Skocz do zawartości
IGNORED

Poważne stereo i kino domowe w jednym


otic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat rzeka, wałkowany od lat, wertując internet okazuje się, że najlepszy kompromis to połączenie amplitunera ze wzmacniaczem zintegrowanym i przełączenie trybów grania, jednak tutaj słabym ogniwem okazuje  sie słaba sekcja PRE OUT w amplitunerach i koło sie zamyka...

Moje pytanie brzmi czy zestaw pt. procesor kina domowego + wielokanałowa końcówka mocy, jest w stanie  zamknąć temat bezkompromisowo? Zadowolić fanów stereo i kina domowego?

Przeglądając rynek, za kwotę ok. 20 tys., można skompletować zestaw ze stajni Onkyo/Yamaha, co sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja używam rozwiązania o którym piszesz na początku czyli ampli spięty ze wzmakiem stereo i jestem zadowolony z takiego połączenia a jeśli chodzi o to że sekcja pre-out w ampli jest słaba to nie zauważyłem tego osobiście bo do stereo wogóle nie używam ampli a w kinie nie zauważyłem różnicy w porównaniu gdy grałem na samym ampli.

A za 20tysi można już skompletować mega sprzęcik ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty rachunek

zakladajac ze masz 8.000zl na wzmacnicz/amplituner, co brzmi w srereo lepiej (i czy znacznie lepiej):

A) ampltuner za 8.000zl

B) wzmacniacz za 4.000zl (pozozstale 4.000zl potrzebujesz na ampltuner)

czyli jedno porzadne ustrojstwo kontra dwa proste?

ja wole jedno porzadne z lepszymi funkcjami i bez kombinowania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz za 4 tys. 
A do Autora wątku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wpięcie systemu stereo w system KD po łaczach pre-out z amp KD. potrzebujesz tylko wzmacniacza stereo z wejściem main-in, albo AV by-pass (różnie je tam nazywają producenci).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, artur 1984 waw napisał:

 potrzebujesz tylko wzmacniacza stereo z wejściem main-in, albo AV by-pass (różnie je tam nazywają producenci).

nie tylko :-)

w tym przypadku potrzebujesz jescze dodatkowy przelacznik na wejsciu main-in

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, otic napisał:

czy zestaw pt. procesor kina domowego + wielokanałowa końcówka mocy, jest w stanie  zamknąć temat bezkompromisowo?

Myślę, że nie. W takie rozwiązanie zawsze wpisany jest kompromis. Stereo to dwa kanały. Na temat kina domowego się nie wypowiadam, bo to nie moja bajka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amplituner z wyjściem na końcówkę mocy podpiętym do wejścia Pre-in we wzmacniaczu stereo. Muzyki słucham tylko na wzmacniaczu stereo i jest super. W kinie lepiej gra gdy fronty mam na końcówce wzmacniacza niż bezpośrednio w ampli.

Ampli to Azur 651r , wzmacniacz Cayin A70mk2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2019 o 11:43, otic napisał:

Witam,

Temat rzeka, wałkowany od lat, wertując internet okazuje się, że najlepszy kompromis to połączenie amplitunera ze wzmacniaczem zintegrowanym i przełączenie trybów grania, jednak tutaj słabym ogniwem okazuje  sie słaba sekcja PRE OUT w amplitunerach i koło sie zamyka...

Moje pytanie brzmi czy zestaw pt. procesor kina domowego + wielokanałowa końcówka mocy, jest w stanie  zamknąć temat bezkompromisowo? Zadowolić fanów stereo i kina domowego?

Przeglądając rynek, za kwotę ok. 20 tys., można skompletować zestaw ze stajni Onkyo/Yamaha, co sądzicie?

Witam.

Tak zdecydowanie można skorzystać z opcji np: Amplituner AV + wzmacniacz/końcówka mocy zapięta na fronty.
Czymś dokładnie jesteś zainteresowany? 
Na start polecam kupić wzmaka z możliwością zapięcia na końcókę mocy i dobre kolumny frontowe by stereo było dobrej jakości i charakterem odpowiadało twoim preferencją. Drugim etapem dokupić amplituner AV i resztę kolumn.

Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko zależy od Twoich oczekiwań,

ale może nie zestaw onkyo/marantz,

w tej cenie znajdziesz tez zestaw rotela, procesor nie ma tyle wodotrysków co konkurencyjne firmy, ale dźwięk oferuje solidny, warto posłuchać,

niedawno wymieniłem procesor na rotel rsp-1570 (nie najnowszy) i na dłuższą chwilę zakończyłem pogoń za króliczkiem - stereo mnie satysfakcjonuje, w kinie nie potrzebuję nic więcej. w kwocie 20k zl będziesz miał nówkę, mnie zestaw (używany) z mocną pięciokanałową końcówką kosztował ok. 4000 zl...

polecam udać się do salonu i posłuchać jak brzmi procesor i klasyczny przedwzmacniacz podłączony do tej samej końcówki mocy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za udział w dyskusji :)

 

Słuchajcie, obecnie mam AVR Marantz SR 5011 + koncówka mocy Marantz MM 7025. Źródłem wszelakiej medialnej rozrywki jest laptop. Wydaje mi sie że ampli tłumi sygnał audio, porównałem sobie polączenie lapka bezpośrednio z końcówką mocy- trzęsienie ziemi było większe :D

A co sądzicie o przedwzmacniaczu Parasound P5 + koncówka mocy MM7025 (lub nowsza wersja P7)? Doskonale zintegrował by sie z KD, łącznie z subwooferem :)

Powyższy zestaw łatwiej było by mi też schować w szafce RTV, bo jak patrze na wymiary porządnych wzmaków zintegrowanych stereo, to są nieco za głębokie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.