Skocz do zawartości
IGNORED

Tidal vs. Spotify


Chattab

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Tidal przygotował ciekawy prezent dla wszystkich. Od pierwszego dnia Świąt, czyli 25 grudnia, do 5 stycznia włącznie, jego zbiory muzyczne, także te w najwyższej jakości, dostępne będą za darmo. Informację o tej ciekawej promocji opublikował serwis The Verge.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim - wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Dobrej muzyki również :-)

 

Po drugie - przepraszam najmocniej, że nie włączyłem się w dyskusję, ale... zapomniałem najzwyczajniej w świecie, że założyłem ten temat. Idiota ze mnie!

 

Po trzecie - nadal jestem rozdarty. Spotify bądź Tidal ma mi służyć niemal wyłącznie jako "poligon doświadczalny", czyli przetestowanie płyt, które potem kupię (lub nie) na winylu, bo winyl stanowi mój główny nośnik obcowania z muzyką i 80% muzycznych zakupów. Więc teoretycznie powinna mi wystarczyć najtańsza wersja najtańszego serwisu streamingującego. Ale jednak chciałbym mieć też jakąś przyjemność z odsłuchu, jeśli płyta jest dobra. Z drugiej strony, nie znam się kompletnie na "zaawansowanym" audio z komputera/internetu. W komputerze słucham muzyki przede wszystkich na słuchawkach (Focal Spirit Classic) podpiętych przez wzmacniacz słuchawkowy/DAC FiiO E10K Olympus2 do zwykłej karty dźwiękowej na płycie głównej. Ewentualnie przez głośniki komputerowe Logitech Z-10 (takie trochę lepsze, z wyświetlaczem, dosyć chwalone). Cudów nie ma, ale jakaś tam frajda ze słuchania jest.

 

A zatem - czy jestem w stanie docenić jakość Tidala HiFi na takim sprzęcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało będzie naprawdę fajnie- zwłaszcza jeśli celem będzie poszukiwanie i sprawdzanie przed zakupami. Ja mam spoti (z nakładkami) - przede wszystkim ze względu na bazę w obszarze mojego zainteresowania. Że jakość MP3? Twierdzę, że nie zmniejsza to przyjemności słuchania MUZYKI, co więcej- zwalnia z "audiofilskiego obowiązku" słuchania sprzętu! To jest ogromna zaleta takich serwisów. Czy jeden czy drugi- jak dla mnie, pomijając kwestię bazy, mało istotne.

 

czy jestem w stanie docenić jakość Tidala HiFi na takim sprzęcie?

Zapewne tak, ale dużej różnicy nie będzie

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim - wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Dobrej muzyki również :-)

 

Po drugie - przepraszam najmocniej, że nie włączyłem się w dyskusję, ale... zapomniałem najzwyczajniej w świecie, że założyłem ten temat. Idiota ze mnie!

 

Po trzecie - nadal jestem rozdarty. Spotify bądź Tidal ma mi służyć niemal wyłącznie jako "poligon doświadczalny", czyli przetestowanie płyt, które potem kupię (lub nie) na winylu, bo winyl stanowi mój główny nośnik obcowania z muzyką i 80% muzycznych zakupów. Więc teoretycznie powinna mi wystarczyć najtańsza wersja najtańszego serwisu streamingującego. Ale jednak chciałbym mieć też jakąś przyjemność z odsłuchu, jeśli płyta jest dobra. Z drugiej strony, nie znam się kompletnie na "zaawansowanym" audio z komputera/internetu. W komputerze słucham muzyki przede wszystkich na słuchawkach (Focal Spirit Classic) podpiętych przez wzmacniacz słuchawkowy/DAC FiiO E10K Olympus2 do zwykłej karty dźwiękowej na płycie głównej. Ewentualnie przez głośniki komputerowe Logitech Z-10 (takie trochę lepsze, z wyświetlaczem, dosyć chwalone). Cudów nie ma, ale jakaś tam frajda ze słuchania jest.

 

A zatem - czy jestem w stanie docenić jakość Tidala HiFi na takim sprzęcie?

Z poziomu głośniczków wystarczy mp3. Zestaw słuchawkowy jak najbardziej doceni format bezstratny. Na słuchawkach to bym raczej słuchał z telefonu, jeśli to Fiio można podłączyć. Tidal na PCety to szajs. Na telefonach Tidal gra lepiej od Deezera. Dźwięk jest dociążony, zagęszczony co może służyć. muzyce rozrywkowej. Najlepszy dźwięk ma Qobuz ale tu cena jest wysoka. Nikt za Ciebie nie wybierze. Jest dostęp do testowych wersji. Posłuchaj i zdecyduj.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qobuz ma wysoką cenę bo oficjalnie nie działa w Polsce. Oferta jest niedostosowana do polskiego odbiorcy.

Tidal we Francji, Niemczech czy UK też ma wysoką cenę w porównaniu z Polską.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Qobuz ma wysoką cenę bo oficjalnie nie działa w Polsce. Oferta jest niedostosowana do polskiego odbiorcy.

Tidal we Francji, Niemczech czy UK też ma wysoką cenę w porównaniu z Polską.

To zależy. Do mnie oferta Qobuz jest dostosowana, przynajmniej merytorycznie.;-) Rzeczywiście po polsku działa tylko apka na telefon. Strona z zakupami działa chyba tylko po francusku.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji. Jeśli ktoś myśli o zmianie serwisu ale np. obawia się konieczności tworzenia od nowa ulubionych playlist to można wykorzystać aplikację typu soundiiz, która konwertuje playlisty z jednego serwisu do drugiego. Nawet można próbować przerzucić własne playlisty z dysku np. w formacie m3u. Nie działa to wtedy w 100% ale daje ciekawy efekt, np. apka zastąpi brakujący utwór inną wersją, innym wykonaniem itd. W przypadku serwisów o podobnych zasobach (np. Deezer, Spotyfi, Apple Music) powinno to działać OK.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wykorzystać aplikację typu soundiiz

 

przenosiłem soundiiz'em playlisty tidal<>spotify i w 99,9% pokryły się, działa to świetnie i szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.