Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N803D. Jakie kolumny do mojego salonu?.


wild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.01.2020 o 13:38, wild napisał:

Widzę, że nie wywinę się i muszę jechać na odsłuch.

Zdecydowanie wybierz się na odsłuch, w ten czas robisz rozsądne zakupy, zapraszam do nas. Z czytania forum wszystkiego się nie dowiesz, testuj na swoim uchu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Pozwolę sobie odświeżyć własny temat. Z powodu wielu niewiadomych o których można przeczytać wyżej nie zdecydowałem o zakupie. Potem przyszedł covid i wiadomo. Dziś po lekturze wielu tematów chyba bardziej mogę określić czego potrzebuję a i warunki progowe się zmieniły (kasa + pomieszczenie). Z racji dość dużego domu odpuściłem salon  i wylądowałem we własnym gabineciku 16 m2. Na początek wystartuję jednak z Y803 lub A701 +źródło Y303. Zostają kolumny. Mają być podłogówki - zdecydowanie. Pokój 16m, kwadrat 4x4 ale boki zabudowane meblami, kolumny na tle okna z roletą, dywan, naprzeciwko kanapa. Rozstawienie kolumn 2-2,5 m, po bokach symetria. Odsłuch z odległości 3-3,5 m. Mogę odsunąć od ściany nawet 60 cm ale wolałbym max  40 cm.

Wydawało mi się kiedyś, że lubię granie skrajami "V". Po sugestiach na forum spróbowałem ustawić ulepszacze i equalizery na zero. No i stała się "jasność". Mimo, że dźwięk z kiepskich źródeł poprzez tel lub laptop to słyszę różnicę i degradację oryginału jaką wprowadzają "poprawiacze".Zależy mi też na dobrej jakości przy cichym słuchaniu.

Teraz co do wyboru. 

Ze względu na budżet  -   kef Q550 lub Heco aurora 700 

Najchętniej - Kef Q750.

Czy w moim pomieszczeniu różnica między Q550 a Q750 będzie duża.

 Co sądzicie?

Źródło: Tidal, spotify, czarna płyta, pliki.

Muzyka lata 60-70-80 , pop, rock. Klasyka i jazz czasami.Katie Melua, Imelda May, Joan Baez, Diana Krall, Mark Knopffler, Barbara Streisand, Rod Steward.

Z góry dzięki za sugestie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 16 m2 to nie jest dużo,  a biorąc pod uwagę jego "wypełnienie" to chyba celowanie w 750 jest przesadą.

Zresztą przejrzyj test w  AUDIO ze zwróceniem uwagi na to, co jest PO pomiarach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Charakter brzmienia jest ten sam, ale 750 mogą się okazać za duże. Fakt, że możesz zamówić, posłuchać

i wtedy zdecydować, bo może lubisz inną kompresję basu, a tego nikt za Ciebie nie sprawdzi ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chyba trafiłeś w sedno bo właśnie boję się o ten bas tzn. czy będzie mi odpowiadał. Też tak pomyślałem,  żeby wybrać do tego metrażu Q550 ale bałem się że różnica w stosunku do Q750 będzie duża i będę żałował że nie wziąłem większych. Wydaję mi się, że masz rację. Wypożyczyć Q550 i jak podejdą to ok a jak nie to albo ten sam kierunek i Q750 albo może Heco. Gdyby ktoś miał doświadczenia z tymi kefami i heco to proszę o słowo. Test z linku czytałem wcześniej. Jeśli jednak dobrze zrozumiałem opis końcowy linku to basu nie będzie za mało (a nie musi być dużo) a jeszcze mógłbym to zmienić ustawieniem od ściany no i chyba wskazanie, że lepiej będzie przy małej i umiarkowanej głośności słuchania,  bo na tym mi głównie zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wild napisał:

Też tak pomyślałem,  żeby wybrać do tego metrażu Q550 ale bałem się że różnica w stosunku do Q750 będzie duża i będę żałował że nie wziąłem większych

Mam Q750  już chyba 3 lata, z czego prawie 2 lata z Yamahą RN803 D, ze 3 miesiące z NAD 368 oraz teraz z Cambridge Audio 851A (prawie rok). Kolumny fajnie zgrywały się z RN803D ale dopiero CA 851A + Arcam rDac + malina z  nakładką PI2AES wyciągnęły z nich to co najlepsze, (pomogły tez kabelki polecone przez @audioburak )Jestem przekonany, że Yamaha + Q550 lepiej się sprawdzą w twoim metrażu a dodatkowo Yamaha będzie miała zapas mocy do ich wysterowania.

Ale i tak najważniejszy jest odsłuch :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wild napisał:

Zwróciłem jeszcze uwagę na Q Acoustics QA 3050i . Może ktoś ma doświadczenia z Y803?

miałem taki odsłuch kilka dni temu. Klienci przyszli po odsłuchu Yamahy R-N803D z QA 3050i i kupili u nas tą Yamahę z kolumnami B&W 606 (pomieszczenie 24 metry kwadratwoe)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.