Skocz do zawartości
IGNORED

Glosnosc ze wzmacniacza ???


pep22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, moze troche lamerskie, ale sie nie smiejcie:-)

 

Mialam kiedys ampli stereo Yamahy, podlaczone do cd Yamahy, potem zmienilam na wzmacniacz Rotela i stalo sie cos dziwnego. Yamaha miala (miec) sporo wiecej mocy, ten Rotel nominalnie jest slabowity (chyba 30W), a jednek gra zdecydowanie glosniej. Jest to dziwne, bo Rotel gra zdecydowanie glosniej. W tym samym pomieszczeniu oczywiscie. Na 9 jest zdecydowanie glosno, na 12 juz jest przesterowany i zaczyna sobie swojsko pocharkiwac. Zreszta glosno na 12 sie i tak nie da sluchac - za glosno po prostu. Wiec? O co chodzi? Dlaczego sie tak dzieje?

 

Pozdrawiam

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przyczynek do jakości Watów. Te dalekowschodnie są zdecydowanie słabsze od europejskich, o amerykańskich juz nie wspominając. 40 solidnych, brytyjskich watów w puch roznosi, jak słychać, japońskiego "mocarza". Co nie świadczy o jakości urządzenia, ale o mentalności marketingowców, raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cale zycie myslalem, ze moc okresla sie do poziomu znieksztalcen a nie do wychylenia pokrecadelka.

 

A Rotel jest chyba bardziej (juz) tajwanski niz japonski. W kazdym razie nie slyszalem o jakis szczegolnych zwiazkow z krajem, w ktorym produkuje sie najlepsze na swiecie wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w moim przypadku było tak samo...

Miałem kiedyś amplituner Yamahy i jak się przesiadłem na wzmak HK670 było o wieeeele głośniej...

Yamaha chodziła na prawie max ;) a tu wystarczy g.10-11 i jest tak samo głośno...

 

perpetum mobile istnieje ale "tylko" w jamaszce :)

 

Pozdrawiam Virus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.