Jump to content
gospelyo

Wybór DAC HEAD-AMP pod AKG Q 701 -pomocy!

Recommended Posts

Witam Serdecznie 

 W związku z moją pierwszą aktywnością na forum proszę o wyrozumiałość i zrozumienie, oraz ewentualne korekty w rozumowaniu niektórych pojęć.

 

     Drodzy forumowicze zaznajomieni z tematem jestem szczęśliwym posiadaczek słuchawek AKG Q 701 , które służą mi dzielnie już 2 lata.

Nadszedł czas by wykorzystać ich potencjał podczas odtwarzania muzyki wysokiej rozdzielczości z źródła jakim jest komputer (ale nie tylko ) i baza plików  sukcesywnie powiększana.

Do tej pory  wzmocnieniem mojego sprzętu zajmował się amplituner kina domowego. Ale czas A połączyć z właściwym B !

I tak poszukuję wzmacniacza słuchawkowego do kwoty max 4000zł   który zarazem będzie najwyższej jakości DAC-iem w podanej bądź zbliżonej przeze mnie kwocie.

Dlaczego chcę wzmacniacz był połączony z dac? Oprócz wyżej wymienionych słuchawek posiadam także kolumny MONITOR AUDIO BX 6 z których też czesto słucham muzyki i chcę by dac był sercem moich zestawów. Wyraźnie podnosząc doznania będąc pełnoprawnym żródłem.

Moją uwagę zwróciły dwa urządzenia....  Marantz HD-DAC1   oraz   Audiolab M-DAC+   i od nich  chciał bym zacząć wasze rozważania.....

 

I tak zwracam się o pomoc  Czy wyżej wymienione  urządzenia będą dobry wyborem dla moich słuchawek tudzież kolumn   może macie lepsze pomysły i wyprowadzicie mnie z błędu i złych wyborów? Zasugerujecie alternatywy

Wspólnym mianownikiem sposobu w jaki lubię słuchać muzyki jest neutralność...oddanie rzeczywistości i wybrzmień możliwie najwierniej jak chciał tego producent. Oczywiście muszę zmieścić  się w założonej kwocie i zdaję sobie sprawę ze możne nie do końca to osiągnę.

 

Proszę o konstruktywną pouczającą  dyskusję i pomoc w właściwym wyborze !

 

P.s Jeśli temat jest w niewłaściwym miejscu forum proszę moderatora o przepięcie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukaj wychodzących z sprzedaży Teac UD-503 . Doskonały DAC plus head-amp.


I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.