Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto kupić odtwarzacz sieciowy?


Jeeich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki zestawik Marantz pm6006 i kolumny Dali Zensor 7 muzyki słucham głównie z gramofonu lub ze spotify z tv podłączonego kablem optycznym do DAC-a w marantzu i zastanawiam się czy warto wydawać ponad 2,5K na NA6006 Marantza czy to wiele wniesie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jeeich napisał:

...i zastanawiam się czy warto wydawać ponad 2,5K na NA6006 Marantza czy to wiele wniesie?

Nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie raspberry pi + hifi berry lub allo digi  one, zainstalujesz Volumio albo inną nakładkę na raspbiana  i będziesz miał wszystko w cenie do 600zł. Lub Yamaha WXAD-10. 

Odpada włączanie TV, dodatkowo masz jeszcze streaming z USB, NASów, dysków sieciowych, itp, itd. Jak słuchasz tylko ze spotify i nie przeszkadza Ci włączony TV, to nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie model, który wskazałeś. Auralic Mini, Node 2 i kilka innych ciekawych rozwiązań. Marantz robi bardzo dobre odtwarzacze płyt CD, dobre wzmacniacze ale technologia streamingu - w tym inni są lepsi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jeeich napisał:

Witam wszystkich. Mam taki zestawik Marantz pm6006 i kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) muzyki słucham głównie z gramofonu lub ze spotify z tv podłączonego kablem optycznym do DAC-a w marantzu i zastanawiam się czy warto wydawać ponad 2,5K na NA6006 Marantza czy to wiele wniesie?

Jeśli tylko do Spotify - to powinien styknąć Chromecast  audio za 115 zeta(o ile obsługa Spotify jest OK) albo jakiś moduł Bluetooth(tu różne ceny).  Niektórzy chwalą też zabawki firmy iEast - ceny przystępne(kilkaset złotych) chyba lepsza użytkowość niż Chromecast, a w razie czego łyknie cos więcej niż mp3.

Tu masz reckę z innego forum:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jeeich napisał:

Witam wszystkich. Mam taki zestawik Marantz pm6006 i kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) muzyki słucham głównie z gramofonu lub ze spotify z tv podłączonego kablem optycznym do DAC-a w marantzu i zastanawiam się czy warto wydawać ponad 2,5K na NA6006 Marantza czy to wiele wniesie?

Jak słuchasz spotify gdzie masz mp3 to nie ma sensu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarzacz sieciowy wiele wniesie ? Dziwne pytanie. Zyskujesz dostęp do muzyki w cyfrze, co daje Ci większe pole do poznania nowej muzy, nawet jeśli miałbyś później kupić sobie te same wydania na vinylu, jeśli to jest Twoje główne źródło. Rynek w tej chwili oferuje taką ilość streamerów w różnej cenie, że na pewno coś wybierzesz. Ja bym w to wszedł na Twoim miejscu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego posiadasz DAC-a ? Jak chcesz poprawić brzmienie Spotify po kablu optycznym z TV to wystarczy ci tańszy streamer w roli transportu lub malina. Otrzymujesz bardzo dużą funkcjonalność (Tidal, Spotify, Deezer, radio internetowe, NAS, itd). Jeśli masz do wydania 2zł to oprócz maliny masz do wyboru np. Onkyo NS 6130, Auralic Aries Mini, Bluesound node 2, Yamaha WXC50. Wszystkie grają podobnie jako transporty. Onkyo najtańsze. Zawsze możesz coś wypożyczyć i potestować we własnym systemie.

Jeszcze do niedawna moim głównym źródłem był gramofon i CD. Teraz głównie streamer jako transport (Tidal HIFI, NAS) + DAC. Mam dostęp do bardzo dużych zasobów muzycznych, oszczędzając jednocześnie na zakupie płyt. Jeśli nie mam danego albumu w sieci, to kupuję CD, chociaż coraz rzadziej się to zdarza.

Powodzenia w wyborze !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje  wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Tak myślałem że taki zakup zaoszczędził by mi tylko włączanie tv na dodatkowych funkcjach mi nie zależy. Ten DAC wbudowany w marantza jest stosunkowo dobrej jakości na pewno lepszej niż phono stage które mnie trochę zawiodło. Pozdrawiam wszystich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hey napisał:

na6006 w tej cenie nie warto, ale warto na6005

NA6006 bodajże na ESS 9016 nie ma dobrych opinii ( pewnie zła implementacja hehe ), ale z kolei NA6005 jest na Cirrus Logicu 4398, który jest cieplejszy, ale ze szczegółowością przekazu dźwiękowego to u niego tak sobie. To trzeba lubić, dla mnie to był muł. Miałem CD Marantza opartego na tym DAC-u. Osobiście nie polecałbym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, hey napisał:

Rozumiem że robiłeś szczegółowe porównania w "locie" , w tym samym pokoju, czasie, na tym samym systemie?

O jakim porównaniu piszesz  ? Piszę wyraźnie. Miałem (mam) urządzenia z obydwoma DAC-ami, odsłuchiwanymi w tym samym pokoju,w  tym samym systemie. Więc...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.