Skocz do zawartości
fido920

Wall Design jako ściana za kolumnami...

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o takim rozwiązaniu:

http://walldesign.swisskrono.pl/

W tej chwili za kolumnami mam gładką jak lustro ścianę nośną z żelbetu. Nie pokryję jej całej panelami/dyfuzorami z racji braku akceptacji. Wybór padał na kamień, ale natknąłem się na WallDesign i pomyślałem, że może to być lepsze niż kamień. Mogę za kolumny dać dwa panele absorbujące, a całą ścianę wyłożyć tymi panelami. Montuje je się na listwy z OSB poziome, a sam dekor jest z MDF oklejony papierem, ma niecałe 2cm grubości. Tak myślę, że to chyba lepsze niż goły beton, a wizualnie jest delikatniejsze do małego pokoju i całkiem mi się podoba :). W ostateczności można jeszcze jakieś wygłuszenie ukryć pod nimi...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm, jeśli liczysz na jakiś zauważalny efekt to się przeliczysz - dalej jest to twarde i płaskie, dźwięk to odbija dobrze, ale nic nie rozprasza i nic nie pochłonie. W dodatku wygląd jest dyskusyjny, na Twoim miejscu obczaiłbym jakieś panele o nieregularnym kształcie, ciekawie wyglądają a i coś tam rozproszą zawsze.

Edytowane przez Miky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie właściwości rozpraszające tego są tylko symboliczne i w wysokich częstotliwościach, ale kto mówi o konieczności pokrywania całej ściany? Wystarczą np 4 sztuki porzadnego dyfuzora 60x60 cm, byle w odpowiednim miejscu, i masz taką zmianę że szooook.

032_web.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bartek z Mega-Acoustic, zmień kolor na niebieski - Branża.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi