Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAHA N803D - jakie wybrać kolumny ? jaki CD?


montechristo001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wielu godzinach spędzonych na analizie postów, testów, i różnorakich opinii przymierzam się  do zakupu Yamahy N803D ( zródła  +CD  przesyłanie strumieniowe  Tidal ), moglibyście doradzić wybór odpowiednich kolumn podłogowych w zakresie finansowym 3-6k  kpl. 

I drugi temat , warto dopłacić aby Yamaha CD-S700 zamiast Yamaha CD-S300 ?

Pomieszczenie 30m2 , muzyka zróżnicowana , od rocka do spokojnych popowych kawałków  i muzyki instrumentalnej i filmowej.

Tak, wiem wiem, jest to zazwyczaj subiektywna ocena oraz indywidualne odczucie ale przynajmniej chciałbym abyście mnie naprowadzili na właściwy kierunek.

 

Będę wdzięczny za  Wasze propozycję i wskazówki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, montechristo001 napisał:

Witam

Po wielu godzinach spędzonych na analizie postów, testów, i różnorakich opinii przymierzam się  do zakupu Yamahy N803D ( zródła  +CD  przesyłanie strumieniowe  Tidal ), moglibyście doradzić wybór odpowiednich kolumn podłogowych w zakresie finansowym 3-6k  kpl. 

I drugi temat , warto dopłacić aby Yamaha CD-S700 zamiast Yamaha CD-S300 ?

Pomieszczenie 30m2 , muzyka zróżnicowana , od rocka do spokojnych popowych kawałków  i muzyki instrumentalnej i filmowej.

Tak, wiem wiem, jest to zazwyczaj subiektywna ocena oraz indywidualne odczucie ale przynajmniej chciałbym abyście mnie naprowadzili na właściwy kierunek.

 

Będę wdzięczny za  Wasze propozycję i wskazówki ?

Poszukaj , było już o tym nie raz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDS 700 masz znacznie lepszy napęd oraz innej jakości jest tor analogowy i cyfrowy.  Moim zdaniem nie ma co porównywać. Piszę z doświadczenia, gdyż miałem kiedyś ten odtwarzacz w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej Yamahy kolumny przesłuchujemy z klientami praktycznie codziennie. Może napiszę kilka opcji najczęściej wybieranych u nas przez klientów.

1. B&W 603. Wyjściowo droższe od założonego budżetu, jednak to się najczęściej sprzedaje w zestawie. Kolumny bardzo uniwersalne, w których jest życie, przestrzeń. Pokazują jednak dość dobitnie ułomności gorzej zrealizowanej muzyki.

2. Mission QX-4. Zupełne przeciwieństwo B&W. Bardzo miękkie granie, bez zbytniej ilości szczegółów. Kolumny te lepiej grają gorzej zrealizowaną muzykę, jednak nie są w stanie pokazać tyle co B&W.

3. Elac Uni Fi FS U5. Opcja gdzieś pomiędzy B&W a Mission. 

Najlepiej wpaść do nas i przesłuchać wszystkie te konfiguracje, a może wymyślimy po drodze coś jeszcze ?

Zapraszam

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha to najlepszy wybór w swojej klasie/cenie ale wydawanie więcej niż 3k zł na kolumny do niej dla mnie mija się z celem, Tesi 561 moim zdaniem będą optymalnym wyborem, tym bardziej, że w końcu ceny się urealniły, tak jak na Zensor 7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od prostszego pytanie - na pewno warto dołożyć do odtwarzacza CD-S700, jest wyraźnie lepszy dźwiękowo. 

Kolumny - napisałeś, że zestaw będzie wykorzystywany w bardzo szerokim wachlarzu gatunków muzycznych. Najlepszą dla niego opcją będzie wybór kolumn o charakterystyce raczej dociążonej, plastycznej, dobrym środku pasma. Moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją będzie konfiguracja z Kef Q750 (https://www.q21.pl/yamaha-r-n803d-kef-q750.html). Ewentualnie alternatywą może być zestaw połączony z kolumnami Audio Academy Hyperion IV (https://www.q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html) oraz także polską konstrukcją Pylon Audio Diamond 25 (https://www.q21.pl/pylon-audio-diamond-25.html), ewentualnie najnowszą konstrukcją Ruby 30 (https://www.q21.pl/pylon-audio-ruby-30.html). Natomiast jeśli lubisz dźwięk bardzo energiczny, szybki, swobodny, spójrz jeszcze na Polk Audio RTi A7 (https://www.q21.pl/polk-audio-rti-a7.html). Na koniec propozycja bardzo ciekawych, najnowszych kolumn Wharfedale Evo 4.4 (https://www.q21.pl/wharfedale-evo-4-4.html) z bardzo dobrą sekcją wysokotonową.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem Synowi zestaw z Y-803 +cd 700 i Acoustic Energy AE 103 i gra to bardzo dobrze / w stosunku do ceny/ jako cały system.

AE mało popularna obecnie u nas firma która robi dobre głośniki za przyzwoite pieniądze.Równe granie z dobrą średnicą gdzie skraje pasma służą dopełnieniu całości a nie żyją własnym życiem. Warto posłuchać u siebie ! Bo to podstawa !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.