Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy m3 zwrotnica


dodii

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znajdę odpowiednie klucze, to w najbliższym czasie wykręcę i podam parametry, bo przez bass-reflex widać, że przynajmniej da się odczytać, ale może odezwie się ktoś, kto już tuningował te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obydwa imbusy nie pasują, jeden za duży drugi za mały, ale jutro wezmę jakiś klucz z pracy, sam jestem ciekawy ile elementów byłoby do wymiany przy upgradzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszczę, mimo że w pracy nie znalazłem odpowiedniego klucza :(

Ale dosyć narzekania, następny wpis będzie konkretny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem drugą zwrotnicę.u wiele mniej kleju,ale i tak nie mogę odczytać wartości cewek.W przyszłym tygodniu pozbywam się rodzinki(wyjeżdżają na ferie)więc spróbuję rozrysować schemat zwrótnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnicę robił elytone.

[obrazekLUKASZ-237834_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś żle doszło zdjęcie.Próbuję jeszcze raz.

[obrazekLUKASZ-237839_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga strona płytki.

[obrazekLUKASZ-237842_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości cewek nie odczytacie, nie są opisane. Trzebaby to pomierzyć. Ale i tak robiąc sensowny upgrade warto zaprojektować zwrotkę od nowa. Zobaczcie wątek o moich tuningach Tannoy M4, zwoją drogą w M4 oryginalnie są gorsze elementy w zwtotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada zwrotka M4

[obrazekLUKASZ-237988_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt tuningu M2 też jest taki sam. Obejmuje wytłumienie skrzynki i wymianę zwrotnicy i okablowania na moje opracowanie, które z tymi głośnikami znakomicie się sprawdza. Usuwam też spinki łączące kable z głośnikami, połączenia lutowane są tutaj bezdyskusyjnie pewniejsze i lepsze. Dodatkowo mogę zamontować złocone terminale do biwiringu. Mój mail jest w "o mnie", trzeba zaglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCR MKP - polecam. Zastosowałem je w swoich M3. Przy okazji wymień okablowanie wewnętrzne, u siebie zastosowałem kabel QED Silver Anniversary - również polecam.

Następnie planuję wymienić kondensatory foliowe a w zasadzie już bym to zrobił ale mam problem z określeniem ich wartości, jeżeli ktoś wie jak przeliczyć J na mF( dżule na mikrofarady) był bym wdzięczny za pomoc, dalej wymiana rezystorów ceramicznych na metalizowane MILLS.

I Prośba o schemat zwrotnicy chciałbym się pozbyć płytki drukowanej i niechciał bym czegoś zknocić z własnych bazgrołów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisznic przeliczać.Wszystko podane jest w uF(są opisy na płytce pod częściami).Kondeansatory 6.2uF, .33uF , .22uF .Nie mogę odczytać tylko wartości cewki rdzeniowej ponieważ jest zalana.Napisz jakie nastąpiły zmiany w dzwięku po wymianie elektrolitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu kondensatorów SCR'a góra pasma staje się zupełnie inna dźwięk zyskuje na detaliczności, poprawia się odtwarzanie mikrodetali i rozdzielczość dźwięku. Góra dosłownie zasypuje lawiną informacji małosygnałowych, wszystko podane jest jak na dłoni, oddechy, najmniejsze muśnięcia po blachach perkusyjnych nic się nie zlewa i nie ma najmniejszego problemu z rożróżnieniem i lokalizacją instrumentów nawet dźwięki dobiegające z głębi sceny staja się bardziej czytelne już przy niskich poziomach głośności.

 

Do pełni szczęścia radzę również wymienić okablowanie wewnętrzne a nawet zacząć najpierw od kabelków. Orginalnie zamontowane okablowanie w TANNOY M3 jest kiepskiej jakości, wymieniłem je na QED Silver Anniversary. Różnica?! Słychać w pierwszych sekundach odsłuchu, na jakości przekazu w przeciwieństwie do kondensatorów, zyskuje całe pasmo począwszy od basu na sopranie skończywszy. Bas staje się szybszy, głębszy, pozbywa się w znzcznej mierze swojego "kluchowatego" charakteru. Średnie tony stały się bardziej czyste i nasycone słychać to szczególnie w wokalch (Diana Krall). Wysokie tony stały się bardziej uporządkowane, poprawia się również mikrodynamika i detaliczność przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj kolce.Bas lepiej kontrolowany(wydaje sie go wiecej)dzwięk lepiej uporządkowany,wydaje mi się ,że pojawiło się więcej szczegółów.Do komór balastowych dosypię piasku to napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 lat później...

WITAM WSZYSTKICH JESTEM TU NOWY ,I JESZCZE NIE WIEM JAK SIE PORUSZAC PO TEJ STRONCE , I STAD MOJE PYTANIE DO PANA McGYVER .MAM KOLUMNY TANNOY M2 I GRAJA ONE BARDZO DOBRZE NA PIONIERZE 656 MARK 2 WCZESNIEJ PODPINALEM JE POD MARANTZA PM 52 BYLO SREDNIO , POD NAD 310 ZA SLABY I BYLO ZLE ,POD LUXMANA LV 112 KLUCHOWATO ALE DO WOKALI BARDZO DOBRZE ,DIORE YAMAHE I MOGE POWIEDZIEC ZE PIONEER GRA NAJLEPIEJ NAJCZYSCIEJ DYNAMICZNIE I PIEKNIE WYGLADA ,WCZESNIEJ MIALEM ZLE ZDANIE NA TEMAT PIONEERA BO KIEDYS PODLACZYLEM GO DO INNYCH KOLUMN TO BYL KOSZMAR ALE DO TANNOY M2 WYPADA NAJLEPIEJ BO DAJE DYNAMIKE SZCZEGOLY MOC I DUZO PRADU A TANNOY TO LUBI!!!! MOZE LEPIEJ NAWET WYPASC ROTEL ALE NIE WIEM TO TYLKO NA MARGINESIE , ALE WRACAJAC DO MOICH KOLUMN WYMIENILEM KABLE W KOLUMNIE I DO BASOWEGO DALEM JAKIES GRUBE KABLE DALI A DO SOPRANOW KABEL POSREBRZANY QED Silver Anniversary XT I GRA DUZO LEPIEJ NIC NIE WYTLUMIALEM WSZYSTKO JAK DAWNIEJ TYLKO ZMIENIONE KABLE I KOLUMNA ZACZELA GRAC DYNAMICZNIEJ CZYSCIEJ SRODEK PASMA JEST PELNIEJSZY BASS DYNAMICZNIEJSZY SOPRANKI CZYSTSZE ,I TU PPANIE MCGYVER MAM PYTANIE CZY WYMIANA KONDENSATTORA POPRAWI JESZCZE CIUT WYSOKIE TONY JEZELI TAK TO PROSZE O PORADE BO TAM W ZWROTNICY TANNOY M2 WIDZE 2 KONDENSATORY CZY WYMIENIC OBYDWA CZY STARCZY JEDEN I CZY MAM ISC DO SKLEPU ZE STARYM I IM POKAZAC I ZEBY MI DALI TAKI SAM TYLKO LEPSZY O TAKICH SAMYCH PARAMETRACH CZY TO WYSTARCZY CZY BEDE MUSIAL COS MIERZYC ITP? CZY WYSTARCZY KUPIC O TAKICHY SAMYCH WARTOSCIACH I WLUTOWAC NA MIEJSCE STAREGO ?WIEM ZE MOZNA DUZO LEPEJ ULEPSZY TE KOLUMNY ALE JA TO ROBIE SAM I CIESZE SIE Z KAZDEJ SLYSZALNEJ MODYFIKACJI WIEC PANI MC PROSZE POWIEDZIEC CO JESZCZE MOGE SAM ZROBIC MALYM KOSZTEM A ZEBY BYLO ODCZUWALNIE LEPIEJ JAK COS MOJE GG 9238840 ALBO MEIL [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.