Skocz do zawartości
IGNORED

Problem po zmianie wzmacniacza RATUNKU


NiFe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem szczęsliwym posiadaczem gramofonu ADAM GS 424 Mam wkładke unitry na licencji telefunkena Nic specjalnego ale mnie odpowiadala. Miale także amplituner ZODIAK I grało mi to super Zakupilem ostatnio Amplituner Kenwooda KR-A4020 Posiada on wejscie gramofonowe ale dzwiek jest do bani Jesli chodzi o CD i radio jest dobrze ale gramofon nie Zostały obciete wysokie czestotliwości Dzwiek mało dynamiczny i wogóle do bani A wczesniej czarna plyta grała o niebo lepiej niz cd a tu taka niespodzianka Moze sprzedac kenwooda i wrocic do zodiaka?? Prosze o pomoc Moze powinienem zmienic wkladke albo cosik innego Prosze o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamietam to wkładki na lic. Telefunkena uruchomione w naszym kraju były krystaliczne. Więc z wejściem phono (tak?) amplitunera Kenwooda powinno być do d... Drastyczne obcięcie wysokich, może silny przester. Jeżeli podłączyłeś do wejścia liniowego Kenwooda to przynajmniej poziomy są dopasowane. Nie powinno byc też jakichś drastycznych nierównomierności ch-ki częstotliwościowej. Ale wkładka której uzywasz to dziś już anachronizm. Igła szafirowa,jakośc ogólna - denna, wymagany nacisk - za duzy na dzisiejsze czasy. Stosowano je w Mister Hitach i pochodnych wyrobach gramofonopodobnych. Klucz jest w tym jakie masz wejścia w Kenwoodzie. Jesli jest phono dla wkładki magnetycznej to wyposaz się w taką. Najtańsze krajowe na lic. f-my Tenorel o oznaczeniu Mf-100 czy 102, potem chyba 105. Nie były taki9e złe. Ale pewnie można kupić coś bardziej markowego, zagranicznego. Nie wiem jakie masz zamiary strategiczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzeki za odpowiedz Jestem nowicjuszem jezeli chodzi o analog Wejscie w kenwoodzie to phono a moja wkladka to MF104 (napis na igle) Nie wiem ale moze to w kenwoodzie przedwzmacniacz obcina mi wysokie tony (pokretło treeble nie wystarcza)jest bardzo gluchy i nawet czasem sprzega jak za glosno zrobie Moze jakas porada co do wyboru wkladki ale zeby nie przewyzszyla wartosci sprzetu ;-) a moze powinienem znalesc nowy gramofon ale slyszalem ze ten moj jest calkiem calkiem Dziekuje za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jeszcze tego Zodiaka? Jeśli masz, to podłącz doń gramofon, a Zodiaka do Kenwooda przez wyjście gramofonowe. Jak Ci będzie odpowiadać, to możesz tak zostawić albo zyskasz czas na spokojny wybór przedwzmacniacza zewnętrznego. Można go zrobić samemu, a jeśli nie masz ku temu zdolności, to możesz też kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przedwzmacniacz z radmora (nie wiem który model) ale jest tak samo Moze powinienem wymienic jakies kondensatory z przedwzacniacza w kenwoodzie Moze one obcinaja Na allegro widzialem przedwzmacniacz zewnetrzny za 105zl ale nie wiem czy jest sens Jak bym sprobowal i zobaczyl roznice to super ale moze nie byc zadnej i jestem 105 zl w plecy ktore moglem wydac na lepsza wkladke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiana wkładki jest jak najbardziej wskazana, na jaką to już zależy od dostępnych funduszy. Przedwzmacniacz też jest dobrym rozwiązaniem, ale to już nie może być byle co i nie do MF104. Piszecie koledzy że to nie jest taka zła wkładka, a ja uważam że 104 to rylec do skrawania płyt. I w pierwszym rzędzie właśnie ją bym wymienił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobie zakupie nowa wkladke Zobaczymy jak nie to poprostu sprzedam kenwooda i wroce do zodiaka a wkladka zawsze bedzie lepsza ;-) ale najpierw musze poczekac po swiatecznych zakupach troche skurczyl mi sie portfel Ale dziekuje wszystkim za pomoc Moze kiedys ja bede mogl w czyms pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi jeszcze doradzic jest wkladka na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy to bedzie pasowało domojego adasia? i czy dobra jest jak za taka kase? Bo jest jeszcze jedna tansza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i jeszcze jedna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy to bedzie lepsze niz moja mf104 i jeszcze jedna Audio technika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Dzieki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Jeśli na końcu ramienia masz zamontowany standardowy "koszyk" do mocowania wkładki, to pasują do niego prawie wszystkie adaptery mające mocowanie na dwie śruby o rozstawie 1/2" - ok. 12,5mm. Istotną sprawą jest aby były to tzw. "krótkie" przetworniki. Do takich zaliczają się wszystkie z podanych przez Ciebie linków. Używam wkładki AT3600L i na moje ucho, jest to zdecydowanie lepsza wkładka od "fabrycznej" MF100-105. Do grania płyt z muzyką w rodzaju E.Johna, Fleetwood Mac itd. jest bardzo dobra. Brakuje jej jednak "agresywności" i dlatego nabyłem ostatnio Shure M44MB. Przy zakupie musisz brać również pod uwagę, dostępność igieł do adaptera.

Do "Adama" pasują również "długie" systemy, np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37784138 Mocuje się je na końcu ramienia, bez pośrednictwa oryginalnego "koszyka". Na szczęście "Adam" umożliwia mocowanie "koszyków", mających kołki blokujące zarówno od dołu trzpienia jak i od góry.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te wkładki to Audiotechnica będzie pasować, bo ma mocowanie 1/2 cala. Nie wiem jak z jej jakością brzmieniową. Pozostałe wyglądają mi na wkładki do maszyn dyskotekowych i nie polecam. Ja miałem kontakt z tańszymi Ortofonami "OM" i 540. Ja bym polecił Ci zainteresować się Goldringiem. I raczej nie z allegro, nie ma żadnej gwarancji w jakim stanie jest igła. Poza tym ceny igieł są niemal tak wysokie jak całych wkładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim Mam nadzieje ze sobie poradze i uruchomie tego kenwooda tak jak chce i uslysze wreszcie ze mam "syczki" w kolumnie ;-) A jak nie to wroce do mojego poczciwego zodiaka Nie jest to wysoka pólka ale dla mnie studenta jest super Jeszcze troche i dorobie sie czegos chociaz ze sredniej polki i moje nie sluchane IRON MAIDEN Brawe new world bedzie sie moglo wykazac jakoscia czarnej plytki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwróciliście uwagę, że nacisk igły we wkładce Ortofon Concorde z linku G.Marka wynosi 4g! To DJ-ska wkładka, nie do używania w domu, bo okaże się lepszym rylcem niż MF-100...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Ramię w "Adamie" jest zakończone specjalnym uchwytem, który słyży do mocowania tzw. "koszyków" inaczej nazywanych headshellami. Wkładka jest mocowana za pomocą dwóch śrub do "koszyka" - zob. zdjęcie poniżej - a "koszyk" do ramienia za pomocą zacisku obrotowego. Dlatego w takim przypadku, można zastosować tylko wkładki "krótkie", ponieważ tylko one zapewnią w połączeniu z "koszykiem" prawidłowe prowadzenie igły.

W "Adamie" można również zastosować "długie" wkładki - takie jak cytowany wcześniej Ortofon, ponieważ one nie wymagają stosowania "koszyka". Ta wkładka ma trzpień pasujący do uchwytu w ramieniu gramofonu. Prawidłowe prowadzenie igły, zapewnia długość samej wkładki. Niestety w tym przypadku brak jest możliwości regulacji wysięgu. Przy zastosowaniu "koszyka" z podłużnymi otworami pod śruby taka możliwość istnieje.

 

Jak coś namieszałem to... :-)

 

GM

[obrazekLUKASZ-233984_1.jpg]

post-3254-100000849 1170262815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko wkładki "krótkie", ponieważ tylko one zapewnią w połączeniu z "koszykiem" prawidłowe prowadzenie

> igły."

>"długie" wkładki - takie jak cytowany wcześniej Ortofon, ponieważ one nie wymagają stosowania "koszyka"".

> Ta wkładka ma trzpień pasujący do uchwytu w ramieniu gramofonu.

 

Nie bardzo rozumiem. Wkladka ma dwa otwory w odstepie polcalowym i koncowki sygnalowe do ktorej podlacza sie kabelki. Jaki jeszcze trzpien ?

Czy to, co zacytowalem powyzej oznacza, ze wkladki nie sa uniwersalne i tylko niektore mozna przykrecic do zwyklego ramienia np. RB 250 a inne znowu tylko do jakiegos z koszykiem np. SME?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Teraz ja za bardzo nie rozumiem? :-) Napisałem, że wkładka Ortofona - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37784138 - ma trzpień i nie wymaga ona dodatkowych elementów pośredniczących - "koszyka" - aby ją zamocować do ramienia. Pokazałem na zdjęciach, że "koszyk" ma trzpień, a na końcu ramienia jest specjalny zacisk. Tak więc...?

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dla wyjaśnienia.

Są wkładki ortofona tzw krótkiego systemu. O ile długie to typu concord ,DJ, Pro. Natomiast np MC i inne są to systemy krótkie mocowane poprzez "koszyk " do ramienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.