Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Gość

Złote Globy 2019

Recommended Posts

Guest Gosc

Jak Wam się podobają nominacje do nagród Złotych Globów w tym roku?

Ja jestem zniesmaczony strasznie. Nasza Zimna Wojna nie dostała żadnej nominacji a niewyobrażalny gniot Czarna pantera nawet w paru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swego czasu nominacje do Złotych Globów trzymały jakiś poziom.

Z nominowanych widziałem tylko Czarną panterę oraz Iniemamocnych 2.

Ten pierwszy o czym już wspominałem ociera się momentami o kino klasy C, a może i D. Oglądając początek przez moment nawet miałem myśl, czy aby na pewno oglądam właściwy film, a nie jakąś podróbkę. Tak złe jest to kino, a pewnie, że grają w nich biali inaczej, to broń boże złego słowa nie można o nim wypowiedzieć. W każdym bądź razie krytycznych recenzji w necie brak.

Z kolei drugi film to nieciekawe, sztampowe, bez pomysłu i mało oryginalne kino. Znowu zadziwiające, że film zwyczajnie nudny staje się jednym z najbardziej kasowych filmów roku.

 

Przy okazji - ktoś wie, kiedy będzie można zobaczyć Roma na Netflixie? Bardzo jestem ciekaw tego tytułu, przy zachwytach nad tym filmem i przy nędznych lub co najwyżej słabych filmach, jakie do tej pory Netflix nam serwował.

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian

Ja uważam akurat, że Zimna wojna to film ledwie poprawny, dużo słabszy od Idy. Wiadomo, że Złote Globy i Oscary do hipermarket więc problem, czy akurat jest promocja na produkt artystycznopodbny z Europy Środkowej czy może na politycznie poprawny produkt superbohaterski - jest dla mnie drugorzędny.

W roku 2018 w Polsce powstało co najmniej kilka lepszych filmów od Zimnej wojny (np. Wieża. Jasny dzień, Atak paniki), które nie miały szans na jakiekolwiek nominacje do czegokolwiek już na poziomie krajowym. W stawce Globów i Oskarów zabraknie też zapewne naprawdę wybitnych filmów(w dodatku granych po angielsku)- np. Suspirii.

Zimna wojna i tak zyskała bardzo dużo w stosunku do faktycznej jakości. Na pewno zaletą jest, że zwróciła uwagę na naszych aktorów - wolę, żeby rzeczywiście zaczęli oni grać w wartościowych międzynarodowych produkcjach nawet jak film więcej nagród nie dostanie, niż żeby, jak Agata Kulesza po Oscarze dla Idy - grywali w kiepskich serialach TVN. Reżyser, zresztą zasłużenie, ma już Oscara - a żeby zdobyć go po raz drugi to trzeba być jednak Bergmanem albo Fellinim, a do tego jeszcze droga daleka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przechodzę obok wątków politycznych i Ida jako samo kino, to dobry, może nawet bardzo dobry film.

Zimnej wojny jeszcze nie widziałem.

Atak paniki - co najwyżej dobry, ale bez szału.

Wieża. Jasny dzień - fajnie, że o nim wspomniałeś, bo jakoś mi umknął. Trzeba przed świętami nadrobić tą zaległość. Na filmwebie krytykują, więc musi być dobry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.