Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo za około 3000zł


Szys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza, odtwarzacza CD, oraz kolumn podłogowych. Sprzęt nie musi być nowy, co najwyżej same kolumny bo do używanych nie mam przekonania. Pokój ma 20m². Jako źródło dźwięku będzie na razie tylko odtwarzacz CD. Muzyka to w 95% metal głównie Black Metal i Death Metal. Z Tego co wyczytałem na forach do tego rodzaju muzyki odpowiednie są wzmacniacze NAD. Które w sumie mi się podobają. To będzie mój pierwszy zestaw stereo także nie jestem w stanie opisać jaki dźwięk mi odpowiada. 

Pozdrawiam 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko kolumny mają być nowe, to kup najpierw używane Nady i z nimi umawiaj się na odsłuchy. Budżet mocno ograniczony, zobaczymy ile zostanie na kolumny po zakupie używanej elektroniki ;)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich gatunków muzycznych niestety potrzebujesz dobry system. Budżet 3 tys. zł. kompletnie nie pozwoli na wybór produktów fabrycznie nowych. Szukaj elektroniki NAD lub Rotel, to dobre urządzenia, które sprawdza się w Twoim systemie. Natomiast w kwestii kolumn z fabrycznie nowych propozycji na pewno bardzo dobrze sprawdzi się Melodika, najlepiej model BL40MK3, ewentualnie mniejsze BL30MK3. Alternatywnie spójrz na Polk Audio T50.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz łoić  w tej cenie to szukaj używanych kolumn aktywnych. Jakość dźwięku będzie gorsza ale wykop i moc większa. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ewentualnie coś dorzucić do budżetu. Około 500 zł może 1000 zł ale to max. Może ktoś podpowie jakich modeli wzmacniacza szukać na allegro. I druga sprawa jest jakiś godny polecenia salon gdzie można wybrać się na odsłuch po zakupie wzmacniacza. Na Podkarpaciu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 klz spokojnie dostaniesz:

Onkyo A9070 (używany)

NAD C368 (używany, nieco powyżej nowy)

ADVANCE ACOUSTIC X-i75 (nowy)

Cambridge Audio Azur 851A (używany)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo A9050 plus Pylon Pearl i masz zestaw. Zostanie na cd używany w db stanie. CD obojętnie jaki byle czytał płyty i miał wyjście cyfrowe. Do tego kabelek cyfrowy lub światłowód za 20 zł i już. A no jakieś kabelki do głośników,  np. Procab kosztujący kilka zł za mb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

No to szukaj jasnych szybko grających kolumn - Klipsch, Melodika, Triangle, Focal

Jasne kolumny do metalu to zyletki na uszy, nie polecam takiego podejscia i modeli wymienionych firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma już ciemno brzmiący wzmacniacz o stonowanej dynamice. Rozsądnie byłoby dobrać coś, gdzie bas nie będzie wlókł. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle można polecać budżetowe, jasno grające kolumny do często słabo wyprodukowanej muzyki w podbitą wyższą średnicą? I to jeszcze do black/death? Na forach padają takie propozycje ze strony osób, które z okolic metalu słuchały tylko "Nothing Else Matters" a potem jest narzekanie, że jazgot, brak basu, brak rytmu, krew z uszu, chęć wyrzucenia sprzętu na śmietnik. 

Z doświadczenia wiem, że tego wzmacniaczem skorygować się nie da. Imo w tej cenie nie kupisz żadnego nowego sprzętu, który zagra dobrze black/death metal, niestety. Trochę pośpieszyłeś się z zakupem tego NADa trzeba było zacząć od kolumn. Chyba, ze go jeszcze nie nabyłeś ostatecznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, CartmanEric napisał:

Z doświadczenia wiem, że tego wzmacniaczem skorygować się nie da. Imo w tej cenie nie kupisz żadnego nowego sprzętu, który zagra dobrze black/death metal, niestety. 

 

Co to kolumn to tylko pierwsza myśl była żeby były nowe. Wcale tak być nie musi. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki zagrają lepiej co do zasady. Tylko niestety jest spora szansa, że możesz trafić na dłubane egzemplarze. Coś za coś. Przede wszystkim absolutnie nie kupuj nic w ciemno, tylko staraj się wybrać na odsłuch ze swoim NADem (jeżeli już go posiadasz). Zakładam, że jak go kupiłeś za ok. 1,5 tys. zł, to na kolumny zostało drugie tyle, o ile masz już kable i źródło. 

Jak masz gdzieś blisko jakiś salon hi-fi to się tam wybierz żeby nabrać jakiegoś rozeznania w sprzęcie, może jednak coś Ci podpasuje. Z nowych kolumn lepiej niż niskie modele Klipscha, Triangle czy Focala metal powinny zagrać Magnaty 727 (ale czy akurat z NADem - nie wiem), z tym że one nie mieszczą się już chyba w budżecie, niestety. Możesz jednak spróbować negocjować marże w różnych sklepach. Przede wszystkim - odsłuch to podstawa, opiniami z forum można się tylko sugerować, kupowanie czegoś wyłącznie na ich podstawie jest mocno ryzykowne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Kupiłem go za nieco ponad tysiąc. Źródła nie mam,  kabli nie mam. 

Tak właśnie myślę,  wybrać się z nim na jakiś odsłuch. A co do kwoty 3 tyś,  to jest zbliżona,  bo już widzę że w niej na pewno się nie zmieszczę. 

Dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.