Skocz do zawartości
IGNORED

Komputer i próbkowanie 384 khz przez USB.


yatzekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Właśnie pracuję nad moim zestawem audio którego sercem będzie komputer-odtwarzacz ZOTAC MINI PC do filmów i do stereo.Proszę wybaczyć ewentualne błędy w moim pytaniu ale nie jestem specjalistą od PC-AUDIO.Otóż komputer posiada zintegrowaną kartę dźwiękową intel HD audio i z tego co rozumiem może ona wysyłać dźwięk 192 khz a mój dac jest podłączony przez usb i przyjmuje 384 khz.Jak w linuxie w MPD player ustawię częstotliwość próbkowania 384 khz to jest szum w głośnikach.To wina karty czy DAC-a?Czy jest jakaś karta co wysyła 384 khz na USB?Wydawało mi się,że jak dźwięk idzie przez USB to bez żadnej ingerencji w sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac nie przyjmuje tylko 384khz ale MAKSYMALNIE. w opisie dac znajdziesz pewnie, że przyjmuje 44.1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192, 352,8 i 384 (jakiejś pozycji może brakować). w mpd nic nie ustawiaj na sztywno. ustaw po prosty wyjście hw i zostaw resztę mpd. mpd wypuszcza bitperfect i tyle. Zobacz jak to jest zrobione w shadow. jeśli twoja karta dźwiękowa wypuszcza maksymalnie 192 to tyle wypuszcza i tyle. ale to powinno działać z twoim dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak,że po USB i po optycznym czy coaxial idzie dźwięk bez żadnych zmian? Czy to też zależy od karty?Bo u mnie idzie po USB do DAC i on przerabia z sygnału cyfrowego na analog.To podajcie jakiś przykład dobrej dźwiękówki na USB do 500 zł to kupię.Ale dźwięk będzie szedł po usb czyli musi mieć też wyjście USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objective dac. ewentualnie zajrzyj na audio science review po pomiary innych zacnych urządzeń. odradzam kupowania sprzętu kierując się wyglądem, czy opinią tłumu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak,że po USB i po optycznym czy coaxial idzie dźwięk bez żadnych zmian? Czy to też zależy od karty?Bo u mnie idzie po USB do DAC i on przerabia z sygnału cyfrowego na analog.To podajcie jakiś przykład dobrej dźwiękówki na USB do 500 zł to kupię.Ale dźwięk będzie szedł po usb czyli musi mieć też wyjście USB.

A tak w ogóle to po co jakakolwiek karta dźwiękowa w pc gdy podłączasz dac po usb?

Gdy masz dac za wejściem usb i podłączony jest do pc właśnie przez usb, nie korzysta on w żaden sposób z innej karty dźwiękowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż komputer posiada zintegrowaną kartę dźwiękową intel HD audio i z tego co rozumiem może ona wysyłać dźwięk 192 khz a mój dac jest podłączony przez usb i przyjmuje 384 khz.

Albo używasz karty zintegrowanej i nie masz dzwięku przez DAC albo używasz DAC. Integra nie pracuje w momencie, jak przesyłasz dzwięk do DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To dlaczego jak mi daphile pokazuje max sample rate hArdware 384000 to mam mam szum w glośnikach jakby przesterowanie,W mpd też jak ustawię taką wartość to przesterowanie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik usb może obsługiwać 384 i tak się będzie zgłaszał w systemie, a dac za odbiornikiem juz niekoniecznie. Też mam odbiornik USB 3Lite, jak podłączam do mojego daca SPDIF, to odbiornikiem w nim jest WM8804, który umie tylko 192. I niby z komputera mogę wysyłać 384, ale realnie dźwięku nie wydam.

Zresztą czasem jest tak że i dac i odbiornik umie 384, a w praktyce nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jakie masz pliki z muzyką? Zwiększanie częstotliwości próbkowania na max niczego nie daje jak pliki na wejściu mają niższe parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Mam trochę kupionych plików DSD i chciałem usłyszeć czy jest różnica między DSD a FLAC HD.DSD mają bardzo wysokie częstotliwości i są konwertowane do niższych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.