Skocz do zawartości
IGNORED

Zamawiamy glosniki w audiocomponents


Gość kaszio

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz proponuję zasypać Kisiela mailami z linkiem do tego wątku i propozycją, że będziemy u niego kupować po cenach z Audiocomponents. Ciekawe co odpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzimy panowie ,jak nas w światku "audio" w Polsce robią w konia. Zresztą to żadna nowość . Ja bez skrupułów porównuję to z innymi komponentami audio ( wzm. CD itd.) tzn. "robienie w konia". Są wyjątki ale "jedna jaskółka wiosny nie czyni".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem szacunek wagowy ( zawyżony ) przyjmując

51 kopółek wysokotonowych po 0,9 kg brutto

52 szt średnia waga ok 3 kg bruto (zawyżona w mojej ocenie przyjąłem wagę SS 845K00 )

razem wychodzi gdzieś ok 200 kg

wartość przesyłki ( nie wiem jak to wyjdzie objętościowo ) nie powinna być większa niż 200 EUR , no chyba , że chcecie mieć to w dwa dni ( express delivery)

Pytanie czy czekamy na dokładne określenie kosztów transportu czy wpłacamy od razu. ??

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos dokona dokladnych wyliczen wagi przesylki, to bede mial argument, aby zaproponowac nizsza oplate za transport.

 

Co prawda, dwa argumenty przemawiaja za tym , ze cena jest skalkulowana dosc uczciwie:

1) W przypadku przesylki koordynowanej przeze mnie, koszt wysylki wynosil dokladnie 8 euro na uczestnika (dokladnie jak w tym przypadku.)

2) jak sadze podawana waga glosnika jest waga netto- w naszym przypadku kazda para glosnikow byla bardzo dobrze zapakawane w opakowania jednostkowe a dodatkowo w bardzo solidne pudla- a to tez sporo wazy. (No moze nie 100 kg ale zwazywszy, ze bedzie to min 5 pudel to jestesmy blisko).

Pozdrowienia,

 

RHS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

Dodo byles bardzo blisko swoich wyliczen ale Twoj koszt to 275,72 Euro. Dlatego ze zamowiles powyzej 5 glosnikow a tak jak pisalem wczesniej kazdy kto zamowil wiecej niz szesc placi podwojnie koszt transportu. Uwazam ze to jest uczciwe bo jest duzo osob ktore zamowily tylko 2 szt. wysokotonowek a i tak musza zaplacic tak jak inni co zamowili np. 4 szt (2 wyskie 2 niski).

Ja pisalem ze nie podejmuje sie wylicznia zadnych kg. na osobe a i tak mi zeszlo duzo czasu aby to sobie wszystko dobrze wyliczyc.

Pamietajcied ze takie rabatyh jak ten sa dawane tylko przy tak duzych zamowieniach. Jezeli pojawia sie problemy z dogadaniem odnosnie kosztow przesylki do Polski to JA SIE WYCOFUJE z zalatwiania i dystrybuawania tego projektu.

Pamietajcie ze dochodzi jeszcze koszt przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaokrąglijmy swoje koszty do paru Euro w górę do okrągłej kwoty. Nie będzie to dużo a kaszio będzie miał święty spokój co do kosztów i przesyłki i "datków dla Pań"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak Kaszio mi napisał,że "do zapłaty 97,25 euro" to wpłacać 100 i już wszystko jest uwzględnione??Transport w polsce u mnie odpada bo mieszkam blisko.

 

Jeśli tak to nie ma problemu.

 

Ps. "Ćwierć tony głośników" to brzmi dumnie:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

Panowie ja nie licze na zadne z Waszej strony dodatkowe napiwki naprawde. Jesli ktos ma taki zamiar to ja sie nie obraze ale pamietajcie ja ni organizowalem tego projektu dla zarobku tylko aby ulatwic zycie wszystkim diy-owcom. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz ilu z Was wykozysta to tylko dla swojego projektu zbudowania kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłaciłem w Euro.

71,15 = 75 w zaokrągleniu.

Przy wpłacie waluty gotówką w Oddziale ING nie chcieli przyjąć bilonu, a więc i tak trzeba zaokrąglic w górę do pełnych 5 Euro (najmniejszy nominał banknotu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kaszio

Chodzi ci czy będziemy robić własne projekty czy tylko klonować?

Raczej będę cos kombinował swojego zobaczę, co z tego wyjdzie, nie spieszy mi się a może czegoś Sie nauczę. Mnóstwo ludzi kupiło podobne głośniki wiec można będzie wymieniać doświadczenia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę stosował głośniki w swojej pierwszej poważnej konstrukcji.Do tego ETONa będę chciał zakupić Audaxa HM170Z18 i zrobić 2 drożne podłogowce:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

>adse jes juz umnie w ing.

Czy osoby maja juz pomysly jak wykozystac zamowione glosniki.

Wyslalem juz do wszystkich pelny koszt do przelania. Jesli kogos pominalem to prosze o szybki kontakt.

Na przykladzie adse widzicie jak wyglada wplacanie kasy w okienku moze lepszym (dla Was) rozwiazaniem jest przelew pln (gorszym dla mnie). Panowie chcialbym aby wzystkie przelewy dotarly do mnie kolo wtorku. Jesli ktos z jakis przyczyn nie moze sie wyrobic to niech da znac. Nie chcialbym dlugo czekac bo chce te sprawe zalatwic jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kombinował nad dwudrożnymi monitorami, Morel MDT29 + Visaton WS17BF. Ale to dopiero jak nazbieram kasę na skrzynki i zwrotnice, pewnie kilka miesięcy to potrwa..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pokombinuję z kolumienkami na scanach wg własnego projektu. monitory, BR, głośniki 18W8545-00 / D2905-9900 i zwrotnica pierwszego rzędu na dobrych elementach. no i myślę że dosyć ciekawa obudowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na warsztat idzie XLS12 z membraną bierną w 50 litrach. Zostanie w domu ale jeśli zagra tak jak oczekuję, może zmienić właściciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę sobie wymienić ss2010 w avance, które bede miał do odsprzedania prawdopodonie

ale jeszcze nie wiem na pewno, bo widziałem jakieś ciekawe projekty linii transmisyjnej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż porywam się na gotowy projekt ale bardzo trudną do wykonania obudowę - linia transmisyjna Ariel L.Olsona , ponieważ wymaga to mnóstwa rysunków i dopracowania szczegółów , a obecnie zawalony jestem robotą to może najpierw na szybko będzie ME-2

szukałem czegoś o wysokiej efektywności i spokojnym graniu z dołkiem BBC - do prób z GC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

Ja bede bazowal na tych projektach.

Zwrotnice beda przebudowane (to po konsultacjach z Grzegorzem i Adamem-dzieki za info) bo to co tam jest zastosowane to po ogolnych sprawdzeniach wartosci elementow gra bardzo jasno i natarczywie a tego nie znosze. Mysle ze Grzegorz mi doradzi optymalna zwrotnice a ostateczne korekty bede robil na sluch i dopasowywal do swoich preferencji brzmieniowych.

Oczywiscie wnetrze skrzynki bedzie sie nieco roznic no i oczywiscie glosnik basowy u mnie to MW144 wiec obudowa bedzie troche wezsza. Ale ogolna koncepcja wydaje mi sie bardzo atrakcyjna

http://www.audiokit.it/ITAENG/KitDiffusori/2vie/MOREL/Norfolk.htm

http://www.audiokit.it/ITAENG/KitDiffusori/trasmiss/MOREL/Line162.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Z forum wynika ,że wysłałem jako drugi . Niestety albo stety na konto osobiste, ponieważ w moim banku poinformowano mnie,że przelew w euro to minimum 100 zł. Oto cała Polska!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszio

straszna rzecz się stała, szlag trafił mi szkrzynkę pocztową, a co za tym idzie dane konta, na które trzeba kase przelać (w PLN)

mam wielką prośbę jeszcze jednego mejla do mnie z tym kontem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię dla siebie część basową na Vifa M22WR do sekcji średniowysokotonowej zrobionej na D27 i Audax HM130Z12. Ten basowy zarekomendował mi McGyver (dzięki) długo siedziałem analizowałem i rzeczywiście wg danych jest znakomity, bardzo podobny do SS 21W/8555-01. Mój projekt jest nieco wzorowany na projekcie Furioso2. Załączam zdjęcie gotowej części. W przyszłości wysokotonowy zmienię na lepszy, może D25AG-35 lub inny o średnicy kosza 104mm lub większej.

> McGyver moze podpowiesz jeszcze jakiej pojemności obudowę bassreflex zrobić - a w zasadzie o jakiej maksymalnie pojemności, w Akustyku podają 45l.

[obrazekLUKASZ-250219_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.