Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Diamond 28 vs Paradigm Premier 800F


kaziu106
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywał, ktoś bezpośrednio kolumny Pylon Diamond 28 z Paradigm Premier 800F. ew. słuchał ktoś tych Paradigmów i jak się one mają do Paradigm Monitor 11v7. Pylonów słuchałem ale były wtedy poza moim budżetem i pamiętam, że było to przyjemne granie. O Paradigmach 800F niby w testach jest pozytywnie. Pylony zagrały dobrze ale jak to ciekawość...głównie chodzi mi o średnicę i kontrolę na basie ( w testach jest ponoć duża poprawa w stosunku do poprzednich Paradigmów Monitor 11v7), a pamiętam, że jak słuchałem w przeszłości Monitorów 11v7 to urzekła mnie ich energia grania ale wtedy było to zbyt efektowne granie. W Pylonach za to fajna była kultura grania. I się tak zastanawiam czy jeśli te Monitory 800F mają polepszoną kulturę grania to czy nie będzie to lepszy wybór od Pylonów D28 ( kultura Pylona i energia Paradgimów )  Elektronika jaką aktualnie posiadam Nad C275 + Audiolab 8200DQ, pomieszczenie ok. 35 m.kw. Muzyka różna + filmy. Z góry dzięki za odpowiedzi i Szczęśliwego Nowego!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to kolumny o trochę innych charakterach. Rzeczywiście nowa seria Paradigm jest lepsza od Monitor v7, szczególnie w kwestiach równowagi, plastyki, wypełnienia, ale nadal to Paradigm ze swoim firmowym graniem. Jest potężna energia, szybkość, punktowy mocny bas, ale jest to także raczej twardsze, analityczne granie. Pylon oferuje bardziej łagodne brzmienie, lepsze wypełnienie, wyraźniejszy środek pasma, bas bardziej rozluźniony ale głęboki. Kwestie odsłuchów, ale myślę że w podobnym budżecie możemy znaleźć jeszcze wiele innych, równie ciekawych konstrukcji. 
Zapraszam na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARADIGMY PREMIER SA Z PEWNOSCIA BARDZIEJ ZAAWANSOWANE TECHNOLOGICZNIE ,

WARTO JE SPRAWDZIC , POSŁUCHAC 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kaziu, udało Ci się porównać Diamondy z Premierami?

Posiadam Diamond 25 i zastanawiam się jak grają Premiery 700f. 

Pylony mają bardzo przyjemne brzmienie. Są dynamiczne ale nie twarde. Mają głębokie niskie tony wypełniające pomieszczenie. Mocny i kremowy środek pasma, szczegółowe wysokie tony. Bardzo dobra jest przestrzeń. Czasami mi brakuje właśnie nutki agresji i twardości. Zwłaszcza w brzmieniu gitar elektrycznych.

Mam też kolumny podstawkowe Paradigm Studio 20 i SE1. Domyślam się mniej więcej jak mogą brzmieć podłogówki Paradigma. Najlepsze byłoby połączenie cech Pylona z Paradigm ale takich kolumn zapewne nie ma ?

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

W mojej ocenie Twój wybór mocno uzależniony powinien być od wzmacniacza który posiadasz . Zakochany długo byłem w paradigm 11v7 . Wówczas podłączone je miałem do yamahy a-s700 . Mocne , dynamiczne niewymagające wsparcia dołów subwooferem. W mojej ocenie idealne do elektropop ale i rocka. Jednak po przesiadce na wzmacniacz lampowy totalny zanik energii . Zakupiłem paradigm premier 800f no i tu szok jak przepięknie wpasowały się w lampowca. Dodatkowo posiadam  pylon audio ruby he. Tu zdecydowanie mogę powiedzieć , że te kolumny grają mniej przestrzennie i dynamicznie od paradigm monitor 11v7 na wzmacniaczu tranzystorowym . Natomiast przy lampach pylony pokazują swoją prawdziwą twarz . Jeszcze jedno,  każdy z nas ma swoje preferencje i upodobania. Koniecznie posłuchaj kolumn przed zakupem i co ważne na własnym wzmacniaczu. Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.