Jump to content
IGNORED

Dziurki w gumowym zawieszeniu głośnika.

eses

Recommended Posts

Jeśli to tylko dziurki, czy bardzo krótkie nacięcia, można od tylnej strony zakleić klejem pozostawiającym elastyczną spoinę i nie uszkadzającym materiału zawieszenia. Dla gumy to łatwe, pianka jest bardziej wrażliwa na rodzaj kleju i łatwo ją rozpuścić, a przez to zniszczyć.

Doradźcie proszę co z tym fantem zrobić...

Wsadzić kota do mikrofali...

Głośnik - zostawić jak jest, jeżeli słychać turbulencje powietrza to zawieszenie do wymiany. Klej doraźnie pomoże ale też zmieni sztywność górnego zawieszenia z jednej strony głośnika, jeżeli będzie to znaczna zmiana - to możesz po jakimś czasie zauważyć że karkas cewki drze o nadbiegunniki i trzeba będzie głośnik już poddać centrowaniu.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

• 2 weeks later...

Wsadzić kota do mikrofali...

Głośnik - zostawić jak jest, jeżeli słychać turbulencje powietrza to zawieszenie do wymiany. Klej doraźnie pomoże ale też zmieni sztywność górnego zawieszenia z jednej strony głośnika, jeżeli będzie to znaczna zmiana - to możesz po jakimś czasie zauważyć że karkas cewki drze o nadbiegunniki i trzeba będzie głośnik już poddać centrowaniu.

Zrobiłeś mi dzień z tym kotem :) A co do zawieszenia też o tym pomyślałem dlatego nie będę używał kleju itp.

Witajcie,

kot pobawił się moimi kolumnami robiąc 3 dziurki/nacięcia w delikatnym gumowym zawieszeniu... Załączam fotkę. Doradźcie proszę co z tym fantem zrobić...

Witaj, również kot uszkodził mi zawieszenie głośnika tylko w mniejszym stopniu i jako że to kolumny Akustyk pisałem do Pana Andrzeja czy trzeba coś z tym zrobić, w odpowiedzi dostałem info żeby od spodu wypuścić trochę kleju typu butapren, tak też zrobiłem a było to rok temu i do tej pory nie obserwuje żeby pęknięcie się powiększył czy kruszało

Pozdrawiam 6e409690cba37b1cdb90fb52d8e5f6f4.jpg

• 2 weeks later...

Witaj, również kot uszkodził mi zawieszenie głośnika tylko w mniejszym stopniu i jako że to kolumny Akustyk pisałem do Pana Andrzeja czy trzeba coś z tym zrobić, w odpowiedzi dostałem info żeby od spodu wypuścić trochę kleju typu butapren, tak też zrobiłem a było to rok temu i do tej pory nie obserwuje żeby pęknięcie się powiększył czy kruszało

Pozdrawiam

Dzięki za informację, bardzo przydatna. Powiedz jeszcze co zrobiłeś z kotem :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.