Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do yamahy as 1100


jacquess

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Twój nick jest "rejestracyjny" ;-) nie musisz daleko szukać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mało wrażliwe na ustawienie BR w podłogę i komis sprzedaje graty od dziesiątek lat - Ciołka.

a jest większy wybór - warto posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak szukasz "tego czegoś" to Klipsch czy MA to ślepe uliczki; ale to moje zdanie.

Wiem :) znam :)

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny zestaw wygląda tak. Podejrzewam że jakby dało radę coś zrobić z wyginięciem monitorow to byłoby lepiej i mógłbym wyjść te zatyczki z tunelu, ale więcej niż 40 cm nie da rady . Do takiego pokoju podłogowki... dalej się zastanawiam. Na uwadze mam tamto grand ale nie wiem czy nie będzie to krok w bok zamiast wprzod ;) dzięki za liczne rady. To bardzo pomocne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jakby dało radę coś zrobić z wyginięciem monitorow to byłoby lepiej

Panele akustyczne za głośnikami na ścianie. Niektóre przy tym całkiem znośnie wyglądają . Dzięki temu można całkiem sporo uzyskać w zakresie podniesienia jakości dźwięku bez zajmowania dodatkowej przestrzeni w pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele Już zamówiłem:) jeszcze na to liczę. Zresztą zostaną już na przyszłe zmiany. Jednak niewiele zmienię. Od lewej mam ten zegar od prawej duża wolna przestrzeń (wyjście z pokoju, brak drzwi...). Tu nic nie poradzę. Jest jak jest. Podejrzewam że mocno poprawiłoby większe wysuniecie monitorow od ścian w kierunku miejsca odsłuchu, ale je da rady to pokój dzienny dla całej rodziny.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja miałem R300, też miałem problem z ustawieniem. O ile przestrzeń za głośnikami nie stanowiła problemu, po bokach już tak. Wykorzystanie prostych paneli wyeliminowało zniekształcenia wynikające z odbicia dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniach wpadła mi jeszcze marka ProAc. Pytanie czy monitory czy podłogówki. Wybór spory. Do AS1100 ?

 

Ja mam proac 148, które całkiem ok cenowo (powiedzmy) teraz wypadają. A kupiłem je po odsłuchach z yamahą as2100. Bardzo mnie wtedy to granie urzekło. Wprawdzie w domu nie mam yamahy tylko naima, ale polecam. Jest żywo, z barwą, bez drażnienia. Ustawienie nie jest bardzo kłopotliwe bo dziura w podłogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, udało się zrobić jakieś czary mary i wysunac jeszcze Kefy na pokój. Są tak z 46 cm od ścian pod skosem w kierunku miejsca odsłuchu. Bas znacznie się poprawił do tego stopnia że mogłem wyjść zatyczki. Zupełnie inne granie! Nie wiem może to głupie, ale odnoszę wrażenie, że zmieniła się charakterystyka barwy tych monitorow. Może magii brak, ale dudnienie ustapilo. Góra stonowana.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie czary mary a rzeczywistość. Odsuwanie kolumn od scian i zmiana pozycji w trakcie odsłuchu jest priorytetowe jeśli chcesz "dopasować sie" z basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u siebie dwa elementy, które degradują brzmienie KEF-ów. Pierwszym jest ustawienie głośników czyli akustyka (do tego sam doszedłeś) a drugim jak się doczytałem, kable. Tellurium Q Blue. To fajnie kable ale nie do tych głośników. One wyraźnie podbijają bas i średnicę dodając to, czego R300 mają wystarczająco dużo. Raczej nie będziesz chciał (jak sądzę) bawić się w wymianę kabli ale zarówno o wiele tańsze Chord Clearway jak i prezentujące podobny poziom cenowy do TQ Fututech U2t czy Supra Quadrax wiele by zmieniły. Być może warto wstrzymać się z wymianą głośników i najpierw stworzyć im optymalne środowisko do pracy eliminując czynniki, które zaburzają ich pracę lub "naginając" te czynniki tak aby zaprząc je do pracy na "twoich warunkach". Przykład? A choćby ten zegar. Z powodzeniem można wykorzystać go do wciśnięcia pomiędzy niego a ścianę pułapkę basową. Będzie praktycznie niewidoczna a będzie spełniać swoje zadanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Kable takie do r300 polecono mi w dość dużym poście na tym forum (Kable do r300). Nie porównywalnem (wcześniej miałem melodike) , ale wydawały mi się ok.

Po wysunieciu dzisiaj rano kolumn i szafki jest już naprawdę znacznie lepiej. Czekam jeszcze na panele akustyczne. Jak pisałem w poście to nie jest tak że z zestawu nie jestem zadowolony, więc faktycznie jeszcze spróbuję powalczyc z tym co mam.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable takie do r300 polecono mi w dość dużym poście na tym forum (Kable do r300).

O ile sobie przypominam, sam zabierałem w nim głos odradzając takie połączenie. Dlatego, że sam wtopiłem na TQ w połączeniu z R300. Sprawdzone na 3 różnych wzmacniaczach. We wszystkich konfiguracjach "coś było nie tak" choć w pierwszym momencie łapało za ucho fajnym rytmem i "energetycznością" grania. O niebo lepiej "zagrały" Chord Silverscreen (poprzednik Clearway). Pojawiła się szybkość, więcej przestrzeni. Niestety Silverscreena wymieniłem na znacznie droższy Odyssey i znowu zrobiłem krok do tyłu :)

 

U mnie panele wyglądały tak. Trochę prowizoryczne rozwiązanie ale zdawało egzamin. Miały za zadanie wyeliminować odbicie dźwięku po bokach głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wieści z frontu...

Dalej szukam następcy R300 do AS 1100.

Zwiedziłem już parę salonów. Nie wykluczam używek, manufaktur itp. Kieruję się przede wszystkim własnymi preferencjami. W pierwszej kolejności wyszło mi, że nie jest istotny materiał kopułki, ile zestrojenie kolumn. Słuchałem konstrukcji, które choć miały tekstylne kopułki grały o wiele bardziej dokuczliwie niż kopułki aluminiowe.

Ale do rzeczy:

- Dali Rubicon 2 - wiele sobie obiecywałem po tych monitorach. Nie powiem, grały bardzo przyjemnie, "czuć", że można przez wiele godzin słuchać muzyki z tych monitorów. Dźwięk w porównaniu z KEF 300 wydawał się jednak mniej szczegółowy. Ogólnie różnica chyba była w barwie dźwięku, niż ogólnej "jakości". W dalszym ciągu biorę je pod uwagę, szczególnie, że nie słuchałem ich z moim wzmacniaczem. Plus za wykonanie, możliwość ustawienia relatywnie niedaleko od ścian itp.

- Proac DT 8 - nic nie zachwyciło. Na pewno brak "tego czegoś". Góra wycofana, miejscami nawet drażniły; nie wiem, może z czymś innym byłoby fajnie, ale z AS 1100 nie zrobiło to na mnie wrażenia;

- Bowersy 704 S2 - tu było bardzo ciekawie. Pomimo aluminiowej kopułki nic nie przeszkadzało; fajne zespolenie wszystkich pasm, sporo powietrza, choć czuć mocne zejście ("dobasowienie"), które w moim pomieszczeniu mogłoby być dokuczliwe /20m, blisko ściany/. Sądzę jednak, że to dobre zestawienie z 1100 - pomimo tego, że Bowers i Yamaha;

- Amphion Helium 520 - ogólnie bardzo fajne kolumny, świetna detaliczność ! Dźwięk nie męczyłby, ale strasznie mało basu. Normalnie jak ścięte pasmo;

- Vienna Acoustics HAYDN GRAND SE - beznadzieja

- Tannoy Glenair 10 - MEGA ZAJEBISTE - choć nie słuchałem z moim wzmacniaczem. Fantastyczne, ale drogie i za duże na moje 20m;

Takie subiektywne odczucia.

Czekam jeszcze na odsłuch Studio 16 Hertz i dalej szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej szukam.

Przetestuj Amphion Argon 3S - to wspaniały głośnik. Będzie miał więcej basu niż Helium. Do tego membrana bierna tak więc zdecydowanie mniej problemów z akustyką. Na pewno poczekaj na Elac Vela BS403. No i Audiovector SR1. Wszystkie marki doskonale zgrywają się z Yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.