Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw 5.1 do ogladania ilmów na TV


Majk1984

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

A te marketowe zestawy były w media ekspert czy coś dość tanie czy mi się przyśniło. Do 3k racz3j były i nawet kolumny nie małe ale fakt że jakaś firma koko jumbo. :))

 

No jest coś właśnie sprawdziłem i do 3 kupisz . W media expercie też masz 2 tyg satysfakcji gwarantowanej więc bierz i słuchaj w domu i kupuj jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym amplitunera ale tak do 800, max 1000zł a dołożył więcej do kolumn. Za 1500 kupi się już świetną parę na front, do wyboru do koloru. Może nawet dobre 5.0. Subwoofer konieczny jeśli ma być efektownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie poleci ? 

 

Przyppmne - Amplituner 5.1 za max 500zl do salonu ok 30m2 - Yamaha by mi sie widziala ale jak jakis Marantz czy Onkyo lepsze to niech bedzie ! Uzywany 4-6lat zeby nie byl to jakis wysluzony na maxa staroc...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a ten model np ? nie zagra dobrze?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnieje na Ampli 5.1 - zakup przyszlosciowy - do tego na poczatek tylko fronty a za jakis czas jak kasa bedzie centralny, tylnie i sub - nie bede za pol roku zmienial Ampli z 2.1 na 5.1...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić ampli 5.1 z tego co mówisz za 500pln, to wybierz ten który najbardziej podoba Ci się wizualnie

Nieważne czy to będzie Yamaha, Marantz , Pioneer czy Sony na tym pułapie cenowym zbyt wielkich różnic nie bedzie

 

Bardziej skupiłby się na frontach

Jak lubisz kinowy bas to może JBL z serii e, Paradigm monitor

Albo coś z Cerwin Vega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba mozesz tez zrobic samemu.

Jak wykozystalem wzmacniacz samochodowy CARPOWER D-REX/2000 i 2 glosniki JBL i gra naprawde dobrze.

Mysle, ze lepiej niz nie jeden sub sklepowy.

Jesli lubisz majsterkowac to niedrogo zrobisz suba z niezlym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te ~1500zl na Ampli i dwa fronty - za pol roku dokupie centralny a pozniej suba i dalej tylnie na koniec i tak za jakies 2lata bedzie calosc mam nadzieje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te ~1500zl na Ampli i dwa fronty - za pol roku dokupie centralny a pozniej suba i dalej tylnie na koniec i tak za jakies 2lata bedzie calosc mam nadzieje :)

 

To tymczasowo kup sobie satelitki z Logitech Z-5500 jako centralny i tylne.

Na alledrogo widzialem po 39zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na poczatku mialem ampa sony 5.1 wlasnie z tymi satelitkami + subwoofer wlasnej roboty.

Bardzo male ale calkiem niezle sie sprawowaly i mialy certyfikat THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Amplituner za max 500.

Eee, do tysiąca coś znajdzie.

 

 

A do 3tys ile znajdzie.... Hehe.

 

 

Pare postów wyżej co napisał??? :

 

"don111 a polecisz cos uzywanego do 1tys ? tak 3/4letniego bo np pilot 303 sa super ale sa po prostu za stare i trzeba by zrobic ich remont za chwile..."

 

Oki to ja źle zrozumiałem...

 

Chodziło o kolumny a nie o ampli. Mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczając trochę budżet czy zakup tego Ampli będzie dobrym wyborem ? Ktoś go słuchał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie w którym się obracasz ( do 1000 pln ) nie ma znaczenia czy to będzie Yamaha, Pioneer, Sony, Onkyo, czy inny Harman Kardon, różnic w brzmieniu nie będzie prawie żadnych, a ampli za 500pln zagra prawie tak samo jak za 800pln

Jak chcesz poczuć różnice musisz podwoic ta kwotę ( min 2000pln )

Kup coś możliwe najnowszego ( ze względu na postęp w formatach przestrzennych dźwięku )

I ten który najbardziej podoba Ci się wizualnie

 

Bardziej skupiłbym się na kolumnach bo tu różnice będą bardziej odczuwalne

Jak chcesz kinowy bass to jeszcze raz moje typy za 1000-1500 pln:

JBL E 60,80,100

Paradigm Monitor 3,5,7,9,11

Cerwin Vega CLS 10,15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za porady- wybór padł ostatecznie na trzy modele Yamaha RX-V477, RX-V379 lub RX-V800RDS - który będzie lepszy ? wiem za niska cena i klasa i nie ma znaczenia który wybiorę ale może jednak coś przemawia na korzyść jednego z nich ? te modele mogę kupić za 600-700zł i myślę, że to będzie dobry wybór cena/jakość - po wyborze zastanowimy się jaki zestaw JBLa do tego dobrać bo po lekturze wywnioskowałem, że JBLe E 60,80,100 będą najlepsze dla mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za porady- wybór padł ostatecznie na trzy modele Yamaha RX-V477, RX-V379 lub RX-V800RDS - który będzie lepszy ? wiem za niska cena i klasa i nie ma znaczenia który wybiorę ale może jednak coś przemawia na korzyść jednego z nich ?

 

Nie znam 477 oraz 379 ale sądząc po numeracji są to niższe modele z serii. RX-V800 to był kiedyś jeden z topowych amplitunerów Yamahy. To był całkiem dobry dźwięk i dosyć mocny. Problem polega na tym, że było to jakieś 20 lat temu i nie ma on ani wejść ani wyjść hdmi. Jeżeli stan tego klocka jest ok i nie zależy Ci na komunikacji hdmi to brałbym właśnie ten klocek. Na pewno jest brzmieniowo najlepszy z tych trzech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze znależć coś między RX-V800 a RX-V477 - 20latka nie warto juz kupować - chciałem coś z 2012-2014 nie stare i nie nowe/drogie ale chyba Yamaha miała wtedy gorszy okres i robiła kiepszczyznę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jakie kolego masz doświadczenie w audio-video?

 

Ja przez 20 lat zmian i straty bez przesady 100k , powiem Tobie szczerze, że najlepiej wspominam zestaw Sony 930 QS i Mission serii 77 ( 773 , 77 C i 77DS , sub Yamaha 320 (?)

 

Jak puściłem Gladiatora lub koncert Metallica , to ciary szły , aż miło :)

 

Także, proszę skończyć pie... o 20 letnich starociach , bo one zjedzą wszystkie nowości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max720 może i zjedzą ale są napewno bardziej awaryjne przez ich leciwość i są mniej zaawansowane - nie mają najnowszych kodeków itp - doświadczenia mam malutko dlatego też się tu radzę co najlepiej kupić - nie jestem audiofilem więc bez przesady...

Szukając czegoś nowszego od rx-v800 znalazłem faworyta rx-v667 z 2010r - za ok 850-1tyś idzie go kupić używanego ew starszego RX-v657 z 2008 za 600-700zł - jakaś różnica między tymi dwoma będzie ? Czy tylko w mocy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta - rx-v667 moge kupic w bdb stanie za 800zl i tyle mogę przeznaczyc... do tego mam 2x jbl e30 wiec jak na razie tylko SUBa porzadnego nisko schodzącego soczystego robiącego MEGA wrażenie w filmach za 700-800zl max...

Tutaj propozycje po lekturze: taki niski bass soczysty to trzeba patrzeć żeby SUB schodził jak najniżej w Hz ?

YAMAHA YST-SW300 - wada to 18lat

DEXON Sub 300A

Klipsch KSW 10

Boston Acoustics CS SUB10 - nowy

Magnat 301ATEUFEL Concept E Magnum *POWER EDITION*

Teufel M-4000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazje kupic uzuwany zestaw kolumn Yamaha NS-C7900 5.0 za 800zl - ktos mial z nimi stycznosc ? warto ? nie ma ich na allegro zbytnio ani olx wiec nie wiem jak cenowo teraz "chodza" - nowe kosztowaly 1700zl - do tego SUB Magnat 302a i co myslicie o tej konfiguracji do rx-v667 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Panowie mam okazje kupic uzuwany zestaw kolumn Yamaha NS-C7900 5.0 za 800zl<br />

Ok.

<br /> nie ma ich na allegro zbytnio ani olx wiec nie wiem jak cenowo teraz "chodza" - nowe kosztowaly 1700zl <br />

ok.

<br /> co myslicie o tej konfiguracji do rx-v667 ?<br /> <br /> <br />

Yamaha będzie zachwycona.

A poważnie to jeżeli nie chcesz skorzystać z rad by w Twoim rozmiarze budżetu pójść w stronę porządnych klocków typu Sony QS, to podzielam opinie przedmówców , że wszelkie dywagacje o jakości dźwięku między kolumnami czy amplitunerami w tym przedziale wiekowym/cenowym który wybierasz, nie mają sensu.

Kup , ten set Yamahy i jedyne co zdobędziesz to bezcenne doświadczenie życiowe. I albo na tym etapie pozostaniesz i nie ma w tym nic złego, lub pójdziesz ścieżką zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie mam okazje kupic uzuwany zestaw kolumn Yamaha NS-C7900 5.0 za 800zl - ktos mial z nimi stycznosc ? warto ? nie ma ich na allegro zbytnio ani olx wiec nie wiem jak cenowo teraz "chodza" - nowe kosztowaly 1700zl - do tego SUB Magnat 302a i co myslicie o tej konfiguracji do rx-v667 ?

 

Myśle ze od tego zestawu wolałbym Pianocrafta ( do muzy na pewno )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.