Jump to content
michal malinski

przedwzmacniacz do integry/ma to sens

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Mam pytanie, posiadam wzmacniacz yamaha as301, gra on fajnie z moimi kolumnami, ale chce trochę poeksperymentować z dźwiękiem.

Zastanawiałem sie czy jest sens kupować jakiś tani przedwzmacniacz lampowy, typu FX-AUDIO TUBE-03  taki jak ten https://allegro.pl/oferta/fx-audio-tube-03-przedwzmacniacz-lampowy-bufor-6j1-8334589280

Czy to by coś pomogło, czy strata kasy i tylko pogorszę jakość muzyki. Mam podłączone wszystko do zewnętrznej karty dźwiękowej i słucham głównie z tidala

Pozdrawiam

przecież ta Yamaha nie może pracować jako końcówka mocy. Jak chcesz to połączyć?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Podłączyć się da i nawet będzie działać, tylko po co?

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

Owszem, lampowy preamp wysokiej klasy robi dobrą robotę.  Ale nie taka atrapa zasilana ładowarką od telefonu.

www.valvencore.pl

Byłem ciekaw czy w jakikolwiek sposób mogę coś poprawić bez zmiany kolumn i wzmacniacza.

A opinie na zagranicznych sklepach o tym małym urządzeniu były pozytywne.

7 minut temu, michal malinski napisał:

czy w jakikolwiek sposób mogę coś poprawić bez zmiany kolumn i wzmacniacza.

Tak, wymianą źródła na lepsze. Jeżeli tęsknisz do lampy w systemie, to rozważ może cedeka lub DACa z lampową analogówką zamiast tracić czas na takie atrapy jak to coś zasilane ładowarką od telefonu.

www.valvencore.pl

1 minutę temu, michal malinski napisał:

co mogę kupić?

A jaki budżet założyć?

www.valvencore.pl

No to gotowego raczej nie kupisz, chyba że ktoś z forumowiczów zechce odsprzedać. Pozostaje DIY. Polecam wątek "lampizacja odtwarzacza", tam jest wszystko opisane jak zrobić. Foty tak przebudowanych źródeł znajdziesz między innymi tutaj: >klik<
W razie potrzeby podpowiem.

www.valvencore.pl

@michal malinski

Pytanie dodatkowe: może to nie wzmacniacz jest głównym winowajcą tego dźwięku ?

Zwykle okazują się winne kolumny, a tego rodzaju eksperymenty nie są najlepszą metodą.

Poza tym niższe koszty - np. wymiana kopułki vs nowy wzmacniacz lampowy 😉 

... i zamiast IV RP jest PRL II

7 minut temu, audioburak napisał:

Poza tym niższe koszty - np. wymiana kopułki

Polemizowałbym z tymi niższymi kosztami. Do nowego tweetera trzeba zrobić nową zwrotnicę. Inaczej to nie ma sensu bo można pogorszyć sytuację. A po to, by zrobić nową zwrotnicę trzeba dysponować niemałą wiedzą, doświadczeniem, oraz odpowiednim sprzętem. A gdy tego nie ma, należałoby całą rzecz zlecić fachowcowi, który nie zrobi tego za flaszkę.

www.valvencore.pl

A nisko średnio tonowy jak gra całą parą bez żadnej filtracji rezonanse na ''górnym''  końcu to i tak nic z tego nie będzie , jak w taniej kolumnie za filtr robi smętnie dyndający kondensatorek to niech tak zostanie będzie taniej 

Zależy jaka flaszka 😉 

ale akurat jeśli chodzi o tweeter sprawa jest prostsza wobec choćby nowego woofera.

Fakt, że chcąc uzyskać wszystko, co możliwe trzeba wiedzy i czasu ...

Co do woofera, to często widać samą cewkę ...  albo i nic.

Edited by audioburak

... i zamiast IV RP jest PRL II

1 hour ago, jarekb said:

A nisko średnio tonowy jak gra całą parą bez żadnej filtracji rezonanse na ''górnym''  końcu to i tak nic z tego nie będzie , jak w taniej kolumnie za filtr robi smętnie dyndający kondensatorek to niech tak zostanie będzie taniej 

W niejednej audiofilskiej kolumnie spotyka sie tego typu sprawy.

wiem nawet jedne takie z ''kondensatorkiem''  bym widział u siebie 

odbiegliśmy od tematu , te tanie  dziwne przedwzmacniacze lampowe trza najpierw zobaczyć czy lampy w nich ''grają czy tylko świecą '' 😆, jeden z tańszych jaki w miarę mogę polecić to słuchawkowiec musical fidelity x can v8P , myślę że gra całkiem przyzwoicie ale raczej nie jakoś wybitnie ''lampowo''  , 

autor tematu żyje ??? 

Edited by jarekb

2 godziny temu, jarekb napisał:

autor tematu żyje ??? 

Autor tematu zajęty:

W dniu 8.11.2019 o 15:20, michal malinski napisał:

poczytam i sie odezwę

www.valvencore.pl

2 godziny temu, McGyver napisał:

Autor tematu zajęty:

Zajęty, bo biega dzisiaj po Narodowym, Radisson Blu, albo Golden Tulip. Jutro na pewno się odezwie i czymś błyśnie 😉

2 hours ago, AndrzejPiaseczno said:

Rocznik 2005 to staroć? Ok.
To doradz preamp do 1200 który uratuje te aspekty w których Yamaha as301 ewidentnie kuleje.

Moim zdaniem pietnastoletni sprzet to stary rupiec w ktorym zaraz sie cos sypnie. Na dodatek Roksan, czyli sypnie sie napewno.

Nie chciałbym zmieniać wzmacniacza, dostałem go jako prezent rok temu, i głupio go teraz sprzedać, macie racje ciężko w tej cenie coś ciekawego znaleźć, a boje sie że jak wydam kasę to tylko trochę to poprawi aspekt muzykalności.

Natknąłem sie jeszcze na tzw. prosiaka od musical fidelity, niby to jest to czego potrzebuje, a jaka jest wasza opinia?

4 hours ago, AndrzejPiaseczno said:

Rocznik 2005 to staroć? Ok.
To doradz preamp do 1200 który uratuje te aspekty w których Yamaha as301 ewidentnie kuleje.

Lepiej zmienic kolumny niz pchac sie w starocie.

1 hour ago, michal malinski said:

Nie chciałbym zmieniać wzmacniacza, dostałem go jako prezent rok temu, i głupio go teraz sprzedać, macie racje ciężko w tej cenie coś ciekawego znaleźć, a boje sie że jak wydam kasę to tylko trochę to poprawi aspekt muzykalności.

Natknąłem sie jeszcze na tzw. prosiaka od musical fidelity, niby to jest to czego potrzebuje, a jaka jest wasza opinia?

Nie pisales jakie kolumny graja u Ciebie. Moze warto je sprzedac, dolozyc 1200zl i kupic jakies inne.

14 minutes ago, michal malinski said:

Na tą chwile mam STX Electrino M-100

To wez je sprzedaj i kup normalne glosniki. Nie wiem ile za nie dostaniesz, ale jak dolozysz 1200 ktore masz to moze kupisz przyzwoicie grajace kolumny.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.