Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana subwoofera


Drunk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do wymiany swojego Velodyne spl-1200 ultra na coś bardziej "kinowego" i chciałbym zasięgnąć fachowej porady bardziej doświadczonych od siebie w tej materii kolegów. Mam zamiar nabyć 2szt przeznaczając łącznie ~20tys. zł. Po wstępnej analizie krajowego rynku wytypowałem dwa modele: SVS SB13-Ultra i SVS SB-4000. Chętnie sięgnąłbym po konstrukcje otwarte (niższe zejście), niestety żeby oba suby się zmieściły w miejscach docelowych muszą mieć do 45cm szerokości i 60cm głębokości. Dodatkowo jeśli chodzi o wykończenie to tylko czarny połysk wchodzi w grę. Velodyne też ma kopnięcie na niskich rejestrach i zatrzęsie kanapą ale wydaje mi się, że to bardziej muzyczny sub,

Na przebicie Velodyne SPL-1200 w kinie wystarczyłby jeden SVS PB-1000 a Ty od razu dwa monstra PB16 ładujesz :)

Małe sprostowanie - suby zamknięte mają niższe zejście a nie otwarte. Choć w przypadku tak wielkich subwooferów moment, gdzie ta przewaga zaczyna wychodzić, jest już bardzo nisko, w okolicy poniżej 15hz.i nie jest to w zasadzie już odczuwalne. Możesz u siebie potestować, to jest właśnie fajne w SVS, że jest kilka otworów i można regulować strojenie w kilku wariantach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suby zamknięte mają niższe zejście a nie otwarte.

 

W jednym z sąsiednich (jakże licznych) wątków poświęconych tematyce subwooferów czytałem że jest odwrotnie: to właśnie otwarte schodzą niżej. Czyżbym coś pomylił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarty moze zejść niżej, ale i tak faktyczny spl sub’a bedzie wypadkowa jego umieszczenia/pozycji w pomieszczeniu, własnych możliwości technicznych (czyli de facto czy zostal zrobiony przez inżyniera fachowca) i integracji z reszta systemu i samym pomieszczeniem..... zamknięty czy otwarty lepszy bedzie zawsze zależeć od wielu czynników. amen

Postawienie sub’a tam gdzie pasuje żonie to po prostu kompromis i takie tam pogrywanie. Oczywiscie powyższe w wersji zaawansowanej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję zamkniętą tak gwoli ścisłości. Zauważyłem, że wydajność suba zależy również od odpowiedniego odcięcia. Ustawienie crossovera suba na direct nie sprawdziło się w przypadku Velo, tak jak i teraz w przypadku SB15-Ultra. W obu przypadkach była klucha... Wystarczy zrobić pomiar i widać to na wykresach jak na dłoni, że im większe odcięcie tym większy SPL w zakresie 20~50hz oraz tzw. "pazur". Tak dla porównania to velo miał takie samo "pie*********e" przy odcięciu go na 40hz tak jak teraz nowe SVS przy 80hz, więc nie był z niego aż taki słaby zawodnik ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.