Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz, Onkyo TX-RZ830 vs Cambridge Audio CP1


Jakub Petz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem niedawno gramofon Dual CS 460 z wkładką MM Ortofon OM 10.

Gramofon podłączyłem do amplituner Onkyo TX-RZ830 który ma wbudowany przedwzmacniacz oraz do głośników Monitor Audio Silver 300.

Po włącznie pierwszego winyla miałem mieszane uczucia, dźwięk był jakby płaski cichy,  by to naprawić głośność musiałem ustawić powyżej 65% by poczuć jakiś bass, jednak dźwięk dalej nie robi wrażenia.

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć w czym problem ? 

1) Czy przedwzmacniacz w Onkyo TX-RZ830 jest tak słaby ? 

2) Czy to wina wkładki i głośników - więcej z nich nie uzyskam ? 

3) Jeżeli to wina przedwzmacniacza to czy Cambridge Audio CP1 będzie wystarczający ? czy różnica będzie wyczuwalna w porównaniu do Onkyo TX-RZ830 - czy będzie to raczej strata pieniędzy.

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że każdy z elementów twojego toru jest hmmm..... jakby to powiedzieć - nie do końca trafiony, jeżeli idzie o zestawienie pod słuchanie płyt winylowych.

Proponowałbym zacząć poszukiwania od podpięcia gramofonu do jakiegoś wzmacniacza stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, rochu napisał:

Obawiam się, że każdy z elementów twojego toru jest hmmm..... jakby to powiedzieć - nie do końca trafiony, jeżeli idzie o zestawienie pod słuchanie płyt winylowych.

Proponowałbym zacząć poszukiwania od podpięcia gramofonu do jakiegoś wzmacniacza stereo.

Gramofon jest dodatkiem do całego zestawu który służy również jako kino domowe.

Własnie wyczytałem ostatnio że przydał by się wzmacniacz stereo do gramofonu, stad moje pytanie czy tylko tu leży wina i warto dokupić jak najszybciej wzmacniacz, i czy Cambridge Audio CP1  zrobi już duża różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojego amplitunera, ale kiedyś miałem Ampli 5.1 NADa, chyba ze 20kg i tylko "lepsze" wzmacniacze stereo mogły startować. Zresztą w salonach "audiofilskich" był prezentowany jako amplituner który można wykorzystać do stereo.

Dlaczego o tym piszę- jeśli obstajesz przy tym żeby pozostać przy kinie domowym to napisz jak Twój amplituner gra z CD. Jeśłi tu nie masz problemów ze wspomnianym basem to CA powinien pomóc, to nisko i ciepło grające pre, taki wyjątek w katalogu CA.

Natomiast jeśli to wszystko na nic to sprzedaj amplituner i kup wspomnianego NADa na aukcji za grosze, coś między 500-1000zł i po sprawie. Z czasem jak Twoje wymagania co do winyli wzrosną, a przynajmniej się sprecyzują to sam sięgniesz po zestaw stereo.

Jeśli tak się stanie to gratis otrzymasz niespodziankę- dobry wzmak stereo z dobranymi kolumnami gra wyśmienicie w roli kina domowego. Współczesne TV mają funkcje uprzestrzenniania dźwięku więc i efekty będą, natomiast jakośc dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza niż z amplitunera. Ja ze swoich doświadczeń z kinem domowym pamiętam że nawet zamykanie przez aktora drzwi przypominało wybuch trotylu, natomiast w filmach częste są sceny gdzie nic nie wybucha, po prostu ludzie rozmawiają, czy tez akcja dzieje się w jakiejś knajpce przy akompaniamencie jazzowej kapeli i na kinie domowym już nie da się tego słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czy ten model ma konfigurację źródeł - może problem w ustawieniach.

Jeśli podejść pragmatycznie czyli że to " dodatek do systemu", to może nawet Vivanco za 80 zeta

zrobi tu sporą różnicę ;-) A zwrócić zawsze można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk trochę się poprawił po lepszym skalibrowaniu gramofonu jednak nie wiem dalej jak ramie podnieść w DUAL CS 460 tak by był prostopadły do płyty :( nie widzę żadnej regulacji, i przekopałem już cały internet.

Co do przedwzmacniacza wypożyczyłem Cambridge Audio CP1 i powiem że nie słyszę równicy choć bardzo chciałbym usłyszeć. Co prawda  wbudowany przedwzmacniacz muszę ustawić na poziom głośności ok 70% by głośność była jak na  Cambridge Audio przy ustawieniu 60%, ale nic więcej nie widzę ani nie słyszę, wiec pytanie czy warto wyrzucać 700zł może przedwzmacniacz w Onkyo jest taki zły :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.