Skocz do zawartości
IGNORED

5.2.4 vs 7.2 realne wrażenia.


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma do tego atmos? Boczne surround i tylne najlepiej zawsze na wysokości uszu siedząc.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby na wysokości uszu były (80-90 cm) od ziemi. Inaczej di/bi-polowe się montuje, około 160-180cm od podłogi. a043294c5e535a21aceaa624add460d7.jpgeb2d90407691c984fd435daa5a5ba5fe.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak to co atmos na do tego @STELVIO .?Jak masz atmos to dolny poziom zbliżony do wysokości frontów  max na 1,25 ich wysokości czyli jak fronty masz 1m to boczne i tylne na max 125cm bez znaczenia czy są to bipole czy normalne głośniki. Nie montuje się bocznych surroundów na wysokości 160 ( 180 stanowczo za wysoko dla mnie ) jeżeli masz atmosa bo kanał boczny to boczny a nie boczno/ wysoko/ atmosowy i nie masz separacji kanałów. 

Ten drugi obrazek to co przedstawia bo zawiera wszystko co kino do tej pory wymyśliło...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160-180 tak jak pisałem taka wysokosć jest sugerowana dla kolumn di/bi-polowych a nie zwykłych podstawkowych.
Na 1) rysunku widać małe kolumny boczne czy tylne iż są ustawione na wysokości uszu słuchacza. Zazwyczaj 80-90cm od ziemi.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak to co atmos na do tego [mention=71574]STELVIO[/mention] .?Jak masz atmos to dolny poziom zbliżony do wysokości frontów  max na 1,25 ich wysokości czyli jak fronty masz 1m to boczne i tylne na max 125cm bez znaczenia czy są to bipole czy normalne głośniki. Nie montuje się bocznych surroundów na wysokości 160 ( 180 stanowczo za wysoko dla mnie ) jeżeli masz atmosa bo kanał boczny to boczny a nie boczno/ wysoko/ atmosowy i nie masz separacji kanałów. 
Ten drugi obrazek to co przedstawia bo zawiera wszystko co kino do tej pory wymyśliło...
Jest tak jak napisałem wyżej. Czy masz atmos czy nie, boczne i tylne surround są na wysokości uszu siedząc. Czyli około 1m.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest od zawsze. Tak jak 2+2=4. W kinie za wiele się nie zmieniło mimo wszystko. Inne umiejscowienie kolumn jest ja pisał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i jak masz Auro3d. Ale to inna bajka. Rupta jak chceta. Było konkretne pytanie były konkretne odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Haha to nie są konkretne odpowiedzi tylko jakieś bzdury których pochodzenia nie znasz dokładnie a to co napisałem ma jak najbardziej uzasadnienie w praktyce skoro takie ustawienie omawiałem z Cinema pro czyli Maćkiem i jak najbardziej znajduje logiczne wytłumaczenie.  A twoje " od zawsze tak było " brzmi trochę dziwnie jak niecały rok temu pytałeś jaki sprzęt do kina wybrać haha to nie takie od zawsze w twoim wykonaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czyli zanim wiedziałeś jakie głośniki i ampli kupić,  wiedziałeś już gdzie je umieścić?  To tak być chodzić uczył się po tym jak nauczyłeś się biegać,  przekocur eteś 

Jest sens żebym zagrał w eurojackpot dziś? Może sięgniesz w przyszłość?

Cytujesz mnie z czym sie nie zgadzasz a to brzmi juz lepiej niz to co napisal bali z czym sie zgadzasz haha weź się określ chłopie 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szczerze wam powiem iż zbaraniałem.
Skoro małe kolumny maja być wyżej niż ucho to czy w takiej sytuacji dźwięk z kolumny (podłoga) nie będzie się mieszać z dźwiękiem z Atmosu?
Di/bi-polowe kolumny ze względu na swoja budowę wiesza się zawsze wyżej, każdy producent takowej kolumny sugeruje takie umiejscowienie.
Dla mnie zawsze było logiczne, siedzę zazwyczaj na kanapie i głowę mam mniej więcej 90cm od ziemi. Takie też miałem podstawki pod kolumny 90cm od ziemi wysokie. Tak aby głośniki "strzelały" prosto w ucho.
Profesjonalnie nigdy nie ustawiałem kolumn, zawsze wychodziłem z założenia iż Audiossey zrobi swoją robot. Kiedyś tak to było set 7.1
....
Teraz już sam nie wiem jak ma być skoro profesjonaliści twierdzą inaczej. Ciekawe jak ma Bipo bo też robił kalibracje i korzystał z usług fachowców. On ma Atmos 5.2.4 i z tego co pamiętam to suby zmieniły delikatnie miejsce i fronty, tyły pozostały tak jak miał (90cm) 95d31da216a6df794545103efbf86673.jpg198aa47789e0376963926d05934b02e4.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, STELVIO napisał:

Jest tak jak napisałem wyżej. Czy masz atmos czy nie, boczne i tylne surround są na wysokości uszu siedząc. Czyli około 1m.

Nie, gdy istniało 5.1 lub systemy analogiczne w specyfikacjach i instrukcjach sprzętu były podawane wysokości rzędu nawet 160-180cm, najniższa to 120cm, która jak widać jest aktualna do dzisiaj.

Cytat

Users can choose an appropriate height, or listener level, at their discretion. All speakers at this level, however, should be at the exact same height. In most standard Dolby Atmos setups, listener level is set at 3.9 feet, or 1.2 meters.

For some users, space constraints prevent the rear and front speakers from being placed at the same height. While Dolby Atmos can function properly with elevated rear speakers, they can’t be more than 1.25 times higher than the front ones. For best results, the speakers should all be the same distance from the listener.

 

2 minuty temu, BaliGdynia napisał:

tyły pozostały tak jak miał (90cm) 

czyli strzelają przez kanapę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@BaliGdynia  Audysey nie ustawia głośników tylko je kalibruje :)))))

A te twoje 7.1 miało by sens gdybyś siedział na ławie. 

@fetek myślę że właśnie te 1,25 jest dopuszczalne ze względu na oparcie fotela czy kanapy . Boczne i tylne masz delikatnie wyżej żebyś łatwiej je mógł usłyszeć,  prywatna opinia więc mogę się mylić 

Bez oparcia może być i na 90cm wszystko ale siadasz na kanapie z oparciem i tylko fronty z przodu mają sens na 90. Te 1.25 to górna  granica. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ja troszkę się pomyliłem, ale...ale generalnie każdy z nas ma racje. Wszytko zależy wlaśnie tak jak słusznie stwierdziłeś na czym siedzimy. Mija sofa wysokość oparcia miała 60cm. Moja głowa była około 90cm.i na takiej też wysokości umiejscowione były kolumny. Kiedyś nie było Atmosa czy Auro 3D w sytemach kd.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli zanim wiedziałeś jakie głośniki i ampli kupić,  wiedziałeś już gdzie je umieścić?  To tak być chodzić uczył się po tym jak nauczyłeś się biegać,  przekocur eteś 
Jest sens żebym zagrał w eurojackpot dziś? Może sięgniesz w przyszłość?
Cytujesz mnie z czym sie nie zgadzasz a to brzmi juz lepiej niz to co napisal bali z czym sie zgadzasz haha weź się określ chłopie 
Przestań już bredzić kolego. Jak już to wymieniałem jedne na drugie. A nie kupowałem od zera. Widać że znowu Ci się nudzi. I szukasz zaczepki?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ani jedno ani drugie , piszesz głupoty w temacie założonym przeze mnie więc ci odpisuje . Nie podoba Ci się coś to opuść dyskusję z łaski swojej . Jak piszesz to rób to z jakąś logiką a nie czepiasz się potem jak ci ktoś wytknie chaotyke. Myśl co chcesz napisać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaotykę to Ty sam stworzyłeś na swoje potrzeby. Skoro tak lubisz wspominki to pamiętaj że jeszcze nie dawno do Ciebie nie docierały porady fachowców/kalibratorów. A teraz wyjeżdżasz z Cinema Pro. I tylko twoje doświadczenia się liczyły. Zakładasz tematy po to żeby zadawać pytania a później i tak wychodzi że wiesz wszystko najlepiej. I jeszcze to jaranie się muzyką na swoich svs16 i skakanie membrany. I wrzucanie to na Youtube. Tak robi wszechwiedzący audiofilski subfan? Niektórzy i ja dobrze wiedzą że szukasz tylko zwady. Prędzej czy później tak się kończy z Tobą dyskusja. Chyba że ktoś wcześniej odpuści. Jeśli masz ciśnienie które musi zejść to wiesz co trzeba zrobić.?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak widzisz zmieniłem zdanie co do kalibracji i pomiarów i to zaczęło się od samodzielnego zrobienia paneli  . Temat założony po to żeby mogli się wypowiedzieć ci którzy mają 5.x.4 czy 7.x.2 , 7.x.4  itp a nie ty teoretyk ze swoim badziewnym 5.2 nie liczę się z opinią takich osób jak ty bo jesteś nowicjuszem jak ja który to nawet nie słyszał połowy tego co ja na własne uszy i we własnych warunkach . Zapadł w pamięci filmik z subami haha co ci w nim nie pasowało? Jasne że jestem podjarany jeżeli mowa o subach, stąd subfan - nie sądzisz? Zazdrościsz że masz tylko klipsche czy co bo nie rozumiem . Pytania o rozmieszczenie głośników a ich ilość to nie to samo nie sądzisz? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te boczne kolumny powinny być w miejscu odsłuchowym a tylnie za nami. U mnie wypada podobnie więc na razie odpuściłem sobie 7 kanałów ale jak najdzie mnie wizja to powieszę boczne i fotel przed kanapą?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Sentymentalnie się zrobiło. Że mam takie biedne kino świadczy o tym że narazie mnie na lepsze nie stać. Ale jest to moje marzenie i do tego dążę. A do lepszych mam dostęp bardzo często u znajomych. Byłem przy powstawaniu ich. Dlatego się tym zaraziłem. I Atmosa znam od bardzo dawna. I jest dla mnie świetnym dodatkiem.
I głośniki do 5.2.4 też już mam. Niestety jeszcze w kartonie.
Oczywiście ustawienie u BaliGdynia jest niepoprawne. Ale to już wszyscy zauważyli.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.