Skocz do zawartości
IGNORED

Trzaski i buczenie na wejściu phono


black thorns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  właśnie podłączyłem gramofon audio technica lp120x do amplitunera r-n602. Na wejściu phono słychać wyraźne buczenie oraz charczenie. Kiedy zmieniłem wejście na line 1 problem ustąpił. Dodam tylko, że sprzęt jest nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączyłeś na początku do wejścia "Phono" i wyłączyłeś wbudowany w gramofon przedwzmacniacz? Bo jeśli nie wyłączyłeś wbudowanego przedwzmacniacza, to była kaszana oczywista. 

Teraz masz włączony przedwzmacniacz w gramofonie, bo inaczej na wejściu Line 1 byłaby kicha.

Więc albo przedwzmacniacz wyłączony i wejście Phono, albo włączony i wejście Line 1.

Dodam tylko, że dzięki za informacje, bo o rozwiązanie problemu nie prosisz. O ile w ogóle jest jakiś problem.

I jeszcze jedno. Jeśli korzystasz z Phono, to czasem przydaje się zacisk GND. 

Przechwytywanie.JPG.4d27730538999de31df9f9edecd29b9e.JPG

Reszta w instrukcjach obsługi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli w tym przypadku aby słuchać płyt przez wejście phono we wzmacniaczu co muszę zrobić? Jeśli wyłączę przedwzmacniacz w gramofonie nie będzie nic słychać w głośnikach (na wejściu phono).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie słychać na wejściu PHONO bez włączania pre teoretycznie to samo,

co po włączeniu przedwzmacniacza i podaniu tego  sygnału na wejście LINE.

Może być oczywiście niewielka różnica w głośności i barwie.

Raz wzmacniasz sygnał z wkładki w gramofonie - we LINE

a za drugim razem we wzmacniaczu - we PHONO.

Wybór metody słuchania należy do Ciebie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak warto przeczytać instrukcje obsługi?

Dlaczego nie będzie słychać w głośnikach przy wyłączonym przedwzmacniaczu i podłączonym gramofonie do wejścia Phono? Skoro to wejście jest właśnie przeznaczone do podłączenia gramofonu z wkładką dynamiczną bez udziału zewnętrznego przedwzmacniacza?

Same pytania, bo nie czytasz ze zrozumieniem. Poprzednio już napisałem jak należy postąpić. 

"Więc albo przedwzmacniacz wyłączony i wejście Phono, albo włączony i wejście Line 1."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłącze gramofon do wejścia PHONO z włączonym przedwzmacniaczem to słychać charczenie oraz buczenie, jeśli przy takim samym podłączeniu wyłączę przedwzmacniacz - nie słychać nic.

Kiedy gramofon podpięty jest do wejścia LINE z włączonym przedwzmacniaczem dźwięk jest prawidłowy. Z wyłączonym przedwzmacniaczem nic nie słychać.

Chciałbym się dowiedzieć co należy zrobić aby usłyszeć poprawny dźwięk z wejścia PHONO.

Może jest coś uszkodzone? Przewód uziemiający jest podłączony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, black thorns napisał:

Jeśli podłącze gramofon do wejścia PHONO z włączonym przedwzmacniaczem to słychać charczenie oraz buczenie, jeśli przy takim samym podłączeniu wyłączę przedwzmacniacz - nie słychać nic. ...

No to chyba coś jest zrąbane w gramofonie. Co w przypadku tego modelu mnie trochę nie dziwi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wiec dlaczego przy WYŁĄCZONYM przedwzmacniaczu na wejściu phono nic nie słychać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez black thorns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sygnał z wkładki nie omija wbudowanego przedwzmacniacza gdy jego wyłącznik jest w pozycji wyłączony. Wprawdzie dotyczy to modelu AT-LP120USB, ale w wersji X też pewnie tak jest. Sądząc po objawach...

Można znaleźć w sieci informacje i poradniki, jak ominąć ten przedwzmacniacz całkowicie. No ale wtedy gwarancja idzie do piachu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło. Jedynie martwiłem się, ze coś możne być uszkodzone. Po gwarancji i tak miałem zamiar usunąć przedwzmacniacz z gramofonu. Dzięki za wyjaśnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś uszkodzone. Na wyłączonym przedwzmacniaczu powinno być słychać dźwięk po podłączeniu do wejścia Phono. Tak to powinno działać i jest opisane w instrukcji obsługi gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, black thorns napisał:

Jedynie martwiłem się, ze coś możne być uszkodzone.

Sądząc po Twoim opisie, to JEST uszkodzone- na wyjściu gramofonu nie masz bezpośredniego sygnału z wkladki, a tylko przez wbudowany preamp. To kwalifikuje gramofon do naprawy gwarancyjnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2019 o 21:41, black thorns napisał:

Dobrze, wiec dlaczego przy WYŁĄCZONYM przedwzmacniaczu na wejściu phono nic nie słychać? 

Zobacz jeszcze a na pewno zajrzyj do instrukcji amplitunera. Ten twój to taki kombajn. Miałem kiedyś coś podobnego i żeby phono działało w amplitunerze to musiałem mu jeszcze przełączyć w ustawieniach na opcję "Analog". U mnie przy podpiętym np. CD, czy bluetooth grało po linii cyfrowej. Natomiast pod phono musiałem przełączać na "analog". Ale jak podpiołem pod np. cyfrowe Line 1 to grało ale musiałem użyć przedwzmacniacza z zewnątrz.

Tak czy inaczej podepnij tak: wyłącz przedwzmacniacz w gramofonie, podepnij pod phono w ampli i poszukaj w ustawieniach ampli czy nie masz czasem osobnej opcji "analog" dla phono. U mnie tak jak napisałem tak to funkcjonowało.

Jeżeli czegoś takiego nie masz to rzeczywiście może być awaria jak koledzy pisali wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu liniowym, po podlaczeniu sprawnego gramofonu bez przedwzmacniacza, dźwięk będzie słyszalny- bardzo cicho i bez basu, ale na pewno będzie coś słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na liniowym coś powinno być słyszalne.

Ale mi chodziło o podłączenie pod phono. W moim poprzednim sprzęcie/amplitunerze musiałem specjalnie przełączać w opcjach na "analog" bo inaczej była głucha cisza.

Pod liniowym (cyfrowym) też grało ale do tego używałem zewnętrznego przedwzmacniacza i już przełączać na "analog" nie musiałem. Tak to było skonstruowane ze tak działało.

Wspominam tu tylko o tej opcji w ustawieniach. Ja miałem dodatkowe takie ustawienie "analog" w menu i działało to tylko z wejściem phono. Nie znam tej Yamahy autora ale coś, gdzieś kiedyś czytałem że te nowe Yamahy (wzmacniacze i ampli) mają dokładane dodatkowe układy analogowe i są pomieszane z cyfrowymi. Może gdzieś w ustawieniach autor wątku też tak ma jak ja miałem kiedyś w swoim.

Zaczerpnięte z opisu jakiejś strony o tym ampli:

"W obszarze analogowym mamy dwa wejścia liniowe RCA, wejście dla gramofonu z wkładką MM, dwie pętle dla rejestratorów i wyjście subwooferowe."

Tak więc, w tym obszarze analogowym jest wejście phono ale może trzeba też dodatkowo je załączać w ustawieniach ?

Tego nie wiem ale autor może to sobie sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o słyszalności dźwięku z gramofonu na wej. liniowym, mam na myśli sprawdzenie, czy bez uruchomionego stopnia pre, gramofon daje sygnał bezpośrednio z wkładki. Autor pisze, że wcale go nie słychać bez włączania pre, co ewidentnie świadczyłoby o uszkodzeniu gramofonu. Przecież nie może tak być, że gramofon z przełączanym wyjściem może działać tylko na wbudowanym stopniu wyjściowym, a nie będzie, gdy jest podpięty pod dedykowane wejście wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, porlick, ja piszę o jednym a ty o drugim. Jeszcze raz, ja piszę o wej. phono a nie o liniowym. Przeczytaj jeszcze raz od początku problem autora. Na wej. liniowym z włączonym pre ma wszystko OK. Problem pojawia się jak podłączy pod dedykowane phono. Ma charczenie i buczenie. Może to świadczyć o tym, że musi wyłączyć wbudowane w gramofon pre. Ale napisał, że jak go wyłącza to nic nie słychać. I ja właśnie o tym pisałem, żeby sprawdził, czy wg instrukcji jest potrzeba przełączenia źródła dźwięku na analogowy. Ja tak miałem u siebie kiedyś jak miałem amplituner ale nie Yamahy. Tej Yamahy nie znam, ale jest to kombajn z pomieszanymi układami analogowo-cyfrowymi (załączyłem w poście wyżej wycinek z netu nt. tego amplitunera). U mnie w ampli było tak, że jak włączałem np. CD to musiałem w ustawieniach dźwięku przełączyć na "Digital" a jak włączałem gramofon podpięty pod wej. phono to musiałem przełączyć źródło dźwięku na "Analog". Jak podłączyłem gramofon pod wej. liniowe to musiałem mieć przełączone na "Digital" ale musiałem użyć zewnętrznego pre. Ten przełącznik/selektor "Analog" działał u mnie tylko pod wej. phono. Dlatego napisałem, że autor musi sobie sprawdzić w instrukcji, może u niego też to tak działa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że amplituner rozpoznaje czy przedwzmacniacz w gramofonie jest włączony czy nie i w zależności od tego, zmienia ustawienia wejścia Phono?

Cytat

"Tej Yamahy nie znam, ale jest to kombajn z pomieszanymi układami analogowo-cyfrowymi"

No właśnie, ale w necie napisali i "... u mnie w ampli było tak...". Trzeba się jednak dostosować do innego amplitunera

Tu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  jest info od producenta.

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Ani słowa o dodatkowej konfiguracji wejść.

Warto zajrzeć na stronę 43

6.JPG

No ale skoro różnica polega jedynie na tym, że przedwzmacniacz jest włączony albo wyłączony, a gramofon jest cały czas podłączony do wejścia Phono...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak napisałem to jest inny ampli i niekoniecznie musi być tak jak było u mnie. Ten "input" jest tylko wyborem wejścia z którego ma w w danym momencie ampli odtwarzać. Natomiast ja miałem jeszcze u siebie w ustawieniach opcję zmiany digital na analog. Nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało ale postaram się odkopać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam znalazłem. Jeden przełącznik to był "input select" i nim wybierało się źródło dźwięku. A drugi to był "input mode" i nim wybierało się/zmieniało digitaln na analog i odwrotnie. Tak więc przy podłączeniu gramofonu pod phono musiałem wybrać wpier wejście phono "input selectorem" a następnie zmienić jeszcze z digital na analog "input modem". Jak input mode był na digital to z gramofonu nic nie było słychać, a jak tym inputem przełączyłem na analog to był cud miód. Tak to działało. Nic już więcej w temacie nie pomogę, bo tak jak napisałem ta Yamaha to inny ampli i może to działać inaczej. Napisałem tylko że u mnie tak to funkcjonowało bo też na początku się miotałem i myślałem że ampli jest uszkodzone. Dopóki nie zajrzałem do instrukcji. Problem się od razu rozwiał. Autor musi sam się pobawić tą Yamahą, może taka opcja u niego też jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze Autora nie ma żadnych opcji.

Gramofon podłączony do wejścia Phono w amplitunerze Yamaha R-N602.

Przedwzmacniacz w gramofonie WŁĄCZONY – w głośnikach podłączonych do amplitunera słychać zniekształcenia wynikające z podania na czułe wejście Phono, zbyt dużego sygnału będące efektem działania przedwzmacniacza w gramofonie.

Czyli amplituner wzmacnia sygnał otrzymany na wejście Phono czyli amplituner jest właściwie ustawiony w celu odtwarzania sygnału podanego na wejście Phono.

Przedwzmacniacz w gramofonie WYŁĄCZONY – w głośnikach podłączonych do amplitunera nic nie słychać.

Pytanie: co się zmieniło w ustawieniach amplitunera, po wyłączeniu przedwzmacniacza wbudowanego w gramofon? Odpowiedź: NIC.

Nie ma żadnego znaczenia fakt, że w innych urządzeniach jest inaczej. Istotne jest to, jak jest w urządzeniu Autora. I analizujemy działanie tego konkretnego urządzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, treborzg napisał:

Ale napisał, że jak go wyłącza to nic nie słychać. I ja właśnie o tym pisałem, żeby sprawdził, czy wg instrukcji jest potrzeba przełączenia źródła dźwięku na analogowy. Ja tak miałem u siebie kiedyś jak miałem amplituner ale nie Yamahy. Tej Yamahy nie znam, ale jest to kombajn z pomieszanymi układami analogowo-cyfrowymi (załączyłem w poście wyżej wycinek z netu nt. tego amplitunera). U mnie w ampli było tak, że jak włączałem np. CD to musiałem w ustawieniach dźwięku przełączyć na "Digital" a jak włączałem gramofon podpięty pod wej. phono to musiałem przełączyć źródło dźwięku na "Analog". Jak podłączyłem gramofon pod wej. liniowe....

Wlasnie. Pisał, że jak wyłączy pre, to na wyjściu nie ma sygnału. TO należy sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest, bo byłby to objaw awarii. Można to zrobić jak pisalem powyżej, na jakimkolwiek wejściu liniowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, porlick napisał:

... Można to zrobić jak pisalem powyżej, na jakimkolwiek wejściu liniowym.

Ale to już chyba Autor zrobił:

"Kiedy gramofon podpięty jest do wejścia LINE z włączonym przedwzmacniaczem dźwięk jest prawidłowy. Z wyłączonym przedwzmacniaczem nic nie słychać."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, aż zajrzałem z ciekawości do instrukcji do tej Yamahy.

I rzeczywiście nie ma ona żadnej dodatkowej funkcji. Czyli wybierając "inputem" wej. phono w ampli, on sam już sobie wybiera tor analogowy. Nie ma potrzeby jeszcze dodatkowo nic ustawiać jak było u mnie. Jedyne co jest w instrukcji napisane to to, żeby pod wejścia Line podłączać tylko urządzenia z sygnałem wejściowym PCM.

Z drugiej strony może autor coś pomieszał. Ten gramofon tak naprawdę to nie ma opcji wyłączenia wbudowanego pre. Jest to tylko umowne stwierdzenie - Wyłączone. W nim jest przełącznik "phono" i "line". I właśnie podłączając pod wej. phono w ampli ten przełącznik pre też musi być ustawiony na "phono". A przełączenie go na "line" właśnie ten pre odłacza/wyłącza, jak to zwał tak zwał.

Podłączenie pod wej. phono i ustawienie pre też na phono może błędnie sugerować, że są załączone dwa pre. Nie chcę tu w żaden sposób umniejszać wiedzy autora ale podejrzewam, że większość "świeżych" użytkowników gramofonów tak mogli by takie podłączenie odebrać.

Poniżej wycinek z instrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie zmniejsza to jednak faktu, że przy prawidłowym podłączeniu może to nie działać ze względu na uszkodzenie. Niemniej, autor zaznaczył na początku, że posiadany sprzęt jest nowy fabrycznie. Stąd można też wysunąć wniosek, że coś jest nie tak skonfigurowane. Audio-Technica ma produkty lepsze i gorsze jak to w miarę szanujących się firmach wygląda, czyli bardziej bym się skupił, że lepsze i gorsze to chodzi tu raczej o zasób portfela. Ale nawet przy tych powiedzmy budżetowych sprzętach AT, to podejrzewam, że każdy egzemplarz przechodzi kontrolę jakości/testową przed zapakowaniem w karton. Oczywiście ... może wystąpić jakieś uszkodzenie np. w transporcie, podczas rozkładania, ustawiania itp. - jest to całkiem możliwe. Niemniej jednak, trzeba w pierwszej kolejności wykluczyć wszystkie inne możliwości nie działania tego zestawu. I po to też staramy się autorowi pomóc. Chodzi o to, żeby autor nie wyszedł na idiotę w oczach sklepu/serwisu. Bo zaniesie gramofon na naprawę gwarancyjną a oni go podłączą, przełączą jeden pstryczek i się okaże że działa. I nic tak nie zaboli autora jak taki sposób upokorzenia.

Przy podłączeniu pod wej. Line autor już napisał, że jest OK. Ale ... napisał, że na włączonym, wbudowanym pre.

Natomiast nie napisał, czy pod wej. Line wyłączał wbudowane pre (przełączył na "phono" - bo tak to powinno działać) i czy wtedy było cokolwiek słychać a co nieco powinno. Gdyby kompletnie nic nie było słychać to tak jak pisaliście raczej wyglądałoby to na uszkodzenie. Ale gdyby jakiś, nawet słabo słyszalny dźwięk się pojawił to świadczyłoby jednak, ze coś jest nie tak z odpowiednim podłączeniem.

Gdyby to jeszcze sprawdził to prawdopodobnie wszystkie opcje już byśmy mieli przerobione i temat byłby jasny. Czy winne podłączenie z odpowiednim przełączeniem, czy uszkodzenie i niestety zostaje wspomniana gwarancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, treborzg napisał:

...Natomiast nie napisał, czy pod wej. Line wyłączał wbudowane pre (przełączył na "phono" - bo tak to powinno działać) i czy wtedy było cokolwiek słychać a co nieco powinno. Gdyby kompletnie nic nie było słychać to tak jak pisaliście raczej wyglądałoby to na uszkodzenie. Ale gdyby jakiś, nawet słabo słyszalny dźwięk się pojawił to świadczyłoby jednak, ze coś jest nie tak z odpowiednim podłączeniem.

Gdyby to jeszcze sprawdził to prawdopodobnie wszystkie opcje już byśmy mieli przerobione i temat byłby jasny. Czy winne podłączenie z odpowiednim przełączeniem, czy uszkodzenie i niestety zostaje wspomniana gwarancja.

No a to: "Kiedy gramofon podpięty jest do wejścia LINE z włączonym przedwzmacniaczem dźwięk jest prawidłowy. Z wyłączonym przedwzmacniaczem nic nie słychać." co jest?

Drugi raz to cytuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, OK, OK, sorry przeoczyłem, za dużo już w tym wątku włączania/wyłączania/załączania i przełączania.

No to myślę, że wyczerpaliśmy temat. Zakładając, że wszystko jest poprawnie skonfigurowane to pozostaje chyba tylko serwis.

Na koniec wypadałoby jeszcze żeby autor się odezwał i zakończył temat co było przyczyną ...

Życzę przyjemnego słuchania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 23.09.2019 o 18:40, Kapstan_Biasu napisał:

Czy podłączyłeś na początku do wejścia "Phono" i wyłączyłeś wbudowany w gramofon przedwzmacniacz? Bo jeśli nie wyłączyłeś wbudowanego przedwzmacniacza, to była kaszana oczywista. 

cześć, ostatnio podczas przenoszenia gramofonu jakoś przez przypadek włączyłem wbudowany przedwzmacniacz. 

Później wszystko podpiąłem jak zwykle, czyli do wejścia phono i z głośników wydobył się bardzo trzeszczący dźwięk.
Czy w tej sytuacji mogło się coś uszkodzić czy to jest normalne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jdrk. napisał:

...
Czy w tej sytuacji mogło się coś uszkodzić czy to jest normalne ?

Tak, mogło, nie, to nie jest normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie na taka odpowiedz liczyłem ? 

Ale licze ze wszystko ok bo sprzęt po wyłączeniu przedwzmacniacza gra dalej. Pytanie było czysto teoretyczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.