Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha a-s301 vs rx 497?


Damian_72749

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakis czas temu pisałem już do was z prośbą o pomoc, ale się jednak trochę u mnie pozmieniało, pojechalem do paru sklepów posłuchałem, popatrzyłem i z myśli denon zrobiła sie decyzja yamaha ;)  i mam do was w sumie bardzo krótkie pytanie czy warto dopłacać prawie 1000zl do wzmacniacza: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

względem amplitunera stereo: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ani jednego ani drugiego nie mam gdzie porównać a przynajmmiej w promieniu 70km, dlatego liczę na wasze doświadczenie, kolumny dopiero po kupnie bede dobierać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na rx 497 juz zamówiony w drodze do mnie. Proszę doradzcie jakie kolumny maja szanse dobrze zagrać z ta yamahą? Obowiazkowo muszą być podstawkowe, będą powieszone na uchwytach sciennych lub postawione na półce, wiec z tyłu nie będzie dużo miejsca na bass reflex...

Pytam bo nie chce słuchać wszystkiego co popadnie myślę że zrobił bym 3 - 5 odsluchow i z tego coś juz chciał bym wybrać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2018 o 18:07, cezar1972 napisał:

Po drugie, A-S 301 powinna zagrać lepiej od amplitunera

Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w sumie widziałem po specyfikacji wiecej + dla rx-497, większa moc wyjsciowa 75w vs 60w, stosunek sygnału do szumu 108dB vs 99db, jedynie współczynnik tlumienia ma lepszy a-s301 210 vs 150 ale on nie powinien miec aż tak dużego znaczenia. Dlatego wybrałem rx-497 no introche pieniędzy zaoszczędzone, można do lepszych kolumn dołożyć :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczasową pomoc, w miedzy czasie udalo mi sie małą reorganizacje pomieszczenia zrobic i tak miejsce wygospodarowalem ze mogę wstawic podłogowe kolumny. Dotarł też do mnie ampli rx-497, podłączony puki co pod stare kolumienki panasonika ale i tak daje radę ;) posluchalem również pare głośników w okolicznych sklepach między innymi poure acoustics - całkiem przyjemnie grały, magnat - nie dla mnie, heco chyba najlepsze wrażenie zrobiły. Szczerze to w okolicy nie mam czego wiecej za bardzo posluchac... 

Może podpowie ktoś co zagra podobnie do heco aurora 700? Cena niestety mnie odstrasza :/  najpierw pomyslalem spoko 1700 najwyżej sobie kredyt wezme, ale jak doczytalem ze to cena 1 sztuki to troche zbladłem... Patrzyłem Stx? Moze zagra podobnie? Czy cos innego do 2000zl z możliwością kredytu pod ampli rx-497

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, luk1985 napisał:

kup revox picolo z allegro w cenie do 400-500 zł naprawde ciezko bedzie o cos lepszego

Ale to są z tego co widze podstawkowe, a ja pytam o podłogowe... Czy napewno nic ciekawego sie nie znajdzie uzywki powiedzmy do 1000 lub cos nowego do 2000? Z tego co tak tylko powierzchownie patrzę to sa np nowe MA mr4 lub indiana line note 550x nawet kef c5 mozna dostac? Tylko co będzie podobne do tych heco aurora? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem topaz, i one to nawet po specyfikacji słabo wypadają. A miałeś na myśli może pearl 27? Czemu nie jakiś stx electrino tez by sie w budżecie zmieścił? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki byl plan, ale w miedzy czasie troche przemeblowalem pomieszczenie i teraz mam miejsce na podstawkowe. Co myslicie o indiana line nota 550 x? Niestety nie mam ich gdzie posłuchać... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.