Po co ten atak?jak coś Cię uwiera pogadajcie na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 18:41

A do mnie trafia,ja Go lubię czytać,wiele płyt kupiłem pod wpływem jego recenzji i się nie zawiodłem. Po co ten atak?jak coś Cię uwiera pogadajcie na priv.

 

 

na pewno wszystkie są jego ?

upewnij się

on też atakuje i nie tylko mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,nie prowadzę śledztwa,to tylko VR,keep your distance,realny świat masz za oknem. Jeśli ktoś w internecie jest Ci w stanie dopiec,to zrób sobie przerwę,bo mieszasz real z virtualem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,nie prowadzę śledztwa,to tylko VR,keep your distance,realny świat masz za oknem. Jeśli ktoś w internecie jest Ci w stanie dopiec,to zrób sobie przerwę,bo mieszasz real z virtualem.

 

jest w tym dużo prawdy

po co się denerwować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie trafia,ja Go lubię czytać,wiele płyt kupiłem pod wpływem jego recenzji i się nie zawiodłem. Po co ten atak?jak coś Cię uwiera pogadajcie na priv.

 

Z Chicago nie da się dyskutować , on zjadł wszystkie rozumy świata . Nie można nawet porozmawiać o innych formach muzycznych W OGÓLE

bo wszystko inne oprócz jazzu JEST BEEEEEE. Jednocześnie nie ma zielonego pojęcia o muzyce jako praktykuący artysta , nie zna i nie potrafi

czytać nut nut a o harmonii nie wspomnę. Kompletny dyletant jesli idzie o nowe nurty jazzu jak NU JAZZ czy muzyki minimalistycznej . Jednym słowem

ciasny PRL ' owski beret mocno uwiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Czasem te zwady sprawiają wrażenie jakby to były projekcje jednej ze stron. Nie wiem co było pierwsze jajko czy kura, natomiast trwa to na tyle długo że reakcje są niemal alergiczne i nie trzeba zapalnika.

 

Meloman Magnepanie nie musi mieć pojęcia o praktyce artysty. Nie musi czytać nut i znać harmonii.

Z drugiej strony to tylko umownie wiedza jak z tego języka korzystać i zasób słów. Znając to trzeba jeszcze czegoś. Umiejętności opowiadania. Bez tego jest marnie. Poetą się bywa nie jest. I tak samo jest z muzyką improwizowaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdajesz sobie sprawę co musi przejść człowiek, który ukończył szkołę średnią muzyczną lub akademie?

 

to są lata kształcenia wrażliwości muzycznej, tam nie uczą niepotrzebnej wiedzy taką jak tutaj wciskacie co chwila

 

masz kontakt z muzyką od dziecka, z rytmem, tańcem i wieloma innymi zagadnieniami

 

muzyka to nie recenzje płyt jazzowych

 

miliony wydań niepotrzebnych płyt, te same nagrania ale po masteringach, ciągle ci sami muzycy jazzowi

 

to Chicago wypowiada się o muzykach tutaj z pogardą ponieważ wydaje mu się, że nauczy się wrażlwości z wikipedi

 

i recenzji amerykańskich melomanów, jego najazdy na Magnepana czy mnie wywołują u mnie salwy śmiechu,

 

a ty mu wtórujesz Coma bo Chicago ci imponuje

 

He Knows Nothink !!!

 

załóżcie tutaj sobie kącik teorii muzyki lepiej niż 100 tys postów i recenzji płyt z lat 70 tych

 

uczcie się czegoś pozytywnego i nie kupujcie milionów płyt

 

tego wam życzę

 

jest wielu melomanów którzy się kształcą, uczą chodzą na wykłady jako wolni słuchacze czy uczą się nawet korespondencyjnie

 

np w ESSK - korespondencyjny kurs nauki gry na Kibordzie !!

 

polecam Coma

 

świat do odważnych należy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty mu wtórujesz Coma bo Chicago ci imponuje

Naprawdę lubię Chicago, podzielam częściowo jego gust. A za Walta Dickersona postawił bym mu browca. Natomiast imponuje mi ostatnio gitarzysta John Stowell, Henry Threadgill, Dave Liebman, a moim autorytetem jest Dolphy, Monk, Parker etc

Ja nie mam tyle czasu żeby słuchać . Tzn słucham dużo ale b.mocno wybiórczo i tylko to co mi potrzebne. A dzięki ludziom tutaj poznaję sporo ciekawej muzy. Sam nie mam na to czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można po prostu nie czytać tych, których słowa was ranią?

 

czasem musisz czytać

 

ja musiałem niestety

 

smutne ale prawdziwe AS

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ciebie nie zabije, to Ciebie wzmocni ;-) Jest piątkowy wieczór, zamiast siedzieć na forum lepiej iść do kina, teatru, opery, na koncert albo po prostu na piwo. Co niniejszym czynię i Tobie polecam :-)

 

A Twoją muzyką ze Spotify będę usypiał moją młodszą córkę - specjalnie dostała hi-fi do sypialni na ostatnie urodziny ;-)

Więc wiesz...zapewne ukształtujesz jej gust muzyczny ;-) Cieszysz się? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szyszkownik Kilkujadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ciebie nie zabije, to Ciebie wzmocni ;-) Jest piątkowy wieczór, zamiast siedzieć na forum lepiej iść do kina, teatru, opery, na koncert albo po prostu na piwo. Co niniejszym czynię i Tobie polecam :-)

 

jutro imieniny, będzie gorąco !!

 

trzymaj się !!

 

rzadki przypadek tu jesteś bo jesteś miłym człowiekiem !!

 

A Twoją muzyką ze Spotify będę usypiał moją młodszą córkę - specjalnie dostała hi-fi do sypialni na ostatnie urodziny ;-)

Więc wiesz...zapewne ukształtujesz jej gust muzyczny ;-) Cieszysz się? ;-

 

z tego żyję, Baby Lullaby w 1/4 na całym spotify jest moje :)

 

 

napewno córka będzie dzięki temu bardzo inteligentna i wyspana

wiesz, ze sam nie mogę spać, ironia losu !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam częściowo jego gust. A za Walta Dickersona

 

Tu się zgadzam z Tobą - Walt Dickerson to bardzo ciekawa postać i ja również zainteresowałem się tym muzykiem. Jest to JEDYNA postać z propozycji

Chicago która zainteresowała mnie bardziej na przestrzeni tych 9 lat o których pisze o jazzie. Co prawda na 5 płyt które zakupiłem 2 są bardzo dobre

reszta na 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aprawdę lubię Chicago, podzielam częściowo jego gust. A za Walta Dickersona postawił bym mu browca. Natomiast imponuje mi ostatnio gitarzysta John Stowell, Henry Threadgill, Dave Liebman, a moim autorytetem jest Dolphy, Monk, Parker etc

Ja nie mam tyle czasu żeby słuchać . Tzn słucham dużo ale b.mocno wybiórczo i tylko to co mi potrzebne. A dzięki ludziom tutaj poznaję sporo ciekawej muzy. Sam nie mam na to czasu

 

na koncercie Dave Libmana byłem kiedyś w Gdyni w Bohema Jazz Club,

 

gdzie kiedyś grałem wieczory jazzowe z kolegą

 

jak grał z niezłym pianistą Marc Copland i polskim perkusistą,

 

teraz głowna sprawa,

 

słuchanie muzyki z płyt a słuchanie muzyki jazzowej na koncertach

 

to są dwie róźne rzeczy

 

moim zdaniem muzyki jazzowej nie powinno się słuchać z płyt, ale to bardzo szeroki temat

 

to muzyka tworzona live, bez powtórek, bez przygotowań itd ...

 

prawdziwy jazz jest live

 

i jak to się ma do tysięcy płyt jazzowych w domu ?

 

to wolę nie myśleć !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo sam gram. Ale to nie ma nic do rzeczy. Jakoś trzeba tę muzykę rejestrować i sam fakt możliwości by uwieczniać ja na nośniku jest jak najbardziej ok. To że są i będą braki nie ulega wątpliwości i jest poza dyskusją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensje, do ECM, że muzyka w tej wytwórni jest bardzo wygładzona, ale całkiem inaczej się gra na koncertach live przy publiczności a całkiem inaczej w studiu jak masz mikrofony podstawione pod ryja

sam nagrywałem kiedyś i wiem, że gra się całkiem inaczej

ale to może o tym wiedzieć tutejsza elita muzyki dawnej czy portalowej czy inni specjaliści typu Newbieopera czy B-moll, grajacy od 30 lat te same utwory tych samych kompozytorów, nie mógłbym w ten sposób żyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce chwila i czas. To jest zmienna i każda następna chwila jest nowa a każda wcześniejsza przemija. Tak to wygląda. i Każde nagranie a nawet moment będą pod tym względem inne. Dziś to jutro tamto. Reszta to wizja realizatora czasem wespół z muzykami i w tym aspekcie nie musi się wszystkim podobać.

Wszyscy mają swoje miejsce i często świadomie z wyboru. Nie można tego nikomu zabronić. Nie ważne co kto robi. Jeśli lubisz wolność to bądź wolny ale w swojej prywatnej przestrzeni.

Co to znaczy ?

Ostatnio słyszałem fajną definicję Free Jazzu choć nie lubię definicji. Że free odnosi się do "mind /body/soul" pod jazz podstaw sobie co chcesz jaką chcesz muzykę czy swoją własna jej wizję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Mette Henriette,wg. mnie fatalna realizacja,czy u Was tez slychac "smażenie" w glosnikach kiedy Mette dmucha w saksofon?Wartosc muzyczna wyborna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.