Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 10000


Szubinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Nastał czas by kupić pierwsze stereo do salonu. Potrzebuję wzmacniacza, kolumn podstawkowych i daca. Wszystko raczej używane.

Lubię muzykalne, ciepłe, przekoloryzowane brzmienie. Obecnie moim ulubionym zestawem do grania jest Aune T1 i DT990pro, szukam zestawu grającego w podobnym stylu. Słucham głównie elektroniki z niskim powolnym bassem, klasycznego rocka i od czasu do czasu jazzu.

Salon ma 16 metrów.

Wymagania:

DAC: Fajnie by było jakby można było do niego podłączyć ze 2-3 źródła (telewizor, konsola i pewnie jakąś przystawkę ze Spotify).

Wzmacniacz: W przyszłości będę rozszerzał zestaw o gramofon, więc fajnie by było, żeby miał wbudowane phono albo mógł pracować jako końcówka mocy.

Kolumny: Bez większych wymagań, ze względu na wielkość pomieszczenia myślę raczej o podstawowych.

Wszystko będę wcześniej przesłuchiwał, jednak pierwszy element pewnie kupię w ciemno, żeby mieć z czym jeździć na odsłuchy(wydaje mi się, że powinienem zacząć od wzmacniacza).

Co polecicie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF ls50 Wireless ewentualnie jakieś inne monitory aktywne (np Adam Audio) i przetwornik z regulacją głośności. Wiem, że jest to podejście nieortodoksyjne ale przy założonej kwocie, może dać najlepsze efekty. Jak by nie patrzeć, dzielisz pieniądze na 2 a nie 3 produkty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli lubisz ciepłe brzmienie to proponuję jakąś hybrydę vincenta np SV-227MK lub atoll in 100 (tranzystor), pierwszy jest dosyć mocny i ma lampki, odpowiedzialne za miłe zniekształcenia harmoniczne, drugi też będzie ok. Spokojnie kupić używany egzemplarz do 3-4 tyś.

 

Najważniejsze ze wszystkiego są monitory - to 80% specyfiki brzmienia.

Z cieplej grających można spokojnie polecić spendor. Ja zawsze lubiłem brzmienie i małą kubaturę xavian.

 

Odnośnie dac - to tutaj zdecydowanie radzę zdrowe podejście do tematu. Brzmieniowo nie ma różnicy pomiędzy dacami w bezpośrednim nawet porównaniu. Są nieliczne wyjątki.

Ja poleciłbym -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - chiński DAC, uczciwie wykonany i wyceniony. Odpowiednik markowy kosztuje 3-4 razy tyle.

 

Na pewno będą cię wszyscy nakręcać na to żebyś przepuścił cały budżet. Ale można spokojnie kupić fajny system do 6k. Najważniejsze to zapomnieć o tym że zagraniczna marka jest lepsza i że cena jest skorelowana z jakością, przykład: posłuchaj sobie monitorów pylon audio np. diamond i zobacz proszę jakiej jakości jest lakier na produktach pylon. Lepszy niż na zagraniczny hajedach;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz proszę na zestaw, oparty na bazie monitorów Kef R300 oraz elektroniki Audiolab 8300A w połączeniu z przetwornikiem M-DAC. Myśle, że byłoby to ciekawe rozwiązanie. Ewentualnie Dynaudio Excite X18 z Advance Acoustics X-i105 lub wyższym X-i125.

Posłuchaj, wypożycz i przetestuj we własnym domu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a ja twierdzę że spendor nie jest neutralny. Fajny basik lekko napompowany, ale za to przyjemny.

Miałem SP 1/2 w domu. W tych pieniądzach nawet za nowe fajne granie. Forumowicz lukag miał je chyba za kilka tysi, a to już robi się poważna propozycja.

Dali nie słuchałem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

W takim razie moje Spendory z tym opisem nie mają nic wspólnego, napompowany basik ? Nigdy. Aż dziwię się że sp1/2 tak grają i wierzyć się nie chce. Ale nie przeczę że tak nie było. W moich Spendorach bas jest tak szbki jak reszta pasma, tak szczegółowy również jak reszta pasma. I wystarczy do klubu spendora zajrzeć że każdy pisze że to neutralne kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta neutralnoscia w audio to chyba jest tak samo jak ze sprawiedliwoscia w mojej pracy tj. jest sprawiedliwosc wieksza lub mniejsza ale zawsze sprawiedliwosc hah.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.