Jump to content
IGNORED

Zestaw stereo do 5k

Marcin Naliński

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Wybór amplitunera już mam za sobą - wybór padł na Yamaha R-N602. To chyba było łatwiejsze...

Głośniki - tutaj poległem i liczę na pomoc. Poniżej zamieszczam listę tego co mi wpadło w oczy - prosiłbym osoby zorientowane w temacie audio o posortowanie listy wg najlepszego według Was połączenia z wybranym ampli. Czego słucham: raczej rock (różnej "ciężkości) + pop w ilości 50/50; źródło radio + Spotify + pliki własne (flac). Okazjonalnie zestaw będzie wykorzystywany do oglądania filmów (via PS3).

Polk Audio Signature S50

Jamo S 807

JBL ES 80

Klipsch Reference R-24F

Polk Audio TSx330T

Magnat Vector 207

JBL Studio 270

Indiana Line Tesi 542

Indiana Line Tesi 560 MK II

Melodika BL40 MKII

TANNOY MERCURY 7.4

YAMAHA NS-555

Czy może zaproponujecie mi coś jeszcze innego?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaproponujemy uzupełnienie danych osobowych ;-))

metraż - bo do 18m2 mogą być też podstawkowe

budżet a szczególnie prosty wybór: nowe czy używane

Hidden Content

Ring radiator rules

Witaj.

NAJWAŻNIEJSZA UWAGA: Jak to twój pierwszy zestaw zmień proporcie na kolumny daj 3.5k na wzmak 1.5. Olej tę drogą rn602 kup już lepiej np. Yamaha as701 + Elac Debut F6. + chromecast googlowy.

Aaaa musi być nowy sprzęt?

Jeżeli nie słuchałeś do tej pory niczego to zacznij od odsłuchów. Z kolumn które podałeś posłuchaj w kolejności:

Polk Audio Signature S50 - gęste granie

Melodika BL40 MKII - słyszałem Oli40 ok

Klipsch Reference R-24F - mówią że klipsh to od serii rp, ale te też złe nie są

Polk Audio TSx330T - niesłyszałem

Magnat Vector 207 - niesłyszałem

JBL Studio 270 - dobre

Indiana Line Tesi 542

Indiana Line Tesi 560 MK II - dobre ale bas misio

TANNOY MERCURY 7.4 - niesłyszałem opinie ok

Jamo S 807 - nie wiem

JBL ES 80 - odpuść sobie

YAMAHA NS-555 - odpuść sobie

Dodaj do listy:

Elac Debut F6 Koniecznie!!!

, Jamo c95, MA Bronze 6 (te Ci się spodobają), Heco Music Style 700, 900. Magnat quantum 677. Zensor 7. Tannoy DC6.

Hidden Content

Zaproponujemy uzupełnienie danych osobowych ;-))

metraż - bo do 18m2 mogą być też podstawkowe

budżet a szczególnie prosty wybór: nowe czy używane

:-)

Metraż - 35 m2

Nowe i tylko nowe.

Hidden Content

Witaj.

NAJWAŻNIEJSZA UWAGA: Jak to twój pierwszy zestaw zmień proporcie na kolumny daj 3.5k na wzmak 1.5. Olej tę drogą rn602 kup już lepiej np. Yamaha as701 + Elac Debut F6. + chromecast googlowy.

Aaaa musi być nowy sprzęt?

Jeżeli nie słuchałeś do tej pory niczego to zacznij od odsłuchów. Z kolumn które podałeś posłuchaj w kolejności:

Polk Audio Signature S50 - gęste granie

Melodika BL40 MKII - słyszałem Oli40 ok

Klipsch Reference R-24F - mówią że klipsh to od serii rp, ale te też złe nie są

Polk Audio TSx330T - niesłyszałem

Magnat Vector 207 - niesłyszałem

JBL Studio 270 - dobre

Indiana Line Tesi 542

Indiana Line Tesi 560 MK II - dobre ale bas misio

TANNOY MERCURY 7.4 - niesłyszałem opinie ok

Jamo S 807 - nie wiem

JBL ES 80 - odpuść sobie

YAMAHA NS-555 - odpuść sobie

Dodaj do listy:

Elac Debut F6 Koniecznie!!!

, Jamo c95, MA Bronze 6 (te Ci się spodobają), Heco Music Style 700, 900. Magnat quantum 677. Zensor 7. Tannoy DC6.

Wyżej już odpisałem, że tylko nowe wchodzą w rachubę. I raczej nie będę się pakował we wzmacniacz i Chromecasta - chciałbym mieć jedno pudełko a w opisanym przez Ciebie zestawie brakuje mi jeszcze zwykłego radia, a żona mnie zabije jak będzie się musiała łączyć do Chroma żeby radia posłuchać :-( Cena za wzmak i ampli wychodzi podobnie, ale jak rozumiem w kwestii mocy i dźwięku nie ma co porównywać?

Rzeczywiście te Elac całkiem przyjemnie wyglądają - kwestia osłuchania co mi będzie najbardziej pasowało... Na razie zbieram typy żeby wiedzieć czego słuchać i najlepiej w jednym miejscu :-)

Mógłbyś rozwinąć trochę "gęste granie" dla Polk Audio Signature S50?

Hidden Content

Cześć,

jeśli wybrany jest amplituner Yamaha R-N602 (https://www.q21.pl/yamaha-r-n602.html), żeby uzyskać równy, pełny dźwięk, musimy szukać kolumn o brzmieniu raczej łagodniejszym w skrajach pasma i dobrze wypełniony i dociążony. W takim przypadku powinniśmy z listy odrzucić Polk Audio, JBL i Klipsch. Jedynie można zastanawiać się w Twoim przypadku nad Klipsch RP-250F (https://www.q21.pl/klipsch-rp-250f.html), natomiast w takiej konfiguracji musisz się liczyć z dźwiękiem jasnym, analitycznym z bardzo wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

Moim zdaniem bardzo dobrą opcją jest polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25 (https://www.q21.pl/pylon-audio-sapphire-25.html). To szybkość, dynamika, ogromna swoboda grania połączona z dobrym dociążeniem. Świetne połączenie szczególnie do szybszych i mocniejszych gatunków muzycznych. Jeśli lubisz analityczne, swobodne, żywe granie z dobrą podstawą basową, spójrz proszę na Monitor Audio Silver 6 (https://www.q21.pl/monitor-audio-silver-6.html). Przechodząc do propozycji kolumn o cieplejszym, bardziej zapkraglonym dźwięku, na pewno świetnie sprawdzi się najnowsza konstrukcja Indiana Line Tesi 561 (https://www.q21.pl/indiana-line-tesi-561-18237.html) oraz Tannoy Mercury 7.4 (https://www.q21.pl/tannoy-mercury-7-4.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej, oczywiście służę pomocą. Spójrz także prosę na nasze zestawy promocyjne (https://www.q21.pl/category/zestawy-stereo-z-kolumnami). Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej, oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Wyżej już odpisałem, że tylko nowe wchodzą w rachubę. I raczej nie będę się pakował we wzmacniacz i Chromecasta - chciałbym mieć jedno pudełko a w opisanym przez Ciebie zestawie brakuje mi jeszcze zwykłego radia, a żona mnie zabije jak będzie się musiała łączyć do Chroma żeby radia posłuchać :-( Cena za wzmak i ampli wychodzi podobnie, ale jak rozumiem w kwestii mocy i dźwięku nie ma co porównywać?

Rzeczywiście te Elac całkiem przyjemnie wyglądają - kwestia osłuchania co mi będzie najbardziej pasowało... Na razie zbieram typy żeby wiedzieć czego słuchać i najlepiej w jednym miejscu :-)

Mógłbyś rozwinąć trochę "gęste granie" dla Polk Audio Signature S50?

Polk Audio musisz posłuchać to bardzo detalicznie i szczegółowo grające kolumny - wyjątkowo na tle konkurencji.

Co do rn602 vs. AS701 to mocno ograniczą cię z doborem kolumn.... sam sprawdz.. może akurat będziesz tym szczęściarzem i rn602 bardziej przypadnie ci do gustu.

Debuta posłuchac możesz z rn602 praktycznoe wszędzie bo to chyba ten sam dystrybutor - a chyba one jako jedne z nielicznych odnajda sie z rn602 i może Bronze 6. W/w Pylona nie słyszałem ale jeżeli to styl grania Diamond 25 to idz w tę stronę.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.