Skocz do zawartości
IGNORED

3 gramofony za ok. 1000zł


mat_

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałeś kiedyś Lenco L70 nie mówiąc o L77 ?

 

Miałem L75. Fajny gramofon.

 

oczywiście każdy ma swoje zdanie i to szanuje .

 

I to mi się podoba :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem L75. Fajny gramofon

To wiem , ale fajniejszy jest L 70 lecz jeśli jednak dorwiesz L 77 :)

 

A by nie było że po za tematem , wszystkie gramofony o ktorych pisałem miałem poniżej tysiąca złotych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to ty jesteś te zaufane źródło :) bo dziwne są te twoje propozycję ,. Dualli na akcjach do wyboru do koloru za znacznie mniejsze pieniądze i co dziwne nikt na nie się nie rzuca i o nie nie bije

Tak? To pokaż mi gdzie tyle tych Duali 704 i 721 leży za mniejsze pieniądze i nikt ich nie rusza. Może sobie jeszcze jakiegoś kupię.

może z racji idiotycznego mocowania wkładki ?.

Tak napewno, bo co ona niby komplikuje? W tym Luxmanie to za to taaaaki standard że hoho!

a może to ty jesteś te zaufane źródło :) bo dziwne są te twoje propozycję ,. Dualli na akcjach do wyboru do koloru za znacznie mniejsze pieniądze i co dziwne nikt na nie się nie rzuca i o nie nie bije , może z racji idiotycznego mocowania wkładki ?.

 

Rozczaruje cię niestety nie mam udziałów w zyskach ze sprzedaży thorensów , ale skoro i tak namawiam do ich kupowania to chętnie przyjmę udziały.

 

Mojego thorensa masz w naszych ustrojach , jest łatwo rozpoznawalny , zapamiętaj go sobie , naklej zdjęcie przy monitorze i jak będę go na forum polecać to będziesz mógł poużywać - na razie pozostaje ci czekać .

Nie trzeba sprzedawać swojego mercedesa, żeby hadnlować mercedesem, czyż nie?

Nie wiem, czy BB czegoś Ci nie odpala, ale ewidentnie stanąłem Wam na odcisk.

Druga sprawa , są gramofony dla ludu i gramofony transkrypcyjne , które stały zazwyczaj w rozgłośniach radiowych i na owe czasy właśnie te drugie , czyli thorens , lenco ,emit i pewnie coś jeszcze były produktami flagowymi , niejako reklamą marki .Temu właśnie polecam gramofony thorensa , bo mają na razie dobrą relację ceny do jakości.

Co do wkładek v15 to była bardziej wkładką konsumencką , a taki na przykład ortofon spu , czy denon 103 mają rodowód typowo radiowo-studyjny.

I dlatego wrzucasz do jednego wora wszystkie Duale? Seria 7xx Duala tania też nie była, to topowy gramofon schyłku swietnych lat 70, może sie pochwalic dobrym napędem i ramieniem. Oczywiście nie cięzkim, ale nabywca nie mowil nic o chęci przejscia na MC, a co za tym idzie dokupieniu Pre MC, czy traf. 103R to ok 1,5k, trafo lub pre to drugie tyle. Ja mowie o uzytkowaniu wkładki, która jest niewątpliwie jedną z najlepszych, najbardziej kultowych MM ever i ona daje możliwość rozbudowy o lepszą igłę o szlifie shibata, czy SAS - a to ciekawe i dosc tanie rozwiązanie na duzy krok w górę.

Dobry gramofon dla mnie to gramofon i dobra wkładka o audiofilskich aspiracjach , i o takim piszę , tak żeby chociaż 103r dobrze grała. Duall jakoś do takiego szablonu nie pasuje.

Zaprzeczasz sam sobie.

Że niby Luxman czy Denon z tamtymi wkładami zagrają lepiej niż Dual 704 z Shure V15?

Przestań robić z kolegi idiotę (i z siebie przy okazji)... Jaki masz interes w dawaniu takich rad? V15 to wkładka o kilka klas wyzsza niż te wynalazki co są pomontowane na polecanych przez ciebie gramofonach. Wiec jesli moze miec taki set jak 704 i v15 za 1k to powinien brać bo jesli nie dorzuci conajmniej 1000 to wcale super lepiej nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry gramofon dla mnie to gramofon i dobra wkładka o audiofilskich aspiracjach , i o takim piszę , tak żeby chociaż 103r dobrze grała. Duall jakoś do takiego szablonu nie pasuje.

Zaprzeczasz sam sobie.

Że niby Luxman czy Denon z tamtymi wkładami zagrają lepiej niż Dual 704 z Shure V15?

Przestań robić z kolegi idiotę (i z siebie przy okazji)... Jaki masz interes w dawaniu takich rad? V15 to wkładka o kilka klas wyzsza niż te wynalazki co są pomontowane na polecanych przez ciebie gramofonach. Wiec jesli moze miec taki set jak 704 i v15 za 1k to powinien brać bo jesli nie dorzuci conajmniej 1000 to wcale super lepiej nie będzi

 

 

no to faktycznie dziwny masz gust , choć zapewne nigdy ortofona spu nie słuchałeś , to już wiesz , że jest gorszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, warto dozbierać do czegoś lepszego.

 

@bolo-senor: to mówisz, że ten Philips jest całkiem dobry? Czy nie załapałem?

Ja nawet nie myślę go sprzedawać, bo jest całkiem przyjemny, ale chciałbym jeszcze coś w stylu TD125 :)

 

Dokładnie tak, jak piszesz. Chciałbym pójść szczebel wyżej.

Kolego pokop internet jeszcze przed decyzją zakupową, bo obawiam się, że tutaj to możesz się co najwyżej zdezinformować z tego co czytam.

 

Względem Twojego Philipsa i Thorens i Dual będą upgradem - dual z v15 powiedziałbym ze bardzo duzym, jesli nie masz dobrego preampa to nei warto isc duzo wyżej.

 

Thorensy 160, 124,125 to oczywiście świetne gramofony - ale też zależy z jakim ramieniem i jaką wkładką no i jak wiadomo ceny są troche inne...

 

Dual 704 i 721 to gramofon mający swoje ograniczenia, ale z Shure v15 III to taki zestaw cięzko pobić w kwocie do 2k - napęd jest bardzo OK, ramie jest dobre i bardzo dobra wkładka - samo body ma wartosc jakies 400-500zł (2m Red kosztuje tyle nowa z igłą tak dla porównania) Do Shure są też dostępne zamiennie igły w roznych cenach i o roznej jakosci szlifu także upraszczajac - samą zmiana igły mozesz pojsc w kierunku 2m red, albo 2m black klasowo..

 

Napęd Ilderowy (Lenco) sobie odpuść, chyba że wiesz, ze dokładnie ildera chcesz, wiesz dlaczego i z czym to sie je...

 

no to faktycznie dziwny masz gust , choć zapewne nigdy ortofona spu nie słuchałeś , to już wiesz , że jest gorszy :)

Człowieku, ale o czym ty w ogole piszesz?

Jaki Ortofon SPU?

Gość ma 2k na gramofon z wkładką, a ty piszesz o denonie 103r i ortofone spu.

Zejdze na ziemę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład dualowski system mocowania wkładek na zatrzaski .

i w czym to niby ogranicza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprzeczasz sam sobie.

Że niby Luxman czy Denon z tamtymi wkładami zagrają lepiej niż Dual 704 z Shure V15?

Przestań robić z kolegi idiotę (i z siebie przy okazji)... Jaki masz interes w dawaniu takich rad? V15 to wkładka o kilka klas wyzsza niż te wynalazki co są pomontowane na polecanych przez ciebie gramofonach. Wiec jesli moze miec taki set jak 704 i v15 za 1k to powinien brać bo jesli nie dorzuci conajmniej 1000 to wcale super lepiej nie będzie.

 

to zależy w jakim stanie igła . Osobiście to nie rozumiem tych och-ów i ah-ów nad v15 :) wybacz julius ale ja tej magii nie słyszę.

 

i w czym to niby ogranicza?

 

niby w niczym , ale plastiku trochę tam jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład dualowski system mocowania wkładek na zatrzaski .

 

Ja też nie bardzo rozumiem gdzie tu ograniczenia. Moim zdaniem to wygodny system pozwalający szybko wymieniać wkładki. W przeciwieństwie do Thorensów, gdzie wymiana wkładki to mały koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy lubi te mocowanie duallowskie , jedni wolą prostsze rozwiązania . W thorensie też biedy niema z mocowaniem bo head się zdejmuje , ale w różnej długości śrubki M2 trzeba się za opatrzyć. Jedyną wadą są ceny headshelli do tp16 mk1 i drogo wychodzi jak ktoś ma więcej wkładek i z headem chce je przechowywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pyta co lubisz czy nie, do tematu trzeba podejść obiektywnie.

 

Może i mocowanie Dualowskie nie jest najszczęśliwsze, ale nie jest ograniczeniem. Ograniczeniem jest jedynie dość lekkie ramię, które świetnie sprawdzi się w podatnych wkładkach MM, gorzej w mało podatnych MC.

 

Reszta to Twoje widzimisię. Bo nie wiem jak inaczej nazwać wrzucanie topowego modelu wiodących producentów epoki do jednego wora z budżetowym ściepem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta to Twoje widzimisię. Bo nie wiem jak inaczej nazwać wrzucanie topowego modelu wiodących producentów epoki do jednego wora z budżetowym ściepem.

 

 

Ty tak na poważnie ?

Przecież to duall był królem budżetówki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie ?

Przecież to duall był królem budżetówki :)

 

721 z v15 kosztował ok 1000DM pod koniec lat 70. Jeśli to jest dla Ciebie budżetówka to gratuluję. Widać, że patrzysz na te gramofony przez pryzmat modeli czterocyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o a skąd to wiesz ? w którym roku ? , bo marka inną miała wartość w różnych latach . A bez wkładki ile kosztował ?

 

Skoro podajesz cenę wypasionego dualla to ja podam cenę wypasionej 160 z ramieniem sme ?

 

bo taki też był robiony seryjnie. Thorens sprzedawał wkładki , pokrywy , pintę osobno za dopłatą - taka była ich polityka .

 

Radiomusem niestety nie ma ceny 704 to nici z porównania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to duall był królem budżetówki :)

 

Tak mówisz?

No to popatrz na te dwa cenniki, Duala z 1973 i Thorensa z 1992. Dla ułatwienia: cena Duala 1229 to 612 DM w 73'. W 1992, doliczając inflację to 1166 DM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14931-0-71491400-1528311308_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pokop internet jeszcze przed decyzją zakupową, bo obawiam się, że tutaj to możesz się co najwyżej zdezinformować z tego co czytam

Podobają mi się starsze gramofony, najlepiej w drewnianej obudowie. Chciałbym też coś lepszego niż entry-level Philipsa, a teraz to już nie mam pojęcia, czy w ogóle kupić jakiś inny.

 

A co myślicie o Micro Seiki DD 5 lub DD 20?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seniortelefono to niczego nie dowodzi , przecież tak obracać kota ogonem można na 1000 sposobów , te gramofony , raz , że były z innego okresu , dwa - inaczej sprzedawane , trzy - inaczej wyposażane , no i ceny też będą też inne . Thorens miał wiele modeli ewolucyjnych tzw mk 160-tki , jedne były droższe , inne tańsze , ale był od początku przeznaczony do rozbudowy , najtańsze modele były bez ramion z pustą płytką i bez mechanizmów do podnoszenia , ale jak sobie dusza zażyczyła ramię sme - to też było jako opcja i z taniego już wychodził drogi. W dualach tego nie było , były pewnie jakieś wersje wyposażenia.i tyle.

 

Pamiętajcie też , że na początku lat 80-tych wiele europejskich firm miało problemy finansowe , i walczyło z konkurencją japońskich producentów , zmieniła się też moda i już idlery i paski były w odwrocie , a 160-tka miała prawie 10 lat., lanco 75 dodawali gratis do zakupów , za jakąś tam kwotę i weszła moda na ramiona ULM .

 

to i gramofony były inaczej wycenione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seniortelefono to niczego nie dowodzi

 

Bolo, możesz zaklinać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że Thorens nie był drogą i wyjątkową firmą. Od Duala różnił się głownie tym, że robił proste gramofony i dlatego były one podatne na różne ulepszenia i modyfikacje. Inna polityka firmy, mniejsze koszty. Gramofon z napędem paskowym i bez automatyki to urządzenie proste jak budowa cepa. Twierdzenie, że Thorens jest lepszy od Duala bo można do niego wstawić SME jest dla mnie zabawne. Ale oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania.

A o Dualach masz takie pojęcie jak ja o balecie mongolskim. Tak bez urazy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o Dualach masz takie pojęcie jak ja o balecie mongolskim. Tak bez urazy :-)

 

Twoje o Thorensach widać identyczne jak moje o dualach , tak też bez urazy :)

 

w każdym bądź razie na dzień dzisiejszy to thorens ceny trzyma i można go budować pod siebie, a dual dajmy na to okupuje seriwisy aukcyjne , jaki to dobry by nie był - dobrego ramienia tam nie założycie :P

 

linn-a lp12 też na dualu nie zbudowano :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje o Thorensach widać identyczne jak moje o dualach , tak też bez urazy :)

 

Z tą małą różnicą, że ja kilka tych "kultowych" Thorensów miałem :-)

 

w każdym bądź razie na dzień dzisiejszy to thorens ceny trzyma i można go budować pod siebie, a dual dajmy na to okupuje seriwisy aukcyjne

 

Dobre modele Duala jest tak samo łatwo sprzedać jak Thorensy. A ich ilość na różnych portalach wynika z prostego faktu - Dual był największym europejskim producentem gramofonów. Thorens przy nim to była malutka firma.

Jako ciekawostkę podam Ci fakt, że Dual był i jest bardzo popularny w Stanach. Np.za dobrze utrzymany 1219 lub 1229 trzeba tam zapłacić ok. 300 USD.

I tyle z mojej strony. Ani ja nie przekonam Ciebie, ani Ty mnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seniortelefono mieszasz niemiłosiernie jak już chcesz idealizować tego duala to postaw go przy thorensie z jego okresu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czyli 125 /126 i też będziesz mówił , że sme się nie liczą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o a skąd to wiesz ? w którym roku ? , bo marka inną miała wartość w różnych latach . A bez wkładki ile kosztował ?

Dual 704 uznawany jest za prawdopodobnie najlepszy gramofon Duala obok 721. W 73 jego cena wynosiła 1000DM.

721 z V15 w 76 kosztował 1050DM do wygooglania.

 

Skoro podajesz cenę wypasionego dualla to ja podam cenę wypasionej 160 z ramieniem sme ?

 

Proszę bardzo - podawaj.

Pieprzyłeś głupoty, że Dual robił budżetówki, udowodniłem Ci, że było inaczej. To, że Thorens ma lepsze modele jak 520, czy 160/124,125 z 'obcymi' ramionami to jedno, ale mówimy o gramofonie za 1000zł, a nie za 3-5k...

 

w każdym bądź razie na dzień dzisiejszy to thorens ceny trzyma i można go budować pod siebie, a dual dajmy na to okupuje seriwisy aukcyjne , jaki to dobry by nie był - dobrego ramienia tam nie założycie :P

 

Kolejny przykład ignorancji... Duale - szczególnie te wysokie schodzą rzekłbym na pniu. Wiem, bo 2 moich znajomych kupiło - jeden 704, inny 721, sam szukam jakiejs mega okazji, bo chcę i V15 III mieć i co by nie mowic najwyższy model Duala z tamtego okresu. Regularnie zmieniają się sprzedają się sprzedawane sztuki na all, czy OLX

 

Napędy z 704 i 721 również są wykorzystywane do rozbudowy - może nie sa przygotowane przez producenta do tego, ale zdarzyło mi się widzieć na ebayu niemickiem 721 z SME 3012 np.

 

Podobają mi się starsze gramofony, najlepiej w drewnianej obudowie. Chciałbym też coś lepszego niż entry-level Philipsa, a teraz to już nie mam pojęcia, czy w ogóle kupić jakiś inny.

 

A co myślicie o Micro Seiki DD 5 lub DD 20?

W Micro Seiki płaci się dużo za markę. Warto szukać z ramieniem MA505, czyli np. DD40, DD-8, ale to już powyżej budżetu.

Dual 704 z Shure byłby fajnym upgradem na już, potem możesz wymienić preamp gramofonowy - i masz kolejny duży upgrade, igłe rzecz jasna - kolejny upgrade.

 

Potem albo bawisz się w DYI i na napędzie Dualowskim (jest bardzo dobry) robisz coś ze SME/Jelco, albo sprzedajesz (jak kupisz za 1k to za 2 lata pewnie zarobisz z 500-1000zł), i kupujesz coś już 'świadomie' później. Choćby i Thorensa 160 z SME9.

 

Dużą rolę w dzwieku odgrywa sama wkładka i preamp - to że wrzucisz dużo kasy w samego drapaka nie sprawi, że dzwiek od razu będzie górnych lotow. Obstawiam, ze Preamp będzie 'wąskim' gardłem. Jakiego używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędy z 704 i 721 również są wykorzystywane do rozbudowy - może nie sa przygotowane przez producenta do tego, ale zdarzyło mi się widzieć na ebayu niemickiem 721 z SME 3012 np.

 

mi nie .

 

Kolejny przykład ignorancji... Duale - szczególnie te wysokie schodzą rzekłbym na pniu. Wiem, bo 2 moich znajomych kupiło - jeden 704, inny 721, sam szukam jakiejs mega okazji, bo chcę i V15 III mieć i co by nie mowic najwyższy model Duala z tamtego okresu. Regularnie zmieniają się sprzedają się sprzedawane sztuki na all, czy OLX

 

 

jest na allegro 704 za mniej niż tysiąc na razie nikt nie licytuje

 

Dual 704 uznawany jest za prawdopodobnie najlepszy gramofon Duala obok 721. W 73 jego cena wynosiła 1000DM.

721 z V15 w 76 kosztował 1050DM do wygooglania.

 

owszem może i tak , ale "rozmowa" zeszła na inne tory i zaczęliśmy się kłócić , które były droższe ( streszczenie ) ze sme 126 kosztował ponad 1000dm , ale bez wkładki . Td160 jako napęd 420dm w 1972 roku (źródło radiomusem) trudno znaleźć cenę całego thorensa z v15 to i trudno coś obiektywnie porównywać. To nie bezmyślne kłócenie się tylko bardziej sprzeczka o ideologię , czy kupić dobry gramofon do dajmy na to v15 , czy kupić taki który da się jeszcze rozwijać i iść w dobre mc . Bo na jednym i na drugim ten shur zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo, możesz zaklinać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że Thorens nie był drogą i wyjątkową firmą.

 

sprawdź ile kosztował reference , prestige , serie 7xx i znajdź równie drogiego dual-a.

 

I tyle z mojej strony. Ani ja nie przekonam Ciebie, ani Ty mnie :-)

 

i pewnie dalej sądzisz , że thorens który połączył się z EMT to malutka firemka :)

(Elektro-Mess-Technik - jak byś nie wiedział , i zobacz proszę ich gramofony , pewnie też tanie:) )

A to się jeszcze okaże , czy cię nie przekonam , że thorens robił bardzo dobre i do tego drogie gramofony .

 

Tylko problem w tym że , z budżetowym ramieniem i wkładką wszystko gra tak samo - zabawa zaczyna się od dobrych wkładek ( minimum 103r denona ) temu masz zdanie jakie masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seniortelefono a tu wszystko co robili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ile kosztował reference , prestige , serie 7xx i znajdź równie drogiego dual-a.

 

Oczywiście, że robili drogie modele. Natomiast te, o których się głównie na forach mówi, czyli serie 1xx i 3xx nie odstawały ceną od konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej nie odstają . Ale jak wiesz zawsze trzeba się w pewnym budżecie poruszać , to też chyba normalne jest , że te akurat serie są najczęściej polecane z racji korzystnego stosunku jakość / cena.

 

wyższe serie były już dość drogie i trzymają cenę do dzisiaj., temu o nich cicho na forach - zresztą nie wszystkie serie były udane - nowe modele z najniższej półki to już nie to samo co stare.

 

szkoda , że nie chciało ci się trochę przy thorensie pomajsterkować zmienił byś zdanie , bo standardowy thorens z serii 1 czy 3 to dobry napęd, ale ramiona to mają średnie . Sytuacja wygląda jak przy lenco 75 z as212 - gramofon tani , ale z dobrym ramieniem i wkładką zachwyca , a ceną powala konkurencję.

 

I nie to , że jakoś jak sroka swój ogon chwalę , tylko jak już napisałem juliusowi dobrze mieć możliwość pójścia w jeszcze lepsze granie i możliwość personalizacji z czasem. Bo według mnie nie chodzi by pieniądze wydać , tylko wydać je mądrze.

 

I tak thorens td160 za ok 700zł stary telefunken 500/600 za 350zł , lepsza plinta 200 - trochę grzebaniny i mierzenia - i przy odrobinie szczęścia za ok 1,5 tysiąca masz coś klasy linn-a lp12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.