Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana kabla w słuchawkach...jaki


beyma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam słuchawki Philips SHP2500 (wiem wiem tragedia i itp... ;P ) Powiem krótko brzmienie tych słuchawek mi pasuje ale chciałbym wycisnąć z nich coś więcej, po za tym potencjometr w nich szwankuje.

Obecnie są one podłączone bezpośrednio do karty dźwiękowej SB X-FI. Nie długo będzie je zasilać wzmacniacz lampowy (na razie czeka na obudowę i trafo).

Jaki kabel polecacie do tych słuchawek tak żeby wycisnąć maksimum możliwości. Cenię sobie dźwięk naturalny z dobrym basem, słodkim środkiem...no typowo lampowe brzmienie z dodatkiem tranzystora ;)

W przyszłości (a może za kilka miesięcy) wymienią kartę dźwiękową na coś lepszego no i słuchawki. W tym też proszę was o radę.

Na kompie słucham muzyki z YT...tak z youtuba! Sporadycznie też zagram w jakąś gierkę jak obecnie ALAN WAKE...świetna gra i dźwięk super zwłaszcza głos aktora :)

Tak tak ktoś powie że szkoda kasy i itp. a ja właśnie się delektuje takim szczegółami :)

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wtyki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pod wrażeniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kabelka na wtyku Viablue, trzeba tylko zapleść warkoczyki z 4 żył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w moich creative aurvana live zostal wymieniony kabelek na canare starquad, po czym musialem je sprzedac bo nie dalo sie ich juz sluchac .... dodam, ze recebling byl wykonany prawidlowo.

Zastanow sie czy warto wydawac duza kase na jakis hajendowy kabel, skoro i tak masz zamiar zmieniac sluchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w moich creative aurvana live zostal wymieniony kabelek na canare starquad, po czym musialem je sprzedac bo nie dalo sie ich juz sluchac ....

Dziwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić szwankujacy potencjometr i po problemie. Wymiana przewodu pomoże tyle, co posadzenie fiołków dookoła kompostownika.

 

(Łagodnie rzecz ujmując).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pod wrażeniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kabelka na wtyku Viablue, trzeba tylko zapleść warkoczyki z 4 żył.

Czy porównywałeś Canare z tym Litz?

Wykorzystałbym go do Aurvana albo do AKG K514 (mam 2 pary). W AKG 514 podpiąłem wykonany przez Audeos Canare i poprawa dźwięku wielka. Stwierdził to nawet 13 letni syn grający w World of Tanks.

Czy się mylę czy do Sennheiser HD600 kabel dedykowany to właśnie Litz 7N? Mam go zarówno w HD600 jak i w AKG Q701. Słucham na nich na wzm. SOHA i jak na razie nie znalazłem nic lepszego.

Tylko czy zastosowanie Litz'a do tanich słuchawek to aby nie przerost formy nad treścią?

Napisz jak montuje się wtyk Viablue (chodzi o jakość wtyku i łatwość montażu). Ja stosuję Yarbo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i nie jest zły zarówno od strony montażu jak i styku z dziurkami wzmacniacza jak i przejściówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie canare nie porównywałem, ale stockowy Hifiman HE400i z tym 7N.

To nie jest litz, to bardzo cienka skrętka z centralną żyłką kewlaru, mówiąc szczerze upierdliwy trochę, bo każda żyłka pokryta warstwą lakieru ma to znaczenie dla utleniania, ale przy lutowaniu jest upierdliwe. Trzeba opalić i skrobnąć, żeby cyna ładnie chwyciła.

Viablue to fajne wtyki z dobrego stopu jak dla mnie O.K.

Na PW mogę zapodać fotki jak taki kabelek wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję "naczesany" za konkretną odpowiedź :)

Co do odpowiedzi "porlick" i "sir.jax" również dziękuję ale nie posłucham was ;P Wiem dla was to jest totalny szajs, dla mnie dobre słuchawki a jeśli mogę poprawić brzmienie wymieniając kable to jak najbardziej tym bardziej że koszt nie wielki.

"Wywalić szwankujacy potencjometr i po problemie. Wymiana przewo..." wymiana na pewno da poprawe tym bardziej że skróci się "ścieżka sygnałowa"

Kabel zamówiony jak i wtyczki zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdziłem, ze Twoje słuchawki to szajs, lecz uwzględniając impedancję słuchawek i statystyczną impedancję wyjściową porządnego wzmacniacza sluchawkowego, wymiana przewodu nie dlatego, ze np jest za krótki, lecz dla poprawy jakości dźwięku to tylko sztuka dla sztuki- nic pozytywnego nie wniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na parametry elektryczne to tak masz racje no ale w świecie audio zdarzają się cuda ;) ala VOODOO a może to jest tylko autosugestia?

Przyjdą wymienię i ocenię czy było warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znam te słuchawki, szkoda czasu na nie :/ to jest liga chińczyków po $4, zbliżone do Sennheiser HD201.

 

 

ta karta dźwiękowa potrafi duuuużo więcej, kiedyś za kilkadziesiąt/kilkanaście pln więcej były dobre philips shp5401, kosy porta pro

odrobinkę więcej creative aurvana live - tam jest sens coś poprawiać.

 

tu pomimo że lepiej niż shp2000 jest po prostu bardzo źle, warto je zmienić na cokolwiek innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel wymieniony i jest poprawa...jak by więcej szczegółów...nie umiem tego określić audiofilsko no ale tak po krótce większa detaliczność, przestrzeń no i jakość głosu/gitary mmmm :)

Teraz do wszystkich którzy czytają mój post...jestem osobą lekko niedosłyszącą na jedno ucho więc nie mogę się wypowiedzieć bardziej sorrki ale powiem jedno...jestem zadowolony z efektu :D

Dziękuję wszystkim za pomoc

Po nowym roku wymienie kartę dźwiękową tylko nie wiem na jaką, wszelkie sugestie mile widziane. Myślałem o stuningowaniu obecnej tzn. wymiana kondensatorów ale obawa przed zniszczeniem pcb mnie zniechęcił (płytka wielowarstwowa) chociaż kto wie może się skuszę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki wymień - lepsze nawet na karcie z płyty zagrają lepiej (serio). Karta da radę, jaki to model X-Fi jest ? bo były różne na różnych kostkach na CL albo TI. jaki budżet na kartę ?

 

Zmiana karty przy SHP2500 to jest jak tuningowanie audio w samochodzie Daewoo Tico, zwłaszcza jak Leganza jest za półdarmo (chodzi o to że za 1/2 ceny karty kupisz słuchawki normalniejsze)

 

przepraszam za nachalność ale po prostu je słyszałem ;) jakość dźwięku była mniej więcej na równi z tego typu słuchawkami co tu wklejam (po 6..9pln), w philipsach obudowa, kabel i wtyczka były tylko pancerne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

losowe skypowe słuchawki do skype grały sporo lepiej

 

edit: w sumie nawet nie wiem czy te za 9pln AEG nie rozgromią tego philipsa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "trueman"

mhy... to jest jak z ortografią, wszystko da się przeczytać ale błędy rażą ;P

Co do karty jak i słuchawek to budżet powiedzmy do 400 zl za element...

Obecnie mam chyba tą Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio (w wolnej chwili zobaczę - już nie pamiętam co kupowałem kilka lat temu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "beyma"

Wiesz kupiłem kiedyś wzmacniacz grzebany właśnie bo komuś się wydawało że tuninguje i scena mu pójdzie trzy metry w góre i dziesieć w szerokość.A jak to się ma do fabrycznego stanu ? Wydałem 1500zł na wzmacniacz z którego zostały tylko trany i rezystorki diody itd. A niby jak dojść do oryginalnego stanu ? Czy są takie same pojemności powstawiane czy takie jakie byly pod ręką ? Dajcie spokój z tymi herezjami.Przykre ale prawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są spece jak i pseudo spece. Jak sie robi tuning to z głową... czy ja tak potrafię? Nie wiem

W domu mam ampl Maratnz SR4500 wszystkie kondensatory wymieniłem na PANASONIC FC FM RUBYCON NICHICON (bo praktycznie wszystkie były wyschnięte) i jestem zadowolony z jakości jaką uzyskałem (a może to jest tylko autosugestia?...nie na pewno nie)

Kiedyś miałem ten sam amplituner (musiałem go sprzedać - nie stety :( ) też stuningowany i różnica była kolosalna. Użytkownik który kupił od de mnie ten sprzęt zapytany jak mu się podoba jakość....odpisał że nawet jego żona była pod wrażeniem :D

Więc...

Warto tuningować sprzęty tylko trzeba wiedzieć co się robi i jakiego efektu się oczekuje. Ja np. lubię dźwięk ocieplony podobno do lampowego co do przestrzeni nie mam wygórowanych wymogów bo jak napisałem wcześniej gorzej słyszę na jedno ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam słuchawki Philips SHP2500 (wiem wiem tragedia i itp... ;P ) Powiem krótko brzmienie tych słuchawek mi pasuje ale chciałbym wycisnąć z nich coś więcej, po za tym potencjometr w nich szwankuje.

Obecnie są one podłączone bezpośrednio do karty dźwiękowej SB X-FI. Nie długo będzie je zasilać wzmacniacz lampowy (na razie czeka na obudowę i trafo).

Jaki kabel polecacie do tych słuchawek tak żeby wycisnąć maksimum możliwości. Cenię sobie dźwięk naturalny z dobrym basem, słodkim środkiem...no typowo lampowe brzmienie z dodatkiem tranzystora ;)

W przyszłości (a może za kilka miesięcy) wymienią kartę dźwiękową na coś lepszego no i słuchawki. W tym też proszę was o radę.

Na kompie słucham muzyki z YT...tak z youtuba! Sporadycznie też zagram w jakąś gierkę jak obecnie ALAN WAKE...świetna gra i dźwięk super zwłaszcza głos aktora :)

Tak tak ktoś powie że szkoda kasy i itp. a ja właśnie się delektuje takim szczegółami :)

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Czytam sobie, czytam... I oczom nie wierzę. Słuchawki marne (naprawdę, wiem, bo jako miłośnik i zbieracz, też ten model miałem), a Ty chcesz je ...

 

Filipsy za dziesięć euro "z dobrym basem, słodkim środkiem, słuchając z tyruro".

 

To musi być podpucha!-:)

Ale fajna podpucha, sam się dałem nabrać.

 

Pozdro. Jacek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet żona usłyszała i była pewnie w innym pokoju :-) też sie zastanawiam czy to nie jest lobby sprzedawców kondensatorów i różnej maści kabelków bo kto by to kupował i nie chodzi tylko o ten temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zaczyna schodzić na psy przez pseudo znawców?

Zadałem pytanie i dostałem odpowiedź ale jak zwykle muszą się znaleźć spece od wszystkiego. Próbowaliście kiedykolwiek tuningować sprzęt? Chyba nie albo dla was wyznacznikiem jest sprzęt za XXXX zł w którym warto coś poprawić typu wymiana wtyczki złoconej na rodowanej.... wtedy usłyszę różnice że łochocho aż uklęknę z wrażenia! ;P

Zrozumcie jedno nie wszyscy są audiofilami którzy potrzebują słuchawek za min 1000zł.

Do "Bezlitosna Niusia" wiem że są marne przecież cały czas o tym wspominam... czytacie Wy to? albo widzicie tylko nazwy PHILIPS...?

Daje link na tema tych słuchawek opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I teraz co....wychodzi na to że jak słuchawki nie mają nazwy KOSS BEYERDYNAMIC SCHNEIDER.... to są szmelce że nawet pchełki z telefonu grają lepiej? Litości

DO "trueman"

Tak czytam i czytam twoje wypowiedzi i....

Kupiłeś kiedyś wzmacniacz grzebany, no fajnie a co cię do tego nakłoniło?

Zapewne cena, marka no i kondensatory wymienione :D

A tu nagle takie rozczarowanie.... gwarantuje ci jedno gdyby ten wzmacniacz wyszedł od "PRODUCENTA" w takim stanie jakim go zakupiłeś był byś nim zachwycony !!

Może zamiast dalej się wypowiadać o swoich teoriach może spróbujcie sami coś poprawić nie wielkim kosztem w swoim systemie bo na razie dla mnie wasze wypowiedzi są jak "kopiuj wklej z innych tematów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na tą podpuchę ;)

 

Tuningowanie sprzętu oraz

nie wszyscy są audiofilami którzy potrzebują słuchawek za min 1000zł.

 

To do siebie nie pasuje. Naprawdę wymiana kondensatorów w zasilaczu albo grzebanie w nich w przypadku karty dźwiękowej nie wyjdzie im na plus (bo te nowe są droższe), a ciężko to usłyszeć na SHP 2500. Najprawdopodobniej jak słyszysz już jakąkolwiek różnice to robisz że gra "inaczej". Inaczej niż producent sobie tego życzył.

 

Philips:

Bardzo zasłużona marka w dziedzinie audio, w latach 90 w car audio też, słuchawki też potrafią dobre zrobić.

ale nie należy do nich SHP 2500. Najtańsze co gra to SHP 5401.

 

SHP2500 są mechanicznie mocne, i kabel maja mocny, dobre pod choinkę dla 7dmio latka do mp3 playera "za" 15pln.

 

tak, pchełki typowe dodawane do telefonów graja znacznie, ale to znacznie lepiej.

SHP2500 nie są w klasie konkurencji "za" 70pln, porównuj je do słuchawek w cenach 15pln, serio.

 

 

Grzebany wzmacniacz:

Jest jak grzebany drogi samochód, ciężko to tuningować tak żeby było lepiej niż fabryka zrobiła a i tak wielu tak robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprostowanie ... na słuchawka słucham tylko z komputera i głownie muzyka z YT więc zostawmy już moje PHILIPS w spokoju są jakie są kiedyś będą inne i tu było moje następne pytanie ...jakie? Budżet powiedzmy maks 400-600zł. Wolał bym się zmieścić w 400zł bo one będą współpracować z komputerem więc nie oczekuję super hiper jakości jak z zestawu stereo za kilkanaście tysięcy. Do stereo mam inny sprzęt z kolumnami.

 

"Grzebany wzmacniacz:

Jest jak grzebany drogi samochód, ciężko to tuningować tak żeby było lepiej niż fabryka zrobiła a i tak wielu tak robi."

 

Wymiana kondensatorów jak i jakikolwiek tuning... warto ale z głową i mówię tu o sprzęcie wartym maks 1000zł bo powyżej każdy producent ma swój styl brzmienia i to klient który kupuje dany sprzęt/markę wie czego poszukuje w sprzęcie.

Ja swojego marantza kupiłem za 300 po tuningu uzyskałem poprawę jakości w porównaniu do sprzętu... no jakiego? Nie mam porównania bo mieszkam w mieście gdzie nie da się posłuchać czegoś lepszego niż kino domowe.

I to jest moja wypowiedź na temat tuningu (nie żadna reklama).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, wymieniłem kabel i ekran podłączyłem do masy od strony wtyczki...dobrze zrobiłem czy lepiej bez ekranu?

 

Przeglądałem forum jaki i internet i wytypowałem takie słuchawki (rodzaj muzyki różny zależny od nastroju ;) jedynie czego nie słucham to rocka/metalu )

DT990 (raczej używane)

HD559

HD598

Lub inne typy... proszę o propozycje. Brać używane czy nowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz nowe modele , ale mam stare 990 są to słuchawki które raz się zakłada i nie zciąga, coś niesamowitego, zakładając oczywiście wysokiej klasy źródło dźwięku i płyty, bo z kiepskiego sprzętu nie będzie dobrze na niczym.

Mam jeszcze 880 ale to słychać różnice miedzy nimi.

 

Słuchawki kupuje się robiąc odsłuchy, bo nie każdemu pasuje to co prezentują różne firmy i modele i oczywiście pod swój sprzęt, a różnice w sprzętach są ogromne czasem.

 

Co do słuchawek wciskanych do ucha , są modele bardzo fajnie grające, też nie kosztują mało.

 

Dla muzyki z kompa ja bym nie szalał bo to kiepska muzyka jest , mp3 gra jakoś dopiero powyżej 256,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

MP3 rzadko słucham, głównie YT i sporadycznie gry. Słuchawki mają mi służyć tylko dla relaksu przy wieczononocnych przesiadywaniach przy komputerze dla tego nie chcę wydawać kroci na nie ;)

Do uszne odpadają, nie trawię tego że coś mi w uchu siedzi ;) Odsłuchy też niemożliwe do zrealizowania bo w moim mieście mam parę sklepów RTV a jedyny "HIGH END" jaki można spotkać to HD201

Co do sprzętu to na razie napędza je karta dźwiękowa, wcześniej był wzmak lampowy ale obecnie czeka na przełożenie do obudowy no i transformator bo ten co mam jest za słaby.

 

Jako ciekawostkę daje link wzmacniacza... może kogoś zainteresuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja wersja jest na wykonana na zwykłym prostowniku (nie lampowym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "trueman" za propozycje ale troszkę za wysoki pułap cenowy...może kiedyś

 

Udało mi się wygrać aukcje i stałem się posiadaczem DT990 (używane) więc teraz będę mógł porównać jakość PHILIPSÓW do BEYERDYNAMIC.

Czy oryginalny kabel jest dobry jakościowo czy może spróbować/po testować i zamontować kabel CANARE? Wiem po co modować fabryczny sprzęt no ale ja jestem ciekawski i zawsze bawię się w tuningi ale używanych sprzętów...nowiutkich to bym nawet nie tknął ;)

Jaki polecacie wzmacniacz do tych słuchawek? Chodzi mi o coś z DIY bo mój lampowiec troszkę jeszcze poczeka. Wzmak taki tymczasowy a może i zostanie na dłużej i będę używał zamiennie :D

Przeglądając forum znalazłem dwa które mnie interesują HA2002 i HA2013, który lepszy a może jakiś inny (byle na tranzystorach) W domu mam masę części więc zbudowanie to dla mnie żaden kłopot :)

 

Aaa i ponawiam pytanie odnośnie wymiany kabla

"Takie pytanko, wymieniłem kabel i ekran podłączyłem do masy od strony wtyczki...dobrze zrobiłem czy lepiej bez ekranu?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.