Skocz do zawartości
IGNORED

Naim CD5Si a Raspberry Pi


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktos porównywał te żródła? Rasperry z Pi Digi +Pro podłaczone jest do Rega Dac R.

Jakiś czas temu pozbyłem się odtwarzacza CD, płyty zostały.

Muzykę mam tą sama na CD i w plikach. Zgrywałem całą kolekcję.

Wzmacniacz to Supernait 2, kolumny Spendor A5. Czy warto wracać do CD? Czy zagra to na tym samym poziomie?

 

Zadałem to samo pytanie w dziale PC Audio, ale chyba tu jest lepsze miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolekcję CD, mam też kolekcję plików, gram również z Tidal'a.

Sprawa wygląda tak (w każdym razie w moim przypadku). Przejście na pliki spowodowało w zasadzie całkowite odejście od słuchania z CD. Czasem jeszcze coś kupię, ale w zasadzie od razu zgrywam do plików. Plików słucham z terminala DELL + system "shadow". Dalej zabawa poszła w kierunku streaming'u i tu zatrzymałem się na RPi 3 + Hifiberry digi + pro.

Te transporty podłączam do dac'ów.

Moja ocena jakości dźwięku z każdego ze źródeł cyfrowych, z których korzystam jest następująca:

1 - CD transport + dac,

2 - shadow + dac,

3 - RPi + dac,

niestety. I mimo dołożenia wszelkich starań do skonfigurowania systemów plikowych, CD "zawsze" wypada najlepiej.

Różnica jednak jest na tyle niewielka (ale jest wyraźna), że bez specjalnego bólu mogę na nią przymknąć ucho i cieszyć się nieograniczonym dostępem do muzyki no i wygodą korzystania z plików, czy streamingu.

Gdybym miał dzisiaj taki dylemat jak Ty, pewnie nie kupowałbym drogiego odtwarzacza. Raczej rozejrzałbym się za specjalizowanym transportem CD. Coś do kręcenia płytą trzeba jednak mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasperry nigdy nie słuchałem, nie miałem też tej klasy DACa. Słuchałem wcześniej z Daphile przez M2tech Hiface DAC a ostatnio bezpośrednio z Chromecasta ( nie słyszę różnicy pomiędzy tymi dwoma źródłami ). Mam jednak dużo płyt i sentyment do samego słuchania CD i kupiłem ostatnio Naima Cd 5si. Gra z moim XS2 i Spendorami A2. Róznica na korzyść odtwarzacza jest kolosalna ale przy Twoim DACu niekoniecznie tak może być. Widzę też , że ostatecznie też grasz Spendorami. Ja podobnie , po sprzedaży NAD'a i moich JBL-i wylądowałem w stajni Naima i z malutkimi Spendorami :-) Jak lubisz rytuał CD to chyba warto kupić. Zauważyłem jednak dopiero w domu że panel przedni Cd 5si różni się od panelu XS2 ( chropowaty lakier vs polerowany metal ), w słońcu to jest bardziej widoczne. Niestety odtwarzacz z serii xs przekraczał już zdecydowanie budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos porównywał te żródła? Rasperry z Pi Digi +Pro podłaczone jest do Rega Dac R.

Jakiś czas temu pozbyłem się odtwarzacza CD, płyty zostały.

Muzykę mam tą sama na CD i w plikach. Zgrywałem całą kolekcję.

Wzmacniacz to Supernait 2, kolumny Spendor A5. Czy warto wracać do CD? Czy zagra to na tym samym poziomie?

 

Zadałem to samo pytanie w dziale PC Audio, ale chyba tu jest lepsze miejsce.

Lektura tego wątku może coś podpowiedzieć w sprawie plików i sposobów ich odtwarzania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Dylemat nadal jest, ale nie uśmiecha mi sie wydawac kilka tys. pln tylko po to, żeby sie przekonać czy warto.

 

Rasperry nigdy nie słuchałem, nie miałem też tej klasy DACa. Słuchałem wcześniej z Daphile przez M2tech Hiface DAC a ostatnio bezpośrednio z Chromecasta ( nie słyszę różnicy pomiędzy tymi dwoma źródłami ). Mam jednak dużo płyt i sentyment do samego słuchania CD i kupiłem ostatnio Naima Cd 5si. Gra z moim XS2 i Spendorami A2. Róznica na korzyść odtwarzacza jest kolosalna ale przy Twoim DACu niekoniecznie tak może być. Widzę też , że ostatecznie też grasz Spendorami. Ja podobnie , po sprzedaży NAD'a i moich JBL-i wylądowałem w stajni Naima i z malutkimi Spendorami :-) Jak lubisz rytuał CD to chyba warto kupić. Zauważyłem jednak dopiero w domu że panel przedni Cd 5si różni się od panelu XS2 ( chropowaty lakier vs polerowany metal ), w słońcu to jest bardziej widoczne. Niestety odtwarzacz z serii xs przekraczał już zdecydowanie budżet.

Słyszysz różnice pomiedzy plikami a CD?

Słuchałeś CD wersji XS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Dylemat nadal jest, ale nie uśmiecha mi sie wydawac kilka tys. pln tylko po to, żeby sie przekonać czy warto.

 

 

Słyszysz różnice pomiedzy plikami a CD?

Słuchałeś CD wersji XS?

 

Różnice słyszę ale pomiędzy Spotify z Chromecasta a CD. To ewidentnie. Z plików jako takich nie gram obecnie.

XSa słuchałem kiedyś w salonie z XS2 i Harbethami SHL5. Bezpośrednio nie porównywałem z Cd5si ale wówczas pamiętam że wrażenie zrobiło na mnie niesamowite czarne tło z którego wyłaniały się poszczególne dźwięki. Ale czy to akurat zasługa cdXS to trudno powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Lektura tego wątku może coś podpowiedzieć w sprawie plików i sposobów ich odtwarzania:

 

Lektura tego wątku podpowie że komuś tidal gra tak samo jak CD na danym sprzęcie. Nie jest to żaden dowód by generalizować.

Różnice słyszę ale pomiędzy Spotify z Chromecasta a CD.

Po początkowym szale wiele osób wraca do CD i CD playerów. Oczywiście różnica jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żaden dowód by generalizować.

Nie jest ;-). Za to opisy jak ktoś słyszy są uznawane za dowody :-).

 

Po początkowym szale wiele osób wraca do CD i CD playerów. Oczywiście różnica jest .

Nigdy z tego nie zrezygnowałem (CD), ale bardzo ciekawy jest ten eksperyment kolegów z tego w/w wątku porównujący pliki z Tidala i CD obalający słowo pisane mówiące o różnicach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

obalający słowo pisane mówiące o różnicach.

Lektura tego wątku podpowie że komuś tidal gra tak samo jak CD na danym sprzęcie. Nie jest to żaden dowód by generalizować.

 

niestety. I mimo dołożenia wszelkich starań do skonfigurowania systemów plikowych, CD "zawsze" wypada najlepiej.

Różnica jednak jest na tyle niewielka (ale jest wyraźna),

 

Nie tylko Ty to zauważyłeś. Ja zamiast kłopotliwej zmiany na pliki , kupiłem bardzo dobry CD player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaprezentować jak rozróżniasz dwa takie same pliki. Nawet odtwarzane z dwóch różnych, ale o zbieżnych parametrach pomiarowych urządzeniach. Tylko żeby efekt nie był taki jak w Wielkopolsce ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz-55239 jako użytkownik Naim cd5si możesz mi powiedzieć ile „dobrego” wniósł do Twojego zestawu? Czy warto w niego zainwestować, czy porównywałeś go z innymi źródłami? Posiadam Naim 5si ale gram z Marantza 6005 który został po ostatnim zestawie i tak się zastanawiam czy warto go zamieniać. Maranrz pozwala mi na odtwarzanie Spotify przez iPoda i jest całkiem fajnie Ale chodzi mi po głowie zmiana... I dokupienie na przykład bluesound node 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.