Skocz do zawartości
gospelyo

Wybór DAC HEAD-AMP pod AKG Q 701 -pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie 

W związku z moją pierwszą aktywnością na forum proszę o wyrozumiałość i zrozumienie, oraz ewentualne korekty w rozumowaniu niektórych pojęć.

Drodzy forumowicze zaznajomieni z tematem jestem szczęśliwym posiadaczek słuchawek AKG Q 701 , które służą mi dzielnie już 2 lata.

Nadszedł czas by wykorzystać ich potencjał podczas odtwarzania muzyki wysokiej rozdzielczości z źródła jakim jest komputer (ale nie tylko ) i baza plików  sukcesywnie powiększana.

Do tej pory  wzmocnieniem mojego sprzętu zajmował się amplituner kina domowego. Ale czas A połączyć z właściwym B !

I tak poszukuję wzmacniacza słuchawkowego do kwoty max 4000zł   który zarazem będzie najwyższej jakości DAC-iem w podanej bądź zbliżonej przeze mnie kwocie.

Dlaczego chcę wzmacniacz był połączony z dac? Oprócz wyżej wymienionych słuchawek posiadam także kolumny MONITOR AUDIO BX 6 z których też czesto słucham muzyki i chcę by dac był sercem moich zestawów. Wyraźnie podnosząc doznania będąc pełnoprawnym żródłem.

Moją uwagę zwróciły dwa urządzenia....  Marantz HD-DAC1   oraz   Audiolab M-DAC+   i od nich  chciał bym zacząć wasze rozważania.....

I tak zwracam się o pomoc  Czy wyżej wymienione  urządzenia będą dobry wyborem dla moich słuchawek tudzież kolumn   może macie lepsze pomysły i wyprowadzicie mnie z błędu i złych wyborów? Zasugerujecie alternatywy

Wspólnym mianownikiem sposobu w jaki lubię słuchać muzyki jest neutralność...oddanie rzeczywistości i wybrzmień możliwie najwierniej jak chciał tego producent. Oczywiście muszę zmieścić  się w założonej kwocie i zdaję sobie sprawę ze możne nie do końca to osiągnę.

Proszę o konstruktywną pouczającą  dyskusję i pomoc w właściwym wyborze !

P.s Jeśli temat jest w niewłaściwym miejscu forum proszę moderatora o przepięcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi