Skocz do zawartości
IGNORED

Różnicowanie jakości dźwięku, budżetowe hifi


brus1210
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,  nie miałem  nigdy kontaktu ze sprzętem hifi, ale lubię muzykę i chciałbym być może przeżyć swoje ulubione kawałki inaczej.

Miałem wieżę Technics SC-EH 750, której słuchałem w trybie stereo z przyjemnością, i której jakość dźwięku była lepsza niż np. wieże diora czy wieże sony kolegów.Tamten zestaw kosztował 3 tys. złotych. Stoi nadal  w domu rodzinnym. Moje pytanie dotyczy kwestii: czy, jeśli kupię sobie tanie monitory za ok 1 tys. zł, wszystko jedno czy taga, pylon, tannoy, najbardziej podstawowe B&W, monitor i za drugie 1tys. wzmacniacz-na ranie nieważne czy podstawa NAD czy cokolwiek -  - czy wtedy usłyszę różnicę na plus, czy nie powiem" kurde, technics grał lepiej, heh. Byłbym wdzięczny o opinie z doświadczenia. Sklepu hifi koło siebie nie mam - temat na większą wycieczkę, więc pytam państwa wstępnie. Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wydasz 3 tyś na wzmacniacz i 3 tyś na kolumny, to istniej (wcale nie małe) prawdopodobieństwo, że powiesz "kurde, technics grał lepiej". Napisz coś o swoich gustach muzycznych, pomieszczeniu, oczekiwaniach itp. to koledzy może Cię trochę nakierują. Możesz wtedy zamówić coś na próbę, z możliwością zwrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, brus1210 napisał:

czy, jeśli kupię sobie tanie monitory za ok 1 tys. zł, wszystko jedno czy taga, pylon, tannoy, najbardziej podstawowe B&W, monitor i za drugie 1tys. wzmacniacz-na ranie nieważne czy podstawa NAD czy cokolwiek -  - czy wtedy usłyszę różnicę na plus, czy nie powiem" kurde, technics grał lepiej,

Jeżeli kupisz "wszystko jedno" oraz "nie ważne" to diabli wiedzą co z tego usłyszysz. 
Chcąc usłyszeć różnicę musisz do zakupu sprzętu podejść z dużo większym zaangażowaniem, a nie na łapu-capu. Jeżeli podejdziesz poważnie do wyboru i zakupu, to szukając na rynku wtórnym będziesz w stanie w tekj kwocie zakupić naprawdę sensowne urządzenia oferujące jakość dźwięku zdecydowanie lepszą od Technicsa EH750.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja Ci powiem tak...

Mój kolega słucha na Technicsie i Altusach...samej muzyki rozrywkowej...,

Dla niego mój system nie ma "głębi"...

Bo nie mam "pneumatycznego dołu pasma" jak z altusów...

A więc widzisz, każdy ma inne postrzeganie tego "dobrego dźwięku"...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu w kwocie 2k zł i używkach skompletujesz zestaw, który zagra równie ciepłym i "cukierkowym" dźwiękiem jak ten Technics.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

tak jak kolega napisał wcześniej kupując byle jak, tak samo zagra  czyli byle jak. ?

Napisz czego słuchasz, co Ci się podobało w brzmieniu Technicsa, jak duże masz pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt i jaki chcesz na to przeznaczyć budżet? 

Co będzie źródłem dźwięku? Platforma streamingowa, cd, gramofon? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, właściwie każda odpowiedź daje do myślenia..a nakierowanie rzeczywiście było by miłe. Mam pokój 16 m2, a słucham głównie muzyki rozrywkowej i chyba już do końca życia będę wracał do A-ha (number 1) Chrisa Isaaca,  Blacka, Alphaville i Depeche Mode, więc najwięcej wagi przywiązuję do wokalu i melancholii...

Ciężko powiedzieć, co podoba(ło) mi się w Technicsie EH 750, bo takie terminy jak "przejrzystość, scena, stereofonia, dynamika, szybkość basu: to  dla mnie abstrakcja. NA pewno dźwięk był realytwnie bardzo czysty, porównując do tego co gra wokół szarego człowieka, może był efekciarski...? - słuchałem na korektorze ustawionym jak wykres y=x2 ( na flat nie dało  się słuchać - brzmiało jak głośne tranzystorowe radio-jak tak grały by  wzmacniacze z włączonym " source direct" - to   nie..dzięki, ale nie wierzę że to to samo)

Na pewno lubilem sluchać dość głośno, choć nie na full  (wiec może w ogóle monitory to zły  kierunek - technics miał chyba wzmacniacz jednak 100 w, a pokój miałem mniejszy.

Myśli miałem różne np. wybrać monitory z rankinku: Best budget hi-fi speakers 2019 jednego z magazynów(łatwo znaleźć),  wybrać np do tego NAD c16 ( albo porównać z tanim modelem cambridge audio, po wycieczce do np. Szczecina -  zaklądajac, ze byłoby to realne w jakimśs salonie) albo sprowadzić "legendę", o której słyszałem na kanale :reduktor szumu NAD 3020 (trochę się cykam).

Źródło to CD, na start kombinowane, później zmiana na coś lepszego

Tyle. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, brus1210 napisał:

NAD 3020 (trochę się cykam).

Słusznie się "cykasz". To bardzo stary wzmacniacz (wszedł na rynek w 1978 roku), wiele egzemplarzy obecnie jest zżeranych "chorobami geriatrycznymi", a upolowanie egzemplarza w sensownym stanie wymaga niezłego rozeznania. Ostatecznie i tak należy się liczyć z koniecznością dokonania jakichś napraw czy choćby regulacji. Skup się lepiej na czymś co nie ma czterdziestu lat. Niekoniecznie firmy NAD. A jeżeli już ma być NAD, to omijaj niskie modele, to nic dobrego. Sensowne modele zaczynają się od tych z piątką w środku (C350, 352, 356 itd). Będąc w Twojej sytuacji jednakże wybrałbym raczej któryś z wyższych modeli Denona, Marantza lub Yamahy ( na przykład Denon PMA925R, PMA1315R, Marantz PM68, PM78, PM7000, Yamaha AX890). Warto tutaj wspomnieć również wzmacniacz Harman-Kardon HK680. Dynamicznie, z mocnym basem, czysto, przejrzyście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojej lokalizacji, ale może coś w ten deseń:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo choćby z sentymentu nawet z pilotem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W okolicach np. kolumny które powinny w 16 m2 dać radę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2019 o 15:10, McGyver napisał:

Jeżeli kupisz "wszystko jedno" oraz "nie ważne" to diabli wiedzą co z tego usłyszysz. 
Chcąc usłyszeć różnicę musisz do zakupu sprzętu podejść z dużo większym zaangażowaniem, a nie na łapu-capu. Jeżeli podejdziesz poważnie do wyboru i zakupu, to szukając na rynku wtórnym będziesz w stanie w tekj kwocie zakupić naprawdę sensowne urządzenia oferujące jakość dźwięku zdecydowanie lepszą od Technicsa EH750.

te wieze chodzily po 3000 w latach 1998-2000

gdyby to przelozyc na dzisiejsze ceny i uwzglednic jakosc to musialby wydac ze 12 tys zeby

skoro technics dziala nie ma sensu marnowac pieniedzy na inne "podzespoly" bo to nie zagra lepiej

te technicy nokautuja wiekszosc gow n a obecnego w cenie do kilku tysiecy

10 godzin temu, brus1210 napisał:

Dzięki wszystkim, właściwie każda odpowiedź daje do myślenia..a nakierowanie rzeczywiście było by miłe. Mam pokój 16 m2, a słucham głównie muzyki rozrywkowej i chyba już do końca życia będę wracał do A-ha (number 1) Chrisa Isaaca,  Blacka, Alphaville i Depeche Mode, więc najwięcej wagi przywiązuję do wokalu i melancholii...

Ciężko powiedzieć, co podoba(ło) mi się w Technicsie EH 750, bo takie terminy jak "przejrzystość, scena, stereofonia, dynamika, szybkość basu: to  dla mnie abstrakcja. NA pewno dźwięk był realytwnie bardzo czysty, porównując do tego co gra wokół szarego człowieka, może był efekciarski...? - słuchałem na korektorze ustawionym jak wykres y=x2 ( na flat nie dało  się słuchać - brzmiało jak głośne tranzystorowe radio-jak tak grały by  wzmacniacze z włączonym " source direct" - to   nie..dzięki, ale nie wierzę że to to samo)

Na pewno lubilem sluchać dość głośno, choć nie na full  (wiec może w ogóle monitory to zły  kierunek - technics miał chyba wzmacniacz jednak 100 w, a pokój miałem mniejszy.

Myśli miałem różne np. wybrać monitory z rankinku: Best budget hi-fi speakers 2019 jednego z magazynów(łatwo znaleźć),  wybrać np do tego NAD c16 ( albo porównać z tanim modelem cambridge audio, po wycieczce do np. Szczecina -  zaklądajac, ze byłoby to realne w jakimśs salonie) albo sprowadzić "legendę", o której słyszałem na kanale :reduktor szumu NAD 3020 (trochę się cykam).

Źródło to CD, na start kombinowane, później zmiana na coś lepszego

Tyle. Dzięki.

uwierz ten technics ma plasko gra bardziej dynamicznie jesli idzie o bas niz wiekszosc pierdziawek zwanych obecnie szymnie hi fi

jesli sluchasz go dodatkowo na podbitych ustaiweniach korektora to ABSOLUTNIE ZADEN ZESTAW NIE DA RADY

dziwek bedzie PLASKI bez glebokiego basu bez drajwu obecne wzmacniacze sa plaskie i suche jak nalesnik

chuda dolna srednica wykastrowane u dolu gitary i wokal bez emocji i w dodatku za bajonska ceene

chuchaj i dmuchaj na tego technics bo nic lepszego nie kupisz uwierz mi no moze lepiej wyglajacego to kupisz 

ale nie da ci fanu z muzyki tym bardziej ze te ta muza ktorej sluchasz nagrywana w latach 80 tych to te nagrania maja plytki slaby bas

i na tych nowych zestawach jak posluchasz to doznasz szoku bo gra to plasko jak telwizor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskowanie o jakości na podstawie ceny jest błędne. W tamtych czasach równolegle sprzedawano za nieco mniejsze pieniądze zestaw Yamaha Piano Craft który wprawdzie miał mniejszą moc nominalną, ale za to jakością dźwięku oraz wykonania, a także wzornictwem bił na głowę nie tylko tego Technicsa, ale także wiele zestawów złożonych z osobnych klocków w podobnych cenach. 
Piano Craft miał także mniej bajerów, wodotrysków i mrugających światełek, co również poczytuję mu za zaletę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trwało, zanim oswoiłem się z funkcją DIRECT, ale warto było ? 

Jednak do tego trzeba zarówno kolumn na poziomie, jak wzmacniacza, bo wieże mają zwykle

ulepszacze dźwięku bez których najsłabszy element systemu, czyli zwykle głośniki  - nie zagrają.

Do prawdziwego różnicowania dźwięku ta funkcja jest moim zdaniem niezbędna.

Uważam że komplet w budżecie, który pozwoli na komfort długiego słuchania to np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

napędzający choćby te kolumny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bo wcześniej nie zwróciłem uwagi na budżet ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  To są  jakieś składaki a nie oryginalne Dynaudio, była już o tym mowa w "znaleziskach". O ile same pzretworniki są autentyczne, wyprodukowane przez Dynaudio, to nie można mieć pewności jak są zrobione zwrotnice. Może to natomiast być sensowna oferta dla kogoś kto zna się na budowie kolumn, i w razie draki jest w stanie opracować zgodnie ze sztuką i wykonać do nich nowe zwrotnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2019 o 10:32, brus1210 napisał:

Miałem wieżę ,  której słuchałem w trybie stereo

Tamten zestaw kosztował 3 tys. złotych. Stoi nadal  w domu rodzinnym.

Moje pytanie dotyczy kwestii: czy, jeśli kupię sobie tanie monitory za ok 1 tys. zł,

i za drugie 1tys. wzmacniacz-na ranie nieważne czy podstawa NAD czy cokolwiek - 

- czy wtedy usłyszę różnicę na plus, czy nie powiem" kurde, technics grał lepiej, heh. 

Na plus względem czego ?

Strojenie, zestawienie toru metaforycznie można przyrównać do pichcenia. Eksperyment albo się uda albo będzie niestrawny.

- Typ, styl, moda muzyczna preferowana przez Ciebie - info o tym dodaj.

- Rodzaj źródła - gramofon, dyskofon , magnetofon - czego najczęściej używasz.

Bez tego to błądzenie we mgle.

Ceny względem sytuacji sprzed dekady mocno wzrosły , u nas audio traktowane jest elitarnie i niszowo. W tych limitach kosztowych to chyba tylko  z rynku wtórnego coś sensownego mógłbyś upolować. Kino wygrało ćwierć wieku temu i dlatego  (to ono nakręca popyt, ale podaż jest zróżnicowana) tak jest obecnie.

Styl, źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, brus1210 napisał:

 pokój 16 m2, a słucham głównie muzyki rozrywkowej

A-ha (number 1) Chrisa Isaaca,  Blacka, Alphaville i Depeche Mode, więc najwięcej wagi przywiązuję do wokalu i melancholii...

Ciężko powiedzieć, co podoba(ło) mi się w Technicsie EH 750, bo takie terminy jak "przejrzystość, scena, stereofonia, dynamika, szybkość basu: to  dla mnie abstrakcja. NA pewno dźwięk był realytwnie bardzo czysty,

- słuchałem na korektorze ustawionym jak wykres y=x2 ( na flat nie dało  się słuchać - brzmiało jak głośne tranzystorowe radio

-jak tak grały by  wzmacniacze z włączonym " source direct" - to   nie..dzięki

lubilem sluchać dość głośno

Myśli miałem różne np. wybrać monitory z rankinku: Best budget hi-fi speakers 2019 jednego z magazynów(łatwo znaleźć)

sprowadzić "legendę", o której słyszałem na kanale :reduktor szumu NAD 3020 (trochę się cykam).

Źródło to CD, na start

12 4 6  wokale, melancholia i tzw. V-ka czyli y =x^2 nie idą w parze. 

3 Czysty - to nic nie znaczy

5 Korekcja jest zbędna (jako kierunek), chyba że dodasz mikrofon pomiarowy dla sprawdzenia danego pokoju, gdzie słuchasz. 

7 Mi nie pasuje  obecna moda na szczupłe słupki- wolę woofer, squawker w przyzwoitych rozmiarach. Tzn. główny głośnik (nie gwizdek wysokotonowy) powinien mieć przynajmniej 16- 18 cm. ( 6.5 - 8 ").

8 Reduktor szumu serwisuje, a to nie legenda gra lecz Twój pokój. Skoro głośno, to kluczowe są kolumny. Byle nie męczyły. Względem nich lepiej zaczynać.

9 cedek na start to już coś. Oby nie nie napęd DVD, gdzie masz większą prędkość obrotową i część z nich słabo zwalnia przy końcu płyty standardu CD Audio.

Konkrety już masz, a @ohmygod  5 postów temu wstecz błądzi i podobnie kieruje innych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.