Jump to content
Krzysztof Rogalski

Wzmacniacz/amplituner + Subwoofer/Soundbar do 55 metrowego mieszkania - głośniki sufitowe B&W CCM-50. Podpowiedź dla laika.

Recommended Posts

Witam Panowie

na wstępie zaznaczę, że jestem całkowitym dyletantem jeżeli chodzi o kwestie dot. muzyki, sprzętu audio-stereo i w zasadzie większości kwestii jakie się z tym wiążą.

Z góry przepraszam jeżeli zdublowałem jakiś temat. Starałem się poświęcić chwilę na odszukanie czegoś podobnego (bezskutecznie).

 

Jak w tytule - dysponuję następującymi głośnikami sufitowymi - B&W CCM-50 (przynajmniej jako te zidentyfikowałem swoje na grafikach w necie) . W ramach ciekawostki napiszę, że nigdy nie zostały choćby raz włączone/użyte. Od momentu ich zamontowania (ok. 10 lat temu) tak sobie wiszą i obrastają kurzem i tłuszczem (nie miały założonych pokryw które posiadam). Pomyślałem, że zainwestuję w jakiś niedrogi sprzęt do tych głośników. Przy okazji zapytam jak w domowych warunkach (bez fachowych narzędzi) przeciąć kabel doprowadzony do głośników (na zdjęciach). Czy dobrze by go było oprawić w jakiś sposób czy same druciki również będą ok ? 

Ustaliłem w ciągu całego dnia, że powinienem kupić wzmacniacz ewentualnie amplituner. Chciałbym również nabyć jakiś subwoofer/soundbar (zaraz się dowiem czym się różnią). Z żoną i niespełna rocznym synkiem słuchamy co pewien czas muzyki (oczywiście w umiarze). Pewnego dnia pomyślałem, że wypadałoby w końcu uruchomić te głośniki i skorzystać z oferowanego przez nie dźwięku. Starając się rozeznań w temacie dowiedziałem się, że firma znajduje się raczej w kręgu tych audiofilskich i dźwięk dla amatora będzie dość zadowalający). Będąc samemu lubię posłuchać różnorakiej muzyki w nieco mocniejszym brzmieniu. Pomieszczenie w którym znajdują się głośniki (jak na zdjęciu) ma ok. 20 m2. Trzeba dodać, że układ mieszkania jest taki że wszystkie trzy pomieszczenia (łącznie ok. 55m2) są bardzo scentralizowane względem środka mieszkania i siebie, nie są do końca od siebie oddzielone (a jak już to jest to z reguły cieniutka ścianka z podwójnej płyty). Sam nie wiem zatem jak określić metraż. Powiedział bym, że ok. 40 m. Samo mieszkanie określił bym jako takie o otwartej przestrzenni. Łazienka i wc zamykane są naturalnie drzwiami (z drewna). Jest to w zasadzie jedyna przeszkoda pomiędzy tym pomieszczeniem a głośnikami.   

Uprzejmie proszę o pomoc błądzącemu we mgle amatorowi i zasugerowanie jakiegoś wzmacniacza/amplitunera do kwoty 800-1000 zł (dwa kanały) z wifi/lan lub bluetooth. Jeżeli będzie mniejsza
(a sprzęt wykorzysta w znacznej mierze potencjał głośników) - to tym lepiej. Jeżeli wydatek takiej sumy to zmarnowana kasa to proszę o jakiekolwiek propozycje mniej więcej do 1500 zł max. Raczej nie zdecyduję się w tej chwili wyłożyć więcej choć oczywiście decyzję podejmę po zapoznaniu się z poradami. Będę wdzięczny również za bardziej poboczne opinie i informacje. Zależy mi na wzmacniaczu w kolorze czarnym ewentualnie brązowym (mogą być jaśniejsze odcienie). Jeżeli będzie trzeba to srebrne i inne również zniosę. Nie znam się na tym ale zależy mi aby nie było ryzyka spalenia głóśnika/ów w przypadku nagłego przekręcenia pokrętła na full. 

Zastanawiam się ponadto nad jakimiś basami (koniecznie zgrabnym i w miarę możliwości dość eleganckim głośnikiem) czy też czymś w tym rodzaju. Czy to dobry pomysł  w takich warunkach ? Jaki sprzęt niższej półki mógłby się nadać w tym zakresie?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Sorry jeżeli podałem masę niepotrzebnych informacji. Zdjęcia zamieściłem w pliku pdf 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.