Skocz do zawartości
IGNORED

Nagłośnienie do salonu: TV, PS4, projektor


nofy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc w doborze sprzętu do nagłośnienia małego kącika TV.

Jestem w temacie zupełnie zielony zarówno w konfiguracji jak i połączeniu.

Całe pomieszczenie to około 40m - otwarta przestrzeń z kuchnią.

W zabudowanej szafce umieszczę TV a nad nim wyciągany z sufitu ekran do rzutnika. Rzutnik tak jak na załączonym szkicu lub ultra krótki rzut stojący przed ekranem.

Nie ma opcji żeby postawić głośniki na podłodze - z obydwu stron ona do samej ziemi.

Budżet: max 5000PLN

Sprzęt: Nowy

Do czego: filmy & TV

Myślałem o głośnikach w podwieszanym suficie ale poczytałem o takich rozwiązaniach i wydaje się to być nieefektywne.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.

BTW - Szczęśliwego Nowego Roku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, nofy napisał:

 

Budżet: max 5000PLN

Myślałem o głośnikach w podwieszanym suficie ale poczytałem o takich rozwiązaniach i wydaje się to być nieefektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie jest prawda. Ścienne i sufitowe są jak najbardziej wydajne, i w pełni nadają się do budowy kina domowego (np. KEF czy Monitor Audio). Niestety nie ten budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nofy napisał:

Budżet: max 5000PLN

Hej popatrz na te rozwiązania  :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ps . te 5000 to na same głośniki czy na cały sprzęt ?

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, nofy napisał:

Niestety całość :(

Zaraz zaraz , jeżeli dobrze rozumiem to chcesz kupić projektor , ekran , tv, amplituner , 5 głośników i subwofer za kwotę 5000zł , jeżeli tak to może jednak kupować powoli elementy , zakupy rozłożyć na rok czy 2 bo wątpię żeby sprzęt za tę kwotę w cię zadowolił , a jeszcze konsola . ( nowe ) 

Może jednak napisz jaki sprzęt masz na dzień dzisiejszy , żebyśmy nie musieli zgadywać , łatwiej też będzie nam pomóc w tym arcy trudnym zadaniu.

Pozdrawiam  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, catdragon napisał:

Zaraz zaraz , jeżeli dobrze rozumiem to chcesz kupić projektor , ekran , tv, amplituner , 5 głośników i subwofer za kwotę 5000zł , jeżeli tak to może jednak kupować powoli elementy , zakupy rozłożyć na rok czy 2 bo wątpię żeby sprzęt za tę kwotę w cię zadowolił , a jeszcze konsola . ( nowe ) 

Może jednak napisz jaki sprzęt masz na dzień dzisiejszy , żebyśmy nie musieli zgadywać , łatwiej też będzie nam pomóc w tym arcy trudnym zadaniu.

Pozdrawiam  

 

NIEEE!

projektor + ekran + TV + konsola to osobny budżet - to artykuły pierwszej potrzeby, na które już jestem zdecydowany.

5000 pozostaje na "udźwiękowienie" tego ogródka. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nofy napisał:

5000 pozostaje na "udźwiękowienie" tego ogródka.

Czyli głośniki i amplituner ? To może się udać na przykład jak znajdziesz jakieś używki z gwarancją no chyba że sprzęt ma być nowy bo chcesz kupić go na raty .

Celujesz w sprzęt 5.1 , 7.1 czy atmos ? Proszę nadal o więcej szczegółów .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160cm od kanapy do tv/projekcji. Sofa przy samej scianie. 

 

Jak dla mnie, albo stereo albo solidny soundbar.  Szkoda zachodu w KD a efekt niekoniecznie bedzie lepszy od stereo czy soundbara 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5000 wiadomo, że cudów nie ma co oczekiwać, ale da się coś przyzwoitego złożyć. Rozważyłbym jednak korektę pozostałych sprzętów, bo zdaje się że tam pójdzie niewspółmiernie więcej pieniążków niż na nagłośnienie, więc jeśli efektem ma być "kino domowe" to jednak obraz to nie wszystko i dźwięk również jest ważnym elementem.

Jeśli jednak nie zdecydujesz się na inne rozłożenie wydatków to kupiłbym na początek zestaw 5.0 z amplitunerem, a potem uzupełniłbym to o porządny subwoofer, który w tej chwili musiałby zabrać znaczącą część przeznaczonej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zanskarix napisał:

Rozważyłbym jednak korektę pozostałych sprzętów, bo zdaje się że tam pójdzie niewspółmiernie więcej pieniążków niż na nagłośnienie, więc jeśli efektem ma być "kino domowe" to jednak obraz to nie wszystko i dźwięk również jest ważnym elementem.

TV, projektor i ekran to pomysł, który na pewno chcę zrealizować więc na 100% to zostaje.

1 godzinę temu, zanskarix napisał:

Jeśli jednak nie zdecydujesz się na inne rozłożenie wydatków to kupiłbym na początek zestaw 5.0 z amplitunerem, a potem uzupełniłbym to o porządny subwoofer, który w tej chwili musiałby zabrać znaczącą część przeznaczonej kwoty.

Dokładnie tak myślałem z tym, że z uwagi na specyficzne usytuowanie sprzętu i sofy oraz braku miejsca po bokach musiałbym dobrać sprzęt do tych wymagań.

Obawiam się dodatkowo właśnie tego:

18 godzin temu, Lolo2 napisał:

160cm od kanapy do tv/projekcji. Sofa przy samej scianie. 

Jak dla mnie, albo stereo albo solidny soundbar.  Szkoda zachodu w KD a efekt niekoniecznie będzie lepszy od stereo czy soundbara 

Może jakiś rozsądny soundbar zrobi podobną robotę ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nofy napisał:

Może jakiś rozsądny soundbar zrobi podobną robotę ....

NIE, nie zrobi podobnej roboty do normalnego zestawu wielokanałowego. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie od współczesnych dramatycznie złych głośników wkładanych w super cienkie obudowy telewizorów, jednak prawda jest taka, że soundbar za te 5000, czyli niemało jak na tego typu sprzęt, nie będzie miał porównania z podobnym zestawem wielokanałowym i będzie od niego wyraźnie gorszy pod każdym względem. Do tego zestaw ma przewagę funkcjonalną na dłuższą metę, bo poszczególne elementy zawsze można wymienić, co w przypadku soundbara nie wchodzi w grę - będziesz chciał nowe funkcje więc wymienisz amplituner, będziesz chciał mocniejszy subwoofer czy centrala to też je możesz zmienić, a soundbar zostanie dopóki się nie zestarzeje, czyli za dwa lata ;). Szczególnie w przypadku chęci wejścia w nowe funkcje i standardy jest to mniejszy problem wymienić sam amplituner niż całość jak w przypadku soundbara.

2 godziny temu, nofy napisał:

TV, projektor i ekran to pomysł, który na pewno chcę zrealizować więc na 100% to zostaje.

Ech, no tak, ale pewnie można to przemyśleć tak, żeby na czymś zaoszczędzić aby wystarczyło od razu na subwoofer :) A jeśli się nie da od razu, to rozłożyłbym wydatki w czasie, zestaw amplituner z setem 5.1 można skompletować stopniowo, w przeciwieństwie do soundbara, który jak pisałem nie da takich wrażeń i zestarzeje się szybciej niż myślisz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanskafix a sluchales kiedys soundbarow za 3000zl?

Czy zwrociles uwage jakie ma pomieszczenie autor tematu? 

Nowe funkcje = nowy amplituner = a to sie prawie rowna nowy soundbar. 

Od 3 lat w KD nie ma nowych funkcji i skoro problemem jest wstawienie 5 glosnikow to tak czy siak nie ma mowy o atmosie, dtsx, auro czy innych nowoscia i funkcjonalnosciach.

 

 

Ja polecam wypozyczyc soundbar. Moim zdaniem bedzie lepiej i taniej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem okazję obcować z soundbar Yamaha YSP 4100 za ponad 5k . Porażka.  

Lepiej już kupić mini wierzę. 

 

Mam na sprzedaż zestaw Tannoy Hts i Marantz , zapraszam na PW 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Zanskafix a sluchales kiedys soundbarow za 3000zl?

Czy zwrociles uwage jakie ma pomieszczenie autor tematu? 

Nowe funkcje = nowy amplituner = a to sie prawie rowna nowy soundbar. 

Od 3 lat w KD nie ma nowych funkcji i skoro problemem jest wstawienie 5 glosnikow to tak czy siak nie ma mowy o atmosie, dtsx, auro czy innych nowoscia i funkcjonalnosciach.

 

 

Ja polecam wypozyczyc soundbar. Moim zdaniem bedzie lepiej i taniej. 

Tak, nawet były z tych jeszcze droższych, oczywiście większość soundbarów jakie słyszałem to były bardziej budżetowe modele. Żaden niczego mi nie urwał, choć widziałem po ludziach nie mających za bardzo do czynienia z lepszymi zestawami audio, że te droższe soundbary potrafiły zrobić wrażenie, muszę też przyznać, że gdyby kosztowały 1/3-1/2 swojej ceny to byłaby to sensowna opcja dla łatwego i szybkiego nagłośnienia "kina domowego" czyli pod TV w salonie ;) Przy cenach rzędu 4-5kPLN to jest nieporozumienie jednak.

Nie bardzo rozumiem co ma pomieszczenie autora do kwestii soundbara? Sądzisz, że soundbar będzie tam lepszym rozwiązaniem niż normalny zestaw wielokanałowy? Z jakiego powodu?

Nowe funkcje w nowym budżetowym amplitunerze, który za 3-5 lat będzie można kupić i wymienić ten stary, bez wymiany dobrych kolumn, to chyba bardziej elastyczne rozwiązanie niż utopienie 5kPLN w soundbarze, króry stanie się po prostu przestarzały, i co wtedy? Tylko wymiana całości wchodzi w grę, gdy przy normalnym zestawie wymienisz jeden klocek.

Mówisz, że od 3 lat nie ma nowości w KD? No to ciekawe, ciekawe... Amplituner służy przecież jako selektor źródeł, więc mając podpięte jakieś playery, konsole, Bluray czy inne z biegiem czasu będzie się chciało, żeby była obsługa nowych standardów: 4K, HDR, szeroka paleta barw. Te rzeczy robią robotę, nawet nie mając chęci na wykorzystanie nowinek audio jak systemy dźwięku obiektowego z racji ograniczonej instalacji do 5 kolumn. Tak czy siak amplituner za te 2 tysiące łatwo wymienić bez ruszania reszty, a soundbar z racji kompaktowej konstrukcji ma swoje ograniczenia.

Ale co kto lubi, ja tam nikogo nie będę nawracał, temat jest na forum, więc wyraziłem swoje zdanie, którego nie zmienię - można wydać pieniądze lepiej niż kupując soundbara :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zanskarix napisał:

Tak, nawet były z tych jeszcze droższych, oczywiście większość soundbarów jakie słyszałem to były bardziej budżetowe modele. Żaden niczego mi nie urwał, choć widziałem po ludziach nie mających za bardzo do czynienia z lepszymi zestawami audio, że te droższe soundbary potrafiły zrobić wrażenie, muszę też przyznać, że gdyby kosztowały 1/3-1/2 swojej ceny to byłaby to sensowna opcja dla łatwego i szybkiego nagłośnienia "kina domowego" czyli pod TV w salonie ;) Przy cenach rzędu 4-5kPLN to jest nieporozumienie jednak.

Nie bardzo rozumiem co ma pomieszczenie autora do kwestii soundbara? Sądzisz, że soundbar będzie tam lepszym rozwiązaniem niż normalny zestaw wielokanałowy? Z jakiego powodu?

Nowe funkcje w nowym budżetowym amplitunerze, który za 3-5 lat będzie można kupić i wymienić ten stary, bez wymiany dobrych kolumn, to chyba bardziej elastyczne rozwiązanie niż utopienie 5kPLN w soundbarze, króry stanie się po prostu przestarzały, i co wtedy? Tylko wymiana całości wchodzi w grę, gdy przy normalnym zestawie wymienisz jeden klocek.

Mówisz, że od 3 lat nie ma nowości w KD? No to ciekawe, ciekawe... Amplituner służy przecież jako selektor źródeł, więc mając podpięte jakieś playery, konsole, Bluray czy inne z biegiem czasu będzie się chciało, żeby była obsługa nowych standardów: 4K, HDR, szeroka paleta barw. Te rzeczy robią robotę, nawet nie mając chęci na wykorzystanie nowinek audio jak systemy dźwięku obiektowego z racji ograniczonej instalacji do 5 kolumn. Tak czy siak amplituner za te 2 tysiące łatwo wymienić bez ruszania reszty, a soundbar z racji kompaktowej konstrukcji ma swoje ograniczenia.

Ale co kto lubi, ja tam nikogo nie będę nawracał, temat jest na forum, więc wyraziłem swoje zdanie, którego nie zmienię - można wydać pieniądze lepiej niż kupując soundbara :)

Super wielkie dzięki za Twoją opinię - daje mi pogląd jak winno to wyglądać.

Spróbuję zatem skompletować zestaw: amplituner + głośniki 5.0 z tym, że głośniki z racji braku miejsca 3 w szafce pod TV i dwa powieszone nad sofą na ścianie. Wszelkie propozycje mile widziane :-). Sprzęt musi być nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam, przeglądam i nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: jak to wszystko połączyć :-)

Idea jest prosta: 4 źródła - laptop, TV, rzutnik, PS4 i w każdym przypadku dźwięk ma iść przez amplituner i kolumny.

z TV rzecz jest chyba prosta: HDMI między TV a amplitunerem. Podobnie laptop.

Rzutnik: Laptop do rzutnika po HDMI a rzutnik do amplitunera tez po HDMI? ( a jeżeli chciałbym dodatkowo TV do rzutnika?)

PS4: wystarczy podłączenie przez TV czy trzeba osobno?

Nie chciałbym kupić sprzętu i zorientować się, że jest za mało wejść/wyjść ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner posiada kilka/kilkanascie WEJSC hdmi, do ktorych podlaczasz zrodla obrazu. ps4, bluray, dekodery, PC, itp. 

Amplituner ma zazwyczaj dwa WYJSCIA hdmi czyli podlaczacz do niego TV i Projektor. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Amplituner posiada kilka/kilkanascie WEJSC hdmi, do ktorych podlaczasz zrodla obrazu. ps4, bluray, dekodery, PC, itp. 

Amplituner ma zazwyczaj dwa WYJSCIA hdmi czyli podlaczacz do niego TV i Projektor. 

 

 

Szybko i prosto wyjaśnione. Co prawda nie każdy amplituner ma dwa wyjścia hdmi ;-) ale już wiem, że takiego muszę szukać aby się nie bawić w przełączanie. na razie najlepiej wygląda na papierze oczywiście tylko DENON AVR-X2500H

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe chyba wszystkie amplitunery maja po dwa wyjscia. Bynajmnjej nie znam takiego, ktory nie ma 2 wyjsc. 

W twoim zakresie cenowym miesci sie jeszcze: 

Onkyo 676

Marantz 50xx

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sounbar to focal dimension, jak zestawik glosnikow to edifier, a jak ma byc zabawa z ampli to pewnie onkyo serii 6 albo yamaha serii 4 plus zestaw kolumn 5.0 a na koncu dozbierac do suba bo ponizej 2500 nowego w miare dobrego sie nie kupi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 21:39, nofy napisał:

Super wielkie dzięki za Twoją opinię - daje mi pogląd jak winno to wyglądać.

Spróbuję zatem skompletować zestaw: amplituner + głośniki 5.0 z tym, że głośniki z racji braku miejsca 3 w szafce pod TV i dwa powieszone nad sofą na ścianie. Wszelkie propozycje mile widziane :-). Sprzęt musi być nowy.

Pamiętaj, żeby później dołożyć jeszcze subwoofer, bo bez tego to będzie jak samochód na 3 kołach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 09:06, lukag72 napisał:

Tannoy Arena, wraz z uchwytami to koszt około 2500 zł lub kef 3005. 

where? szukam szukam i nie bardzo są dostępne (czarne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, nofy napisał:

where? szukam szukam i nie bardzo są dostępne (czarne).

Pisz priva do tego pana który ci to zaproponował, zdaje się że on handluje używkami, pewnie miał na myśli swoje ceny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.