Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge CXA 80 i Tannoy XT 8F - prosze o pomoc, opinie, alternatywe


krauker

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega po prostu dużo pracuje, cieżko zalatwic urlop na calodniowy wyjazd w Polske na odsluchy. Ale zapewniam ze dam znac jak tylko to sie stanie i napisze wszystko co udalo mi sie uslyszec. A nawet wrzuce zdjecie ! :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

lepiej pózno niz pozniej :)

 

Jestem po odsluchu w warszawskiej Planecie Dźwieku.
Jechałem z myślą ze Tannoy XT 6F to moja muzyka. Na miejscu okazało się że nie. Ostatecznie wybrałem Audiovector QR3 - po prostu mnie urzekły.
 
Został wybór wzmacniacza - priorytetem było wybranie takiego wzmacniacza tranzystorowego który bedzie grał możliwie najbardziej ciepło. Tak by moje flagowe żródło czyli gramiak Regi pokazał na co go stać, by winyle brzmiały rzeczywiscie analogowo ( lampa raczej nie wchodzi w gre).
 
Słucham dużo rocka, metalu, soft rocka, ballad jednak lubie tez slucham Cher, Boltona, Collinsa, czy polskiej muzyki hiphopowej.
 
Do testów zabrałem Boltona- Soul Provider, Imagine Dragons - Evolve, Alter Bridge Fortress oraz Bruce Springsteena - Born in the USA
 
Po osłuchaniu CA CXA 60 i 80, Regi Brio poszliśmy wyżej . Zdecydowanie czegoś brakowało.
 
Dalej był atoll 80 - oo tu już zaczeło się podobać.
 
Pojawił się też Haiku Bright mk4 który absolutnie mnie rozczarował. Nie było w tym ani mocy ani analogu.
 
Nastepnie zagraly Atoll 100 oraz Naim 5SI - Po tym jak zagrał atoll z boltonem myslalem ze juz klamka zapadla. zagrało to pieknie, gesto, dużo było dołu, zaczela do mnie docierac magia vinyla.
 
Kolejny zagral naim który absolutnie zbil mnie z tropu. Przy ostrzejszych numerach choćby Dragonsów sprawiał ze slyszalem wiecej, wybrzmienia, wibracje, pojawiły się rzeczy których atol nie pokazał.
Przy ciepłym Boltonie było tylko dyskretnie gorzej ? ( sam juz nie wiem).
 
Na koniec słuchałem Atoll 200 który wydaje mi się wspaniałym uniwersalnym wzmacniaczem który jednak grał na tyle neutralnie ze nie podkreslił dołu na którym mi tak zalezy. Jednak nie skreslam go.
 
W styczniu druga runda w której zagraja atol 100, 200 i naim.
 
Postanowilem napisać to wszystko ponieważ na pewno ktoś z was mial do czynienia z opisywanymi urzadzeniami i każda opinia, sugestia jest mile widziana.
 
Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, krauker napisał:

Pojawił się też Haiku Bright mk4 który absolutnie mnie rozczarował. Nie było w tym ani mocy ani analogu.

U mnie było zupełnie inne odczucie. Miałam Naim Nait 5si i zmieniłam go na haiku. Bardzo gęsty wzmacniacz, czuć moc w stosunku do Naima, dźwięk jest dociążony, bas jest masywny, głęboki ( chociaż naim wydawało mi sie że miał go dużo) schodzi nisko ale jest pod kontrolą, nie można powiedzieć że jest go za dużo. Wokale piękne i mimo tej gęstości szczegóły też są. Wykonanie bardzo dobre. Nic nie pyka, ani nie brumi jak w naimie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, krauker napisał:

W styczniu druga runda w której zagraja atol 100, 200 i naim

Daj znać jak wypadanie sparing. To porządne piece i najlepsze z tego co posłuchałeś.  (oprócz Haiku bo tego modelu nie znam). W planecie mają chyba Cayin-a A55TP. Poproś żeby Ci też podłączyli. Może Ci się spodoba. 

 

8 godzin temu, Rucia1 napisał:

czuć moc w stosunku do Naima

 

U mnie nie było problemu z mocą/wydajnością w  Naimie 5si. Nawet byłem zaskoczony jak wprawnie i szybko gra ten piec. Może bas nie schodził bardzo nisko , ale bym bardzo rytmiczny i kopiący. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw co wybierze Kolega. Ja swego czasu zmieniłem właśnie Atoll'a In 100 Se na Naim 5si i u mnie to był niezły progres, a potrzebowałem właśnie rytmiki,  "dokładniejszego" dźwięku, a przy tym nie za jasnego czy ostrego. Świetny wzmacniacz, bardzo uniwersalny co do muzyki i odtworzy bardzo poprawnie dosłownie każdy gatunek muzyczny, od delikatnego plumkania po ciężki Death Metal, gdzie z Atoll'em to różnie bywa. Do tego to dokładne sterowanie głośności z pilota na Naim'ie - bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.