Skocz do zawartości
grzes831

Yamaha AS 701 vs Cambridge Audio CXA60 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam który wzmacniacz lepszy do Dali Zensor 3 ?

Edytowane przez grzes831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładanie nowych tematów nie zastąpi odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej CA, ale konkretny wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Myślę, że w podobnym przedziale cenowym jest jeszcze kilka innych, równie ciekawych propozycji. Zapraszam na odsłuchy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Subfan, nie dam rady posłuchać bo nie słyszę :)

A tak na temat tu bardziej chodzi o jakość wykonania, brzmienie też ważne ale tylko odsłuch w domu, osobiście nie dam rady.

Edytowane przez grzes831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jaki problem. Wchodzisz na Ceneo klik klik klik kupujesz tam gdzie najtaniej(tymczasowo) słuchasz sprawdzasz i odsyłasz przed upływem 2 tyg . Chyba że np s4 to ma i normalnie Ci wypożyczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

który wzmacniacz lepszy do Dali Zensor 3

tak na temat tu bardziej chodzi o jakość wykonania, brzmienie też ważne ale

A nie lepiej który lepszy dla Ciebie?, bo Dali 3 będzie wszystko jedno który to będzie. Co ciekawe czytając kolejny Twój wpis Tobie też jakby wszystko jedno, a to dziwne, bo stawiasz na jakość wykonania. Według mnie wykonanie obu jest na podobny poziomie, niezłym i solidnym z małym wskazaniem na Yamahę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dali Z3 inaczej grać nie będą taki styl grania mają, a jakość wykonania ważna, ale to zostawiam w dalszym planie, ale to słuch wszystko powie. Miałem na oku jeszcze ampli stereo Yamaha R-N 803d ale nie mam przekonania do tego typu rozwiązań, bo miałem R-N 602.

Edytowane przez grzes831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grześ jak chcesz 701 z 1,5 roczną gwarancją,czarną to pisz na pv

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dali Z3 inaczej grać nie będą taki styl grania mają

Owszem zupełnie inaczej nie będą grały, a zwłaszcza z tymi propozycjami. Jednak wzmacniaczem można sporo zmodyfikować w brzmieniu, sporo poprawić odpowiednim.

Bo mam nadzieje że nie należysz do grona uważających, że wzmacniacz nie ma wpływu na brzmienie.

CA i Yamaha aż tak bardzo daleko brzmieniowo od siebie nie leżą, żeby była rewolucja z Dali 3. Co innego jakbyś pytał co wybrać Marantz 6005 czy Xindak 06, albo Advance czy CA tu różnice są kolosalne i zupełnie zmienią oblicze kolumn.

Kupowanie R-N803 do Dali zensor 3 jest bez sensu, bo ten amplituner ma potencjał na kolumny dużo lepsze, wyższej klasy. R-N602, czy CA 60 też potrafią pokazać klasę z dobrą kolumną, wyższej klasy niż seria zensor, a te 3 nie są szczytem ich możliwości. Żeby nie było cenię model Dali zensor 3 jest niezły, ale to tylko niedrogi większy monitor za 1600-1800zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie nudzą Dali, ale co zrobić jak już w topiłem w nie kasę, próbuje je sprzedać.

Edytowane przez grzes831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie to że Cię nudzą tylko ampli stereo nie nadaje się. Wypożycz byle jaki wzmak stereo a odkryjesz zensory na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu się zgodzę, ja potrzebuje dobry wzmacniacz, aby poradził sobie z czymś mocniejszym z czasem.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak chcesz fajnie i niedrogo to łap magnat ma600 puki jeszcze są. Ok 2tys hybryda fajnie brzmiąca i wystarczająco mocna plus BT i optyk do tv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko czy taki Magna nie ociepli jeszcze bardziej Dali z3, a tego bym nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No raczej ale pisałeś o czymś mocniejszym z czasem :)

To sprawdź tego chudego rotela nazwy nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz bedziesz zakladal co chwile kolejny temat z tym samym pytaniem tylko o inny wzmacniacz? Zrozum wreszcie ze wiekszosc brzmienia to kolumny. Zamiast je sprzedac bo Ci nie leza to sprzedales ampli i myslisz ze innym piecem zmienisz miekki charakter dali ? Na priv pisalismy wiele ale Ty chyba nie rozumiesz to co Ci ktos pisze i uswiadamia... My Ci mamy wybrac wzmacniacz? Na odsluch sie nie wybierzesz a mnie pytales czy w ciemno mozesz kupic as701 i czy bedzie dobrze? Chlopie ogarnij sie..

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że nic nie zmienię założyłem wątek co inny forumowicze myślą, a każdego z was chętnie posłucham, a chce kupić raz a dobrze.

Edytowane przez grzes831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzeda Dali i zaraz bedzie kolejny temat jakie kolumny kupic w ciemno aby byly dobre..

Jaki jest sens tych kolejnych watkow? Ty sam nie wiesz czego oczekujesz, my tym bardziej. Co mamyCi wybrac wzmacniacz i liczyc ze trafimy w twoj gust? Akurat nie wydaje mi sie abys byl wytrawnym audiofilem szukajacy konkretu. Dali pdobaja sie wielu bo sa uniwersalne. Tobie nie lezy i co teraz my mamy Ci wybrac kolumny i wzmqcniacz ?

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dobra więcej o nic nie pytam, kończę temat.

Nie ma tu merytorycznej dyskusji, dziękuję za dyskusję.

A o jakiej audiofilii tu dyskusja to parapsychologia jest, wierzysz w to ?

Edytowane przez grzes831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie unos się Grześ. Idź sobie spontanicznie na jakiś odsłuch i sytuacja się wyklaruje. Spieszy Ci się? Nie jest beznadziejnie a jeżeli jest to zawsze może być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie unoszę się tylko po co ktoś się udziela, jak mu się nie podoba po co wchodzi w ten wątek i czyta.

Edytowane przez grzes831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzegorz weź sobie te Yamahę AS701 na próbę do domu na pare dni i wszystko sie wyjasni - czy leżą Ci Zensory 3 czy nie.

Zrób sobie notatki, najlepiej ze względu na słabą pamięć słuchową coś sobie narysuj domek statek drzewko itp.

Potem napisz czego brakuje Ci w graniu.

Wzmacniacze nie grają tak samo, ale pewne rzeczy sobue skorygujesz pokrętłami - ilość czy basu czy wysokich - jakości już niestety nie poprawisz.... więc do dzieła.

RN602 moim zdaniem uwypukliła defekty Z3 - rozwleczony bas i zbrudziła wysokie..... jeżeli z Y701 ci nie podejdzie to.... wymiana kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Andrzej to drzewko jakie granie ma symbolizować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie chodzi o symbolikę ale o zakodowanie pamięci ulotnej.... poczytaj o technikach przyswajania mało wdzięcznej wiedzy....

Może przesadziłem z w/w metodą u mnie działa świetnie.

Wracając do tematu jeżeli Y700 nie wyciągnie więcej z Z3... na tyle by spodobało się Grzegorzowi to już nic nie pomoże tylko wymiana kolumn na inne.

Szanowną Branże proszę o potwierdzenie, myślę że macie najwięcej możliwości wskazania różnic między rn602 a AS701.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to działa? Idziesz ulicą i spotykasz kobietę i żeby zapamiętać jej imię zapamietujesz np drzewo czy konia? A jak będziesz pamiętał żeby nie zapomnieć co oznaczał koń?

Na odsłuchu czuje że nazw zwierząt by zabrakło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bartosz_55239

Wzmacniacze nie grają tak samo

Oczywiście nie grają tak samo. Jednak nawet w recenzjach gazetkowych recenzenci piszą że między poszczególnymi modelami jednej firmy może nie być ogromnych różnic. Między RN 602 a as701 stawiam że różnic nie ma. Wystarczy porównać bebechy.

Autor wątku powinien zmienić kolumny. Kropka

Edytowane przez bartosz_55239

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ampli serii 800 jest zbudowane na as701 jak już.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście nie grają tak samo. Jednak nawet w recenzjach gazetkowych recenzenci piszą że między poszczególnymi modelami jednej firmy może nie być ogromnych różnic. Między RN 602 a as701 stawiam że różnic nie ma. Wystarczy porównać bebechy.

Autor wątku powinien zmienić kolumny. Kropka

Jak A-S701 brzmi R-N803D. R-N602 to niestety trochę niższa półka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi