Skocz do zawartości
IGNORED

Usterka cd sl-ps7


extralite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. C-dek ma taką przypadłość, że po jakimś czasie zaczyna trzeszczeć dźwięk powiedzmy na ścieżce 7, a wcześniej było ok. Przeskakujemy na ścieżkę 1 i trzeszczenie minimalne, ale w miarę upływu czasu zwiększa się. Dajemy stop. Wyjmujemy płytę. Wsadzamy tę samą ponownie i przechodzi. Potem dajemy ścieżkę 1 i wczytywanie nieco wydłużone oraz sporadyczne trzaski, a po przeskoku na wyższe utwory znów pojawia się trzeszczenie. Dość rzadko wydłużone nieco na niektórych płytach wczytywanie płyty. Czy to zużycie lasera? Na co zwrócić uwagę? Mowa o płytach nagrywanych cd-r, które na sl-ps900 chodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser do wymiany, PS900 ma o lata swietlne lepszy napęd. 

Chcecie świetny napęd to polecam plastikową wydmuszkę zwaną SL-P210, to jest taki wilk w owczej skórze bo w środku siedzi SOALP1200 na magnetycznej szynie i silnikiem HAALa do napędu CD. Na dodatek DAC PCM54HP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 900te, miałem tez kilka philipsów i sonówek z tamtej epoki w polu magnetycznym i na silnikach z łożyskami z rubinu..spotkałem też kiedyś u kumpla gramofon, stary sonego też bezszczotkowo i na rubinach.

W każdym razie stary laser na półeczkę bo należy mu się i szukać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana lasera musi być wykonana przez elektronika? Da radę samemu to zrobić? Na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o dźwięk sl-ps7 w porównaniu do sl-ps900, to odtwarzacz nie jest moim zdaniem spokojniejszy, tylko gra po prostu ciszej. Z kolei po przełączeniu na optical i wykorzystaniu daca 20bit lub 18 bit w przedwzmacniaczu, sl-ps7 znacznie ożywa i jest jeszcze głośniej. Przetworniki burr brown w technicsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Laser do wymiany, PS900 ma o lata swietlne lepszy napęd. 
Chcecie świetny napęd to polecam plastikową wydmuszkę zwaną SL-P210, to jest taki wilk w owczej skórze bo w środku siedzi SOALP1200 na magnetycznej szynie i silnikiem HAALa do napędu CD. Na dodatek DAC PCM54HP....
Zainteresowała mnie ta 210, kupię ja do zabawy na napęd..zobaczymy.
Dzięki za wskazówkę.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

900 i ps7 to są skrajnie różne urządzenia.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2019 o 14:38, extralite napisał:

Witam. C-dek ma taką przypadłość, że po jakimś czasie zaczyna trzeszczeć dźwięk powiedzmy na ścieżce 7, a wcześniej było ok. Przeskakujemy na ścieżkę 1 i trzeszczenie minimalne, ale w miarę upływu czasu zwiększa się. Dajemy stop. Wyjmujemy płytę. Wsadzamy tę samą ponownie i przechodzi. Potem dajemy ścieżkę 1 i wczytywanie nieco wydłużone oraz sporadyczne trzaski, a po przeskoku na wyższe utwory znów pojawia się trzeszczenie. Dość rzadko wydłużone nieco na niektórych płytach wczytywanie płyty. Czy to zużycie lasera? Na co zwrócić uwagę? Mowa o płytach nagrywanych cd-r, które na sl-ps900 chodzą bez problemu.

No. Proste. Miałem taki problem z jedną z moich Jamach.?

Pieprznięcie w grzbiet - załatwiło wszystko. Paproszki...

Do dziś gra i odtwarza cudnie.

A, gdy nie - laserek przemyć delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak już jest problem, to na cd-r verbatim super azo i azo. Niekiedy w pewnych momentach  występuje efekt delikatnych trzasków jak z płyty analogowej. Miały opinię doskonałych płyt i dlatego były gł. moimi nośnikami. Przypadkiem wyczytałem, że te nośniki mają słaby współczynnik odbicia światła i stąd może wystąpić problem z muzyką odtwarzaną na klasycznych odtwarzaczach cd. Być może jest jeszcze kwestia prędkości nagrywania. Ja mam 2 nagrywarki i na jednej nie mogę wybrać mniejszej prędkości niż x40, a na drugiej w liście rozwijanej mam wiele opcji. Nie wiem od czego to zależy? Wobec tego jakie są wasze typy płyt cd-r do nagrywania muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.