Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór kolumn/monitorów do ONKYO INTEGRA A-8850


siwy4don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Aktualnie posiadam kolumny Tonsil scherzo 350 i wzmacniacz ONKYO INTEGRA A-8850, ale chciałbym wymienić kolumny na coś lepiej grającego i mniejszego. Pokój to jakieś 20m2, ale na poddaszu, więc niestety skosy i aż 4 okna. Przedział cenowy to jakieś 1500-2000zł. Najbardziej zależy mi, żeby ładnie grała muzyka filmowa. Klimaty Johna Willliamsa, Hansa Zimmera, Gwieznde Wojny, Ostatni Samurai, Piraci z Karaibów, Hobbit i inne tego typu ścieżki dźwiękowe. Oprócz tego lubię trochę starszą muzykę, jak Pink Floyd, Eric Clapton, Elton John, z innych rzeczy to Ed Sheeran i Iron Maiden. Kolumn używam też jako odsłuchu w moim interfejsie audio do którego podpinam mikrofon dynamiczny i gitarę elektroakustyczną, ale tak, jak pisałem wyżej, muzyka filmowa to priorytet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci powiem że jeśli chodzi o gusta muzyczne to jakbym wiedział swoje odbicie :). Dodatkowo poszedłem w kierunku jezz, klasyka. Mam ten sam wzmacniacz i bardzo go cenię. U mnie przypięte są Pylon Pearl 25 od chyba trzech lat i nie zamierzam ich zmieniać. Cały zestaw zapewnia potęgę w muzyce filmowej, rozdzielczość w muzyce jazzowej. To kolumny które pokazują co potrafią przy mocnym wzmaku a 8850 taki jest. Bardzo dużo przekazu emocjonalnego, przy płycie Biblia nie wstydzę się przyznać poleciały mi łzy. Wzmak radzi sobie dobrze z dużymi składami a kolumny nadążają. Kolumny grają w salonie 25 m/2, ale grały również w pokoju 12 m/2 i było bardzo dobrze. Niestety nie wiem jak grają obecne Twoje więc nie poradzę czy będzie lepiej. Najlepiej to zabrać wzmak do salonu i przesłuchać, a co Ci się nie podoba w obecnym zestawieniu ? A może akustyka?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem na 8150 i bardzo fajny efekt to dawało z Klipsch RP260f. (Wybrałem je ale bardzo fajne tez były Dali Zensor7 i mega brzmienie JBL studio 280).

Trochę inne brzmienie, ale tez b. dobre było po przesiadce na Pylony Diamondy 28.

Gust muzyczny mam taki jak Twój (mnóstwo soundtracków, a pomiędzy Iron Maiden, ACDC, White lions itp), tylko salon 27m2.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czasem grasz nieco szybciej, może jednak mniejsze - Pearl 20 na jednym wooferze.

Ale kierunek ogólnie dobry ..;-)

 

Są też monitory w tej linii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecał bym też sprawdzić kolumny podstawkowe o ile jest na to miejsce. Kolumna podłogowa zagra efektywniej na niskim poziomie głośnośći od podstawkowej. Popatrz na kolumny Melodika BL40 MK3, góra nie mecząca lecz wyraźna, srodek otwarty z dobrą podstawą basową, potrafią zaskoczyć kiedy trzeba, myślę iż w twojej muzyce może się sprawdzić. Zapraszam na odsłuch możemy też porównać z innymi kolumnami jak np Tannoy Mercury 7.4, Magnat Shadow 207, Indiana Line Tesi 561.

 

Co do kwestii monitorów to sprawdź Dali Zensor 3, KEF Q350. Zensor nie co mocniejszy środek i góra zaś w KEF podstawa basowa.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posłuchaj bardzo ciekawie grających monitorów Phonar Veritas M2 Style małe kolumny grające naturalnie ale z odpowiednią dawką energii i o dziwo świetnie operującym basem co nie jest normą przy takich maluchach.

 

Marcin

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.