Skocz do zawartości
IGNORED

Sony PS-X35 - do wymiany, czy jeszcze da radę?


Cathepsin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrzeszonych!

 

Po roku przygody z czarną płytą stanąłem u pewnego rodzaju rozdroży..

Moim pierwszym gramofonowym zakupem był Sony PS-X35 wyposażony we wkładkę Ortofon Concorde. Po jakimś czasie postanowiłem zaryzykować ( w nadziei na poprawę jakości dźwięku) i sprawdzić, czy igła od Ortofona OM 10 będzie pasowała do Concorde'a. O dziwo pasuje, ale dźwięk z gramofonu wciąż nie zadowala. Mianowicie, występuje straszne inner groove distortion, a dźwięk, jak dla mnie, ma za mało wysokich tonów i problem ten zwalczam podkręcaniem ich we wzmacniaczu przed włączeniem gramofonu. Problemy z dźwiękiem szczególnie zauważalne są na nowych wydaniach płyt, które znam jak własną kieszeń (Steven Wilson - Hand Cannot Erase i Porcupine Tree - Fear of A Blank Planet). Posiadam około 60 płyt i na każdej pod koniec krążka występuje problem przesteru, niezadowalających wysokich tonów czy braku ogólnej dynamiki (często razem, bądź na przemian).

Nasuwa się tutaj pytanie (w przypadku którego mam nadzieje, że któryś z forumowiczów mnie oświeci) - Wymieniać gramofon, czy tym razem jednak nie pajacować z wkładką i kupić taką, która będzie mocowana pod bardziej klasyczny headshell?

Oczywiście, jestem świadom tego, że przedwzmacniacz phono gra dużą rolę w brzmieniu, dlatego jego wymiana jest pewna (Obecnie jest to zagraniczna budżetówka Audibax PP4000, którą pewnie zastąpi coś pokroju ART DJ PRE II).

Mój obecny system wygląda następująco: Sony PS-X35 -> Audibax PP4000 -> Yamaha RX-V367 -> Polk S20

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą udzieloną pomoc

 

PS. Potrafię ustawić podstawowe rzeczy typu nacisk igły, czy antiskating i są one zawsze ustalone zgodnie z zaleceniami producenta, więc wydaje mi się, że na pewno nie tutaj pies pogrzebany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jednym z winowajców jest wkladka Concorde , gdzie podbity jest bas kosztem wysokich - wiadomo to wkladka dla Dj .

 

W tej wkładce nie ustawisz wysięgu a to ważny parametr który u ciebie jest pewnie problemem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kąt wkładki itp ...czyli TemplateGen - wpisać zmierzone wielkości wydrukować 1:1 i sprawdzić.

U mnie walka za pomocą tego szablonu dała efekty.

Zakładam, że to zostało zrobione, ale skoro na początku płyty jest "jakoś" to nie

powinno się bardzo psuć blisko środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, Bartek Bartoszewski said:

Na pewno jednym z winowajców jest wkladka Concorde , gdzie podbity jest bas kosztem wysokich - wiadomo to wkladka dla Dj .

 

Czy sama wkładka może powodować aż taki efekt? Wydawało mi się, że więcej zależy od igły..

Hmm, wysięg może być tutaj z pewnością winny. Kolejnym pytaniem jest, czy moge zakupić jakiś zwykły chiński headshell na bazie technicsa, czy jednak potrzebuje oryginalnego od Sony?

14 hours ago, audioburak said:

A kąt wkładki itp ...czyli TemplateGen - wpisać zmierzone wielkości wydrukować 1:1 i sprawdzić.

U mnie walka za pomocą tego szablonu dała efekty.

Zakładam, że to zostało zrobione, ale skoro na początku płyty jest "jakoś" to nie

powinno się bardzo psuć blisko środka.

Wydaje mi się, że ze względu na to, że Concorde'a nie da się de facto ustawić, to ten problem występuje. Może ramię gra tutaj negatywną rolę, w sensie, że Concorde jest ustawiony z myślą o innym ramieniu? Dzięki za pomysł z tym TemplateGen, jak będzie co ustawiać, to na pewno wykorzystam.

 

 

Dziękuję ślicznie za wszystkie odpowiedzi. Narazie najlepszym wyjściem wydaje się przesiadka z Concorde'a na coś bardziej klasycznego.

Tylko jak to jest z tymi igłami/wkładkami, czy taki przykładowy Ortofon 2M Red będzie dobrym zamiennikiem (wydaje się być równy obecnemu OM10), czy jednak szukać u konkurencji?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem na zwykły wtedy za kilkanaście zeta i ma fasolki, więc taka operacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to groszowy wydatek, ale już wkładka AT 95 E czy nowsza AT-VM95 E to nieco więcej.

Za to możliwości korekcji dużo większe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością Concorde to wkładka "nieregulowalna". Ani wysiegu, ani skręcenia nie da się w niej ustawić. Jak koledzy radzą- kupić headshell, założyć jakąś "cywilną" wkładkę i będzie ok. Pytanie tylko, czy Sony nie zaszalało i ich headshell nie ma jakiegoś nietypowego wymiaru? Ja obstawiam, że nie i typowy, groszowy chinol da radę. Na koniec szablonik, wkrętak w garść i pozamiatane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszalało. To typowy rozmiar.

 

Miałem kiedyś tego Concorda. Wpadł mi w łapy na jakimsik jarmarku i kupiłem z ciekawości.

Wkładka przeznaczona wyłącznie do grania maxisingli w przeróżnych klubach, dyskotekach i remizach, gdzie nikomu na dobrym dźwięku nie zależy. Ma być przegięte basisko i głośny jazgot. I do tego się ta wkładka nadaje nadzwyczajnie.

 

Jak Koledzy radzą - kup zwykły headshell, załóż co Ci tam pasuje i sobie słuchaj.

Bo, że gramofonu wina - nie wierzę. To jest całkiem dobry sprzęt i nie do zajechania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za wszystkie Wasze podpowiedzi.

 

W najbliższym czasie planuje wymienić headshell i zainstalować w nim AT-VM95E. Zedytuje ten post z informacją dla potomnych, czy podziałało.

 

Jeszcze raz, wielkie dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze żeby nowy headschell wagowo z oryginałem się zgadzał.

zazwyczaj lekki head do podatnych wkładek , ciężki do niepodatnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.