Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S701 + Audio pro avanto fs20, czy zagra?


Mateusz Mucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

aktualnie posiadam ampli Yamaha rx-v667 + TG tav-606 v2 5.0 + sub Yamaha yst-sw030, ostatnio mam problem z ampli i przyszło mi do głowy aby wreszcie wymienić sprzęt. Postanowiłem, że nie chce już zestawu pod kino, tylko coś lepiej grającego w stereo.

Siedzi we mnie jakieś zamiłowanie do yamahy, początkowo padło na wzmacniacz a-s1100, jednak analizując wypowiedzi innych zszedłem do modelu a-s701, głównie ze względu na cenę i możliwości wyższego modelu których i tak nie wykorzystam.

Co do samych kolumn to w głowie siedzą mi audio pro avanto fs20, ostatnio miałem okazję posłuchać ich napędzanych przez jakieś onkyo (5.1) i naprawdę zrobiły na mnie dobre wrażenie. Moje pytanie, czy ktoś posiada właśnie taki w/w zestaw (a-s701+ap fs20) i mógłby się wypowiedzieć czy warto?

Sprzęt aktualnie pracować ma w pomieszczeniu ~15m2, jednak w przyszłości na pewno w większym. Muzyki słucham różnej, lubię wyraźną górę (ale nie aż tak jak tonsil) i szybki ale mocny dół.

Nie chce inwestować kosmicznych kwot, w/w zestaw mogę mieć za 4250zł (2300 + 1950).

Może jakieś inne propozycje?

z góry dziękuje za pomoc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2019 o 08:11, Mateusz Mucha napisał:

Może jakieś inne propozycje?

Yamaha A-S701 spoko sprzęt, pytanie czy słuchałeś np NAD'a, Marantz'a, Denon'a? Co do samych kolumn nie ukrywam że podnosząc lekko budżet jesteś w stanie znacząco poprawić sobie brzmienie ?

Przykładowo:
1. Denon PMA800 + Tannoy Mercury 7.4
2. NAD C326 BEE + Melodiką BL40 mk3 
Warto posłuchać, budżet podobny ? 

Zapraszam na odsłuch,
Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie napisałeś nic o źródle dźwięku, a to też ważna rzecz. Jak napisał S4Home, wzmak jest jak najbardziej ok w swojej cenie, ale kolumn poszukałbym innych. Umów się w kilku salonach na odsłuch w założonym budżecie. Jeśli faktycznie nie potrzebujesz żadnych wejść cyfrowych (bo masz odtwarzacz CD albo jakiś sensowny streamer) u nas warto odsłuchać zestaw Nad C326 z PSB Alpha T20. Design tych kolumn też powinien przypaść Ci do gustu, a brzmienie będzie na dużo wyższym poziomie. Alternatywa: kolumny Indiana Line, np model Tesi561, Mission LX-3, chociaż jak mam być szczery, to do 15m2 posłuchałbym też kolumn podstawkowych, jak np B&W 606, Elac Debut B6.2, Mission QX-2. W tak małym pomieszczeniu, jeśli jest "zamknięte", kolumny podłogowe się uduszą (nie zagrają dobrze przy normalnej głośności). Wzmacniacze: Yamaha A-S701, 501, Rotel A10, A11.

Zapraszamy na odsłuch. Porównasz kilka zestawów i sam ocenisz poszczególne propozycje. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.