Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy sub STX


mtkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy ktoś z Was może słuchał STX S-1200

Zastanawiam się nad jego zakupem.

Salon 23m2 ampli Yamaha rx797

 

A może polecicie coś innego w podobnych funduszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocny, dynamicznie grający subwoofer. Najlepiej sprawdzi się w kinie domowym. Jeśli takie wykorzystanie, to jak najbardziej polecam. Jeśli natomiast szukasz suba do muzyki, to spójrz na Klipsch R-12SW.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz indywidualną ofertę.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź Rozważałem STX bo mam ich kolumny i sub pasowałby do zestawu bo mogą go zrobić w innym wykończeniu.

 

Klipsch bardzo podoba mi się wizualnie i też go rozważałem wcześniej.

Wolałbym jednak lepsze brzmienie niż dopasowanie kolorystyczne :-)

 

Słucham muzyki w stereo. Kino mnie za bardzo nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do muzyki, to lepszy będzie Klipsch. Chyba, że możemy trochę powiększyć budżet, wtedy proszę spojrzeć na ofertę marki REL. Już model T/5I będzie rozwiązaniem idealnym, subwoofer bez problemu prawidłowo nagłośni pomieszczenie. To subwoofer dedykowany przede wszystkim do odsłuchu muzyki, oferują bardzo szybki, dokładny bas.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub STX 1200 jest kilka razy efektywniejszy od podanego Klipsch R-12SW oraz REL t5.

STX ma o wiele lepsze parametry mechaniczne i elektryczne więc jak szukasz efektywnego i bardzo nisko schodzącego suba to STX jest zdecydowanie lepszym wyborem.

Z tego co wiem tam w STX jest głośnik z 4" cewką a w tych porównawczych Klipsch oraz REL zaledwie 2" więc przepaść również w mocy.

Ktoś wyżej napisał żę lepiej kontrolowany bas ma REL, moim zdaniem to bzdura gdyż w STX masz zawieszenie "estradowe" z podwojoną sinusoidą, to takie teraz najlepsze rozwiązania na rynku profesjonalnych/estradowych subwooferów.

 

Reasumując:

jeżeli szukasz mocnego, efektywnego i nisko schodzącego suba to STX jest zdecydowanie najlepszą propozycją.

 

Natomisat jak szukasz małego suba, który jeszcze coś tam może zagrać na wyższych poziomach głośnosci to rzeczywiście ten Klipsch oraz REL warte rozważenia ale to już nie ten poziom i skala co STX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym jeszcze pociągnąć troszkę ten wątek i poprosić Was o pomoc.

Zakup suba wydłużył się nieco w czasie i jest planowany na ten miesiąc.

STX - Nie zauważyłem niestety kluczowego aspektu a mianowicie że jest to sub pasywny.

Czy możecie do niego polecić jakiś wzmacniacz żebym mógł go podłączyć wraz z Yamahą?
Rozważałem ewentualnie Klipsch'a R-100SW lub R-120SW

Ewentualnie jeśli efekt miałby być lepszy mógłbym zastosować zwrotnicę i podłączyć STXa pod kolumny B we wzmacniaczu.

Generalnie nie chciałbym wydawać więcej niż 2k na sam subwoofer i najlepiej żeby nie kombinować za dużo jeśli efekt nie będzie o wiele lepszy

I jeszcze jedna kwestia. Co sądzicie jako alternatywie o subie estradowym?

W Thomannie znalazłem coś takiego dla przykładu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomijam oczywiście kwestie estetyczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mtkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat, który powraca co jakiś czas na forum. Dla mnie rozwiązaniem lepszym od taniego subwoofera do mużyki, jest ........ jego brak. Tanie, popularne marki, nie ważne czy Klipsch, Yamaha, JBL jedynie dudnią i buczą. W kinie domowym może się to sprawdza, w muzyce nie. Piszę to, bo sam przerabiałem ten temat i miałem u siebie tani subwoofer. W zasadzie tylko stał, bo nawet go nie włączałem. Poniżej REL-a nie ma sensu kupować, choć i on nie jest szczytem marzeń. Bardzo rozsądnym rozwiązaniem jeśli chodzi o sprzęt w granicach 2-3 tys są suby studyjne. Nie zaoferują jakiegoś rekordowo niskiego zejścia ani nie przepompują niewiadomo jak wiele powietrza ale wszystkie niedostatki rekompensują szybkością i konturem. Taki zakup 2-2,5 tys ma sens)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Wiem ze 4 lata przerwy więc pewnie sam zainteresowany kupnem suba przerobil juz kilka sztuk ale ja dołożę jakieś info od siebie.

Co do zasadności posiadania SUBa w muzyce (bo w kinie to raczej obowiązek) to kwestia indywidualna, co kto lubi i jakiego rodzaju muzyki słucha. Ja posiadam Klipsch R120SW i kupilem go jako pierwszego do zestawu STEREO opartego na STX 300 FX i Magnat MR 780. Fajnie uzupełnia pasmo natomiast nie do każdego rodzaju muzyki się nadaje. Bass z tego suba jest bardzo miękki to zapewne to zasługa obudowy BR. Przydałoby się żeby ten bass był nieco twardszy.  Można by zrobić skrzynkę samemu z grubszego MDFu zamkniętą i przerzucić graty z 120SW? 

Miałem również okazję do porównania tego klipscha z SVS 1000 PRO i o dziwo klipsch zagrał według mnie i według właściciela SVS lepiej. 

W związku z tym powstaje pytanie, dość trudne. Co zagra lepiej od tego cholernego Klipscha? Ok ja mam dosyć duże i nieforemne pomieszczenie bo prawie 50 mkw otwarty salon kuchnia itd. Co? Jakaś 15" albo 2 x 12"? DIY?

Wygląda na to, że klipsch wiąże na dłużej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kkoval5891 napisał:

Przydałoby się żeby ten bass był nieco twardszy.  Można by zrobić skrzynkę samemu z grubszego MDFu zamkniętą i przerzucić graty z 120SW? 

Zawsze można, a co wyjdzie to wyjdzie... Nie prościej sprzedać i kupić REL'a w zamkniętej?

HT1205 masz w wyprzedaży wersję MK1 - opłaca się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten REL wydaje się odpowiedni i bardzo mi się podoba. Najbardziej nie przypadła mi do gustu jego cena 🙂

jeżeli byłby w cenie do 3tys - to na pewno Klipsch już by wyleciał. Ale do 3 tys to jedynie rozmiar mniejszy.

Co do tego wyjdzie z kombinacji DIY - raczej nic specjalnego poza paroma ładnymi godzinami straconymi w garażu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.