Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może polecić serwis najlepiej w woj. mazowieckim, który wskrzesiłby padniętą końcówkę mocy Usher Reference 1.5 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj tu : Linnart

Prymasa Tysiąclecia 76

01-424 Warszawa

Tel: 601 302 281

linnart@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jacek Kawa "retro audio", ja polecam i możesz się na mnie powołać jak coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja natomiast z 5 lat temu miałem i zapamiętałem jako petardę z wielkim wykopem. Noga sama podskakiwała w rytm.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzęt wygląda zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jacek Kawa "retro audio", ja polecam i możesz się na mnie powołać jak coś a powiedz mi jaka jest ta końcówka ? Poluję na tego ushera i jestem ciekawy opini każdego kto go ma. Pozdrawiam

Jacek Kawa "retro audio", ja polecam i możesz się na mnie powołać jak coś a powiedz mi jaka jest ta końcówka ? Poluję na tego ushera i jestem ciekawy opini każdego kto go ma. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Końcówka świetna, powala detalicznością i dynamiką. Prawdziwe lampowe brzmienie wśród tranzystorowych końcówek. Nie przejmuj się tymi co piszą źle, zapewne nigdy nawet nie widzieli na oczy tej końcówki, nie wspomnę już o słuchaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez kilka dni grała obok Mac'a MC352. Było głośno, ale finezji w tym dźwieku niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie co to za porównanie z czymś kilka razy droższym ? Chyba nie na tym polega to. Końcówka która kosztuje około 5 tyś a nie około 15 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje się,że to "przepakowana" końcówka Thresholda,wyśmienita zresztą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie mialem kupić tego ushera ale jest wersja 220v a ja mieszkam w UK gdzie jest 240

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie mialem kupić tego ushera ale jest wersja 220v a ja mieszkam w UK gdzie jest 240

No, toś się chłopie popisał wiedzą!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.

<br />No, toś się chłopie popisał wiedzą! <br />

Czemu ?

Edytowane przez darek89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Urządzenia działają tak samo przy 220 i 240V. Nie potrzeba żadnych modyfikacji, transformatorów, itp.

Edytowane przez Genesis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś tego pewien ? To czemu były wersje 220v 230v i 240v ? Pozatym dzwoniłem do elektronika z doświadczeniem i jakoś nie był pewie tak jak Ty! Powiedział że wszystko zależy od budowy i że może być ok ale może też nie wytrzymać. Więc jak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest tak, że urządzenia elektryczne z GB działają tak samo dobrze na Kontynencie. Kiedy wróciłem z Anglii, przywiozłem cały system hi-fi, plus liczne urządzenia agd. Nigdy nie było problemu. W Londynie uzywałem urządzeń importowanych z Europy. Sprzęt grający to nie super czułe urządzenia laboratoryjne. Wahania napięcia w domowej sieci są większe niż 220-240V. Elektronik powinien pójść na kurs.

Edytowane przez Genesis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tej końcówce pisze wyraźnie 230V , a nie 220V .

Genesis ma 100% rację , że nie ma absolutnie żadnego wpływu na sprzęt , gdyż wahania napięcia i tak są dużo wyższe .

Ushera trzeba odpowiednio zestawić aby otrzymać tzw. finezji , jest to trochę trudniejsze , ale możliwe .

Sprawdza się bardzo dobrze przy trudnych kolumnach , zawsze można lepiej , tylko na pewno trzeba wydać dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy jestem z kad wiecie co pisze hehe

Edytowane przez darek89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest bodajże taka norma że wahania mogą mieć 10% różnicy. Urządzenia spokojnie to zniosą.

U mnie w 'szczycie' było 243V na zwykłym mierniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to rozumiem, ale ten wzmacniacz ma naklejkę oryginalną i jest tam podane 220v, gdzie jak zmierzyłem u siebie jest caly czas 241, 10% z 220 to 22 co daje max napięcie 242v a co jak podskoczy bardziej, trochę się boję kuzwa... A mam dużą ochotę na niego bo jest mega zadbany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O matko, ludzie opamiętajcie się ;)

Przecież nikt brytyjskich Linnów i DCS-ów nie przerabia z 240 na 220 ani na odwrót ;).

Dopuszczalne odchylenia wynoszą +/-10%, czyli od 207 V do 253 V.

Jak słuchasz popu, rocka a nie ECM-u li tylko to bierz tę końcówkę.

Edytowane przez xniwax
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A według mnie od 198v do 242v. MÓWIĘ PRZECIEŻ ŻE PODANE JEST Z TYŁU 220V NA KOŃCÓWCE. Dla czego do jazu i ballad się nie nada ta końcówka ? Napisz coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką Ty byś obrał drogę? Napisz jaśniej bo być może skorzystam z rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla czego do jazu i ballad się nie nada ta końcówka ?

Nie napisałem, że się nie nada ale nie jest to granie nastawione na niuanse i wychwytywanie smaczków.

Tak jak było napisane wcześniej to dobry rzemieślnik bez specjalnego wyrafinowania, cyzelowania brzmienia.

Jeśli potrzebujesz mocnego pieca - OK.

To jet dobry wzmacniacz na miarę własnych oczekiwań ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi