Skocz do zawartości
IGNORED

Uniwersalny zestaw stereo


Neonardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poszukuję pomocy profesjonalistów, bo sam jestem laikiem w tych tematach.

 

Posiadam obecnie amplituner Denon X520-BT i podłączone do niego głośniki LS-N472 ze starej wieży Kenwood'a (która wysłużenie odeszła na tamten świat).

 

Parametry głośników:

Enclosure - Bass-reflex type (magnetically shielded)

Woofer - 160 mm,

cone typeTweeter - 50 mm,

cone typeImpedance - 6Ω

Maximum input level - 70 W

 

Niestety ze względu na małe mieszkanie i mały pokój dzienny, w którym mam telewizor zdecydowałem się na zestaw stereo do oglądania filmów, grania w gry i słuchania muzyki. Wszystko na poziomie "przeciętnego Kowalskiego". Chciałbym jakoś usprawnić swój zestaw, bo znajomi jak przychodzą w odwiedziny mówią, że muszę wymienić te stare głośniki :/ Niestety wiadomo jak to jest i głównym problemem zawsze jest kasa no i miejsce w pokoju.

 

Znalazłem na internecie w dobrej cenie takie głośniki (półkowe/kompaktowe, bo nie mam jak ustawić kolumn podłogowych) :

  • Yamaha NS-333
  • Heco Music Style 200
  • Pylon Audio Pearl Monitor

A do zestawu może jeszcze taki mały subwoofer: Yamaha YST-FSW050

 

Proszę o pomoc w doborze głośników, oraz oczywiście w zasugerowaniu innych, lepszych modeli. Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Pylony, ale białe, bo nie trzeba często odkurzać; dobra kopułka i woofer z prawdziwym BR.

Lepsze będą - tu jest 100 % pewności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na internecie w dobrej cenie takie głośniki (półkowe/kompaktowe, bo nie mam jak ustawić kolumn podłogowych) :

Yamaha NS-333

Heco Music Style 200

Pylon Audio Pearl Monitor

 

 

Music Style 200 już nie ma. Pylon wydaje się być najlepszą opcją.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o poziomie "przeciętnego Kowalskiego" ( pewnie tego z Madagaskaru ;-)

to spodziewam się, że umca umca z caraudio nie jest docelowym dźwiękiem.

Pylony powinny zagrać wszystko; jeśli zaś szukasz wyczynowych efektów to są dwie drogi:

- zestaw z najlepiej dwoma subwooferami a monitory typu taniego Kllipscha, albo dużo prostsza i tańsza

- graty estradowe.

Wybór jak zwykle należy do Ciebie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziękuję Wam bardzo za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy głośniki z tej samej linii Pylon Audio Pearl Sat też dałyby radę jako główne głośniki stereo? Zastanawiam się jeszcze nad nimi ze względu na mniejszą wielkość, co znacznie ułatwiłoby ich ustawienie (niestety mam małe mieszkanie). Jakość dźwięku jest o wiele gorsza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony są specyficzne, nie ze wszystkim grają. Te tanie (jak jeszcze były te pierwsze podłogowe pearle,to ok) ale reszta wynalazków "na każdą kieszeń" ...no cóż...Dziwię się, że nie wziąłeś pod uwagę choćby Indiana Line Nota 260X. Kosztują tyle co NS333 od Yamahy, a moim zdaniem grają bardzo dobrze jak za 1200 zł para...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Pylon Pearl Monitor solidnie wykonane. Grają bardzo fajnie. Aczkolwiek są albumy (zaobserwowane w niektórych płytach classic rock, death metal), gdzie bas potrafi dudnić. Może się mylę, ale mam wrażenie, że do tych kolumn optymalnym rozwiązaniem byłyby kable z dobrą kontrolą basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek są albumy (zaobserwowane w niektórych płytach classic rock, death metal), gdzie bas potrafi dudnić.

 

Kolumny mają taką charakterystykę druga sprawa akustyka może podkreślać te dudnienie. Co do kabli kierował bym się w kierunku posrebrzanych lub całkiem srebrnych.

 

Spójrz na:

 

- Qed Reference Silver Anniversary XT

- Real Cable BM 250

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mają taką charakterystykę druga sprawa akustyka może podkreślać te dudnienie. Co do kabli kierował bym się w kierunku posrebrzanych lub całkiem srebrnych.

 

Spójrz na:

 

- Qed Reference Silver Anniversary XT

- Real Cable BM 250

 

Pozdrawiam.

 

A jak to się ma np. do Kabla Chord Rumour 2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Pearl niestety dudnią bez względu na ustawienie, chyba że masz rotundę zamiast domu to może się uda ustawić tak żeby nie buczały. Zainteresuj się produktami Taga np. z serii harmony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Pearl niestety dudnią bez względu na ustawienie, chyba że masz rotundę zamiast domu to może się uda ustawić tak żeby nie buczały. Zainteresuj się produktami Taga np. z serii harmony.

 

Nie żebym się czepiał, ale dudnienie nie jest powszechne podczas słuchania, a jedynie w konkretnych albumach i też nie regularne, ponieważ nasilenie jest różne, w zależności od utworu - mniej lub mocniej. Być może odpowiednio dobrane kable zredukowałyby ten efekt lub lepiej kontrolowały, albo listwa z filtrami ewentualnie konkretny zasilacz jeżeli jest DAC. Np. AC/DC "Highway to hell" zero dudnienia - bardzo fajny dynamiczny basik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.