Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba - dobór głośników 5.0 pod HK AVR-635


SysTalon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam duży mętlik, czytałem wiele tematów, przeróżne opinie. Jednakże nadal nie wiem co wybrać, dlatego zgłaszam się do specjalistów w tej dziedzinie. 
Wzmak: HK avr-635

moc w trybie wielokanałowym 7 x 75 W RMS

rezerwa wielkoprądowa 50 A

Kupiony kilka dni temu za 700zł. Zestawy które biorę pod uwagę: KODA av 860F ,  Pure Acoustic Nova 6, TAGA 606, Jamo 606.
Pokój 20mk. Zależy mi na naturalności, możliwości wsłuchania się w dany instrument, inaczej pisząc - czystość dźwięku. Niskie tony kiedyś wzbogacę poprzez sub aktywny, więc na razie nie to jest najważniejsze.  Zestaw będzie używany do filmów, PS3 i też  muzyki ( głównie radio :D ) 

PS. Najlepsze opinie słyszałem o Kodzie, ale to już stary model, Pure acoustic to nowość z dobrą skutecznością 92db, Taga i Jamo - tu zależy od wątku - w 1 temacie bardziej wychwalają Tagę, w drugim Jamo i tak w kółko.  Słyszałem, że do HK najlepsze są JBL'e  ale budżet mi na to nie pozwala ( używki max 1000zł, nowe max 1700zł ( bo możliwość rozłożenia na raty)) 


Z góry dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal takie padło podłączać do tak dobrego amplitunera. Może chociaż takie?

https://allegro.pl/zestaw-kolumn-wharfedale-diamond-5-0-zadbane-i6988382674.html

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, SysTalon napisał:

Niskie tony kiedyś wzbogacę poprzez sub aktywny, więc na razie nie to jest najważniejsze

jeżeli zestaw ma być używany głównie do filmów i PS, to miej świadomość, że właśnie sub będzie najważniejszy i w zasadzie niezbędny zaraz po solidnej kolumnie centralnej. I fakt, że ampli jest jeszcze z czasów, w których HK robił naprawdę dobre klocki, więc nie wykańczaj go byle dziadostwem. Powiedziałeś "A", to teraz dokończ jak należy cały alfabet ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Cieszę się bardzo, że amplituner który kupiłem ma Wasze uznanie. Niestety byłem zmuszony do zakupu Kody av-860, niby jak nowe, zestaw 5.0( ze względu na budżet) za 640zł . Szczerze, wyglądają jak nowe, żadnych śladów użytkowania, co spodobało się mojej, bo też pasują kolorem do podstawy TV.  Kasa wspólna, więc trzeba się jakoś dogadać.  Zapewne za kilka miesięcy mógłbym pozwolić sobie na lepszy zestaw, ale nie chciałem katować ,nawet na niskich obrotach, ampa na głośnikach po starym zestawie LG ( 2 pary głośników 4'ohmowych połączonych szeregowo) i choć głośniki Impedancję trzymały (sprawdzone miernikiem ) to i tak było mi szkoda.
Teraz do sedna: dosłownie 2 h temu podłączyłem same frontowe kolumny zestawu i od razu wyczułem, że coś jest nie tak. Po odsłuchu : sopran lewego głośnika nie działał. Moja tego nie słyszała , lecz ja tak, może dlatego, że jestem w pół głuchy ( lewym uchem słyszę same szumy, lecz prawym wszystko. Może bardziej wyczulone to ucho, cholera wie. Okazało się, że przy zwrotnicy nie było odpowiedniego styku, choć po wyglądzie płytki ( zdjęcie-żółte kabelki)) nic by na to nie wskazywało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po dolutowaniu ( oczywiście mając już lutkę w łapach to wszystkie poprawiłem) wszystko odżyło i teraz mam wrażenie, że lewa lepiej gra niż prawa. jutro to samo zrobię z prawą xD . Do tego przy diagnozie kolumny zauważyłem, że plaster taśmo-gąbki, który powinien uszczelniać mocowanie głośnika jest źle nałożony i w ogóle nie na styku z obudową, leży na kloszu. Sama zwrotnica wg mnie wygląda ok, porównując do tych z M-audio :) Może to wcale nie są aż tak złe kolumny tylko po prostu mimo dobrego projektu, źle, niedbale wykończone? 

20181213_220829.thumb.jpg.3c69bb409fb4edef22d80d33c5d070f7.jpg20181213_220947.thumb.jpg.190daa16ad6f3cab666abb07ae78f0ac.jpg
Jako dowody dodaję fotki. Jeśli chodzi o poprawianie/przerabianie kolumn to gdzie mogę taki temat założyć by uzyskać równie profesjonalne odpowiedzi? 
Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem, lecz nie mogłem edytować wcześniejszego.
Markcox - liczę się z tym, stąd też pytanie - Im większy przetwornik w calach tym lepiej? W moim przypadku to w grę wchodzą tylko raczej suby aktywne i szczerze to słyszałem, że te KOdy SW-1000 mają być niezłe. Lubię Bas , lecz nie "dudnienie" , więc jeśli możesz, będę wdzięczny, poleć mi jakiś warty uwagi sub do KD ale tak do 600zł, jak najbardziej używka. Na sprzętach CarAudio się trochę znam ( radioodtwarzacz alpine wyższej starej serii/hifonics wzmak/ sub FOCAL 2x 25cm), ale to inna bajka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj trochę. Bo amplituner udało ci się kupić w dobrej kasie. Ale te kolumny to dramat. Poczekaj , nie nalapalaj się. A trafisz coś dobrego , używanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w kropce... Frontowe kolumny 8Ohm, ok. Tylne i centralny ... 6 Ohm. Teraz nie wiem czy ryzykować podłączeniem tych dodatkowych głośników do 5.0 . Wg service manualu amplitunera 8Ohm to minimum :( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.